Вільне володіння англійською мовою, або ще один крок на шляху до fluency

Зовсім недавно ми говорили про те, як подолати мовний бар’єр і потрапити з точки А в точку в, тобто як досягти своєї мети, слідуючи простим радам.

Сьогодні ми знову приділимо увагу вільному володінню англійською. Для цього ми розглянемо кілька мовних ситуацій. Приступаємо?

Пам’ятайте про те, що іноземці – народ дуже своєрідний. В розмові між реченнями вони обов’язково вставляють певні слова, без яких спілкуватися їм стає складніше. Всього пару зайвих звуків, і Ви зможете наблизитися до манери говоріння іноземців. Крім того, якщо ще Ваш акцент не буде нагадувати російську, то можете бути впевнені, що Вас з легкістю візьмуть за канадця або валлійця (тут вже все залежить від Вас).

Тепер уявіть ситуацію, коли Ви зустрічаєте іноземця та наважуєтеся запитати, наприклад,

How to get to Mellon street?

Ось так відразу, без попередження, без попереднього пояснення… це неправильно. Запам’ятайте, що починати розмову треба інакше. Зі звуків, наприклад. Яких таких звуків, скажете Ви?

Ah
Urgh/urm
Mmm

Подумайте, що Ви підходите до людини в Росії і питаєте, до якої станції метро мені потрібно їхати, щоб потрапити в музей «Х»? Адже Ви теж починаєте розмову зі звуків. «Ммм, не підкажете…?»

Якщо Ви хочете висловити свою точку зору, буде не зайвим вжити наступні слова:

You see…
You know…
Well…
The thing is…

Таким чином, Ви зможете акцентувати увагу саме на особистих думках та ідеях.

Але є ситуації, в яких Вам важко дати якусь відповідь. Для цього необхідно час на роздумування, протягом якого Ви зможете сконцентруватися на тому, що актуально в даний момент.

Let me see…
Now let me think…
Just a minute…
Hang on…
I am not sure about…

Всі ці вирази допоможуть Вам зосередитися, не втрачаючи зв’язку з опонентом.

Крім того, до всього перерахованого можна додати, що “fluency” – це ціла система, в рамках якої Ви можете дізнатися все про те, як кажуть іноземці і те, чи розуміють Вас. Якщо Ви все ще пам’ятаєте зі шкільних уроків, то Вам пощастило. Але викладання в школі, де потрібно заучувати тексти і зубрити численні правила, кардинально відрізняється від того, що називається реальним англійською.

Для того щоб хоч трохи наблизитися до вільного говорінню, потрібно слухати, як кажуть іноземці, і читати те, що читають іноземці. Саме так Ваша мета буде досягнута максимально швидким шляхом. Вдавайтеся до активного слухання, повторюйте щойно почуті фрази і моделюйте побудова промови в голові. Саме так Ви зможете почати практикуватися вже тут і зараз, але при цьому не будете відчувати збентеження або замислюватися про неправильні форми дієслів. Головне почати мислити по-англійськи, і Ви на правильному шляху.

При наявності співрозмовника проблема говоріння може бути вирішена набагато швидше, втім, якщо такої людини немає, можна тренувати почуті фрази з домочадцями. Як би те ні було, вільно оволодіти іноземною мовою можна тільки в тому випадку, коли Ви зробите перший крок назустріч цієї думки і будете поступово рухатися до мети, проходячи через удачі та поразки.

svobodnoe vladenie anglijjskim yazykom, ili eshhe odin shag na puti k fluency21 Вільне володіння англійською мовою, або ще один крок на шляху до fluency

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн