Відьмак: порівняння книг, ігор і серіалу

Багато киновселенные беруть початок з книг. Наприклад, Гра Престолів — із серії «Пісня Льоду і Полум’я». Фільми серії «Володар Кілець» і «Хоббіт» — з книг письменника J. R. R. Tolkien. А іноді сюжетом для фільму може послужити навіть гра. Так було з Mortal Combat, Lara Croft і Warcraft.

З Відьмаком стався ще більш цікавий випадок. Адже на початку було слово (а точніше, шість книг польського автора Andrzhej Sapkowski з 1993 по 1999 року, плюс ще одна 2013). Потім на основі цих історій з’явилися ігри, які зробили історію ще більш популярною. І ось тепер Netflix анонсували серіал The Witcher.

 Відьмак: порівняння книг, ігор і серіалу

Ми вирішили повернутися до першоджерел і знайти відмінності між цими творіннями. Чому ігри відрізняються від книг, і чим відрізнятимуться від поки ще не вийшов серіалу?

Передмова-дисклеймер

У цій статті ми просто порівнюємо по суті різні історії. І ігри, і серіал, базуються на творах Andrzej Sapkowski, але при цьому вони самостійні. Якщо в серіалі персонаж виглядає не так, як у книзі, в цьому немає жодної проблеми, адже це зовсім різні жанри. Тому ми не бачимо сенсу звинувачувати когось у недостовірності, і просто показуємо відмінності. Just for fun.

Відмінності ігор від книг і серіалу

Без бороди

Гра закріпила за Геральтом образ чоловіка з довгими білими волоссям і сивою бородою. Але в книзі було сказано, що він ненавидів волосся на обличчі і часто голився. Борода у нього зростала тільки у період мандрів, коли можливості постійно голитися не було.

Yennefer: Your beard. Why’d you decided to grow it out?
Geralt: don’t really know.
Yennefer: Hmm. Must say it suits you.

Йеннифер: Твоя борода. Чому ти вирішив відростити?
Геральт: насправді не знаю.
Йеннифер: Хмм. Повинна сказати, вона тобі йде.

Шрами

У книгах описується безліч бойових шрамів: на плечах, на грудях, на шиї, передпліччя і не тільки. Повністю відновити картину складно, так як частина шрамів могла бути залікована магією, а могла так і залишитися. Але про рубцях безпосередньо на обличчі в трилогії нічого не сказано. А ось в іграх у відьмака через око проходить великий рубець, плюс ще кілька невеликих на обличчі. Netflix залишив Генрі Кавиллу чисте обличчя. Можливо, для відновлення достовірності, а можливо просто щоб зробити персонажа більш привабливим.

 Відьмак: порівняння книг, ігор і серіалу

Ще більше шрамів

Трісс також отримала величезну кількість порізів і опіків після битви на Содденском пагорбі. У книзі розповідається, що з тих пір вона ніколи не носить сукні з вирізом, щоб не показувати своє изуродовонное після битви тіло. Однак і в серії ігор, і потім у серіалі вона з’являється в досить відвертому образі, і ніяких шрамів на ній немає.

Потворний відьмак

У книгах монстрів не так багато, тому і робота мисливця не так затребувана. Відьмак часто залишається без житла і живе впроголодь. А от у грі він дуже навіть непогано заробляє. Втім, якщо б старання гравця ніяк не винагороджувалися, і він до кінця залишався б убогим, мотивація виконувати додаткові завдання в грі була б менше.

І, як ви вже могли здогадатися, Геральт не був зовні привабливий. У книгах він описаний як худорлявий і змучений чоловік, що було наслідком голоду. На гарний одяг грошей не залишалося: він часто носив лахміття і одяг не за розміром. У серіалі відьмак показаний доглянутим м’язистим хлопцем в дорогий броні. Але творців серіалу можна зрозуміти. Персонаж повинен подобатися глядачеві.

Нейтральний відьмак

Важливою рисою характеру Геральта було те, що він завжди вважав за краще зберігати нейтралітет і уникати конфліктів. Але не у відеоіграх. Адже там гравцеві доводиться приймати важливі рішення, вибирати між двох сторін, втручатися в конфлікти і в підсумку змінювати хід подій.

To be neutral does not mean to be indifferent or insensitive.
Бути нейтральним не означає бути байдужим або бездушним.

Відьмак-інтелігент

В цілому весь образ персонажа сильно змінений. У грі він грубуватий, задерикуватий і імпульсивна людина. У книгах він був показаний більш замисленим, стриманим, в якійсь мірі його навіть можна було назвати філософом.

I’ve understood that the sun shines differently when something changes. The sun shines differently, but it will continue to shine, and jumping at it with a hoe isn’t going to do anything.
Я зрозумів, що сонце світить по-іншому, коли щось змінюється. Сонце світить по-іншому, але воно буде продовжувати світити, і стрибати на нього з мотикою немає сенсу.

What is truth? The negation of lies? Or the statement of a fact? And if the fact is a lie, what then is the truth?
Що таке правда? Заперечення брехні? Чи констатація факту? І якщо факт є брехнею, то що тоді є правдою?

Магія

Ведьмачьи знаки у відеоіграх виконують найважливішу роль. Це потужне зброя і один з головних елементів бойового геймплея. Але в книгах вони були досить слабкі. В оригінальній всесвіту відьмака з допомогою магічних символів не вийшло б провернути і половини з того, що показано у грі.

Два меча

Срібло не обов’язково використовувати для всіх монстрів, як це показано в іграх. Насправді воно використовувалося в основному проти примар і проклятих створінь.

На кадрах з трейлера The Witcher видно, що відьмак носить тільки один меч (найімовірніше, срібний). У той час як в іграх і книгах в його арсеналі завжди було два бойових меча, ідентичних за формою і довжині, підігнаних спеціально під нього: сталевий, срібний.

 Відьмак: порівняння книг, ігор і серіалу

Справа в тому, що для різних монстрів доводилося використовувати різні види зброї. Деяких можна вбити тільки сріблом, а для інших воно занадто м’яке.

Triss: What about your sword? I heard witchers carry two: a silver blade for monsters and steel for humans.
Geralt: Both are for monsters.
Трісс: А що твій меч? Я чула, відьмаки носять два: срібний для монстрів і сталевий для людей.
Геральт: Обидва для монстрів.

Є версія, що він мав на увазі, що люди, яких він вбиває, теж монстри. Але це вже зовсім інша історія.

На цьому все. Будемо чекати виходу серіалу. Як думаєте, чи буде він так само гарний? Чи зможе ще сильніше підняти інтерес до історії про польського мисливця на монстрів? Напишіть в коментарях.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: