Вивчення англійських слів – 10 способів

da749366de808cbc2bcab6e7410907dd Вивчення англійських слів  10 способів

Вивчення англійських слів: бачимо, чуємо, відчуваємо

Кожен, хто вивчає іноземну мову, скаже вам, що вчити іноземні слова – справа нелегка. У цій статті ми розповімо вам про 10 способів, які допоможуть вивчати англійські слова ефективніше і простіше. Відразу скажемо — найбільш ефективний спосіб вивчення слів англійської мови саме для вас залежить від вашої репрезентативної системи. Незважаючи на своє страшне наукова назва, репрезентативна система – це досить просте поняття. Воно позначає той спосіб сприйняття навколишньої дійсності, який найбільш характерний для тієї чи іншої людини. Іншими словами, ви краще запам’ятовуєте те, що ви

 • Бачите (візуальна репрезентативна система)4b56cf870da47c747b597732e47fd767 Вивчення англійських слів  10 способів або
 • Чуєте (аудіальна репрезентативна система)75fd0d1829d7485a8bd4589fb3057832 Вивчення англійських слів  10 способів або
 • Відчуваєте – через обонятельно-дотиковий канал, або через емоційні переживання (кинестетична репрезентативна система)a1b673ac926439392cddb4db490aac19 Вивчення англійських слів  10 способів

Тобто одній людині слово швидше запам’ятається, якщо він зв’яже його в пам’яті з якимось яскравим чином, іншому – якщо він його прослухає певну кількість разів у різних комбінаціях або ж просто повторить кілька разів вголос, а третій буде достатньо кілька разів написати нове слово, щоб його образ закарбувався в пам’яті.

На початковому етапі вивчення слів вам, можливо, доведеться спробувати різні способи, щоб зрозуміти, який з них буде найбільш ефективний саме для вас. Зате в подальшому ви зможете з успіхом користуватися ним, поповнюючи свій словниковий запас. Але незалежного від того, який додатковий спосіб запам’ятовування ви для себе оберете, не забувайте, що нове слово обов’язково треба: побачити, прочитати, а потім написати, почути – прослухати запис і вимовити самому, і відчути, уявити його у вигляді образу, або подумки намалювати саме слово, як вам зручніше.

Читайте також:  Переклад пісні Wonderful Life (Bring me the Horizon)

Способи ефективного вивчення англійських слів

 • Для запам’ятовування англійських слів спробуйте досить захоплюючу методику — асоціації. Крім того, що при такому способі задіюється емоційний фактор, що дуже важливо для запам’ятовування, він розвиває уяву і може стати ефективним методом запам’ятовування англійських слів. Подумайте, яке слово або поєднання слів схоже нове слово. Потім придумайте яку-небудь історію з цими образами. Чим незвичніше, безглуздіше або смішніше буде історія, тим краще запам’ятається слово. Наведу приклад асоціації, почута мною на одному з вебінарів, присвячених ефективного запам’ятовування англійських слів. Пропонувалося запам’ятати за методом асоціацій слово drought [ˈdraʊt] – посуха. В моєму активному словнику до цього моменту цього слова не було.
  І ось який спосіб був запропонований провідним вебінару. Слово drought можна представити як дракона (дра) і качку (ут) разом. 309a09c8b02ece0f7fe3a38de30b4977 Вивчення англійських слів  10 способів 35652362b9a9f22ba0bf691cd7dbdc50 Вивчення англійських слів  10 способів
 • Створюйте «парочки». Схожі або протилежні за змістом речі ми запам’ятовуємо швидше. Тому підбирайте до слів антоніми (протилежні за змістом слова) і синоніми (схожі за значенням слова). Наприклад, якщо вам потрібно вивчити дієслово answer (відповідати), то вивчіть пару антонімів answer-ask (відповідати-запитувати), і кілька синонімів answer-reply (відповідати-відповідати).
 • Розбивайте слова за темами. Зробіть собі, наприклад, тематичні картки, на яких збирайте слова на одну тему. Слова будуть логічно пов’язані, а значить, запам’ятати їх буде легше. Деякі розміщують такі картки у різних місцях, де перебувають протягом дня. Наприклад, побачивши на холодильнику на кухні картку з темою «їжа», а на стінній шафі картку зі словами з теми «одяг», ви зайвий раз зможете повторити слова, навіть просто промовляючи по-англійськи те, що ви з цього холодильника або шафи дістаєте і що з цим робите.
 • Використовуйте підсвідомість. Науково доведено, що підсвідомість найбільш доступно, коли ми засинаємо і прокидаємося. Тому запишіть нові слова з перекладом на диктофон і поставте запис на той час, коли ви будете лягати спати і, коли будете прокидатися.
 • Складіть для себе список «говорять» приставок і суфіксів. В англійській мові, так само, як і в російській, багато спільнокореневих слів. Причому приставки і суфікси можуть, як утворювати інші частини мови від вже відомого вам слова, так і змінювати його значення певним чином. Склавши список часто зустрічаються приставок (un-, dis-, im-, re – і т. д.) і суфіксів (-able, -ly, -ent, -tion, -ive і т. д.) і запам’ятавши, що вони означають, вам не складе труднощів здогадатися про значення нових для вас слів.
 • Користуйтеся різними онлайн програмами і сервісами. Коли ми вчимо англійські слова онлайн, використовуючи сучасні інтернет-ресурси, ми використовуємо різні способи. Так звані, флеш-картки, зі словом, його перекладом і вимовою, картинки, готові асоціації, можливість збирати слова з літер, написати речення з новим словом і т. п. Вивчення англійських слів онлайн в будь-якому місці ів будь-який час з використанням різних мобільних додатків також отримує все більш широке поширення.
Читайте також:  Час Present Simple — Даний Просте

Практика – основа навчання

На думку психологів, для швидкого та довготривалого запам’ятовування нових слів, необхідно використовувати його через 10 хвилин, через годину, через добу і через тиждень після заучування. При такій системі повторення згадати слово не складе для вас праці. Тобто, мало просто запам’ятати слово, потрібно обов’язково до нього повернутися, і бажано саме з такою періодичністю, яку радять нам психологи. Повертайтеся до слів, комбінуйте їх з знову вивченими, складайте фрази, речення, знайдіть однодумців, складайте діалоги, пишіть листи. Використовуйте їх, і тоді ваші зусилля по запам’ятовування нових слів не пройдуть даремно.

Онлайн самовчитель англійської мови Lim English якраз і є прекрасним способом поповнити свій словниковий запас і відразу ж застосувати нові слова на практиці. Короткі тексти озвучені професійними американськими дикторами, і унікальні вправи дадуть вам прекрасну можливість вивчити нові слова.

Наприклад, щоб проілюструвати метод контекстного запам’ятовування слів, який згадувався вище, наведемо приклад короткого тексту зі словами з теми “Пори року” cba07fc053dbd26b9ddfecaaac1beca3 Вивчення англійських слів  10 способів

It is winter. It is frosty.
It is spring. It is warm.
It is summer. It is hot.
It is autumn. It is rainy.
Winter, spring, summer and autumn are the four seasons of the year.

Слухати текст “Пори року” online

Зима. Морозно.
Весна. Тепло.
Літо. Жарко.
Осінь. Дощитиме.
Зима, весна, літо і осінь – чотири пори року.

Онлайн вправа на вивчення слів

Підберіть правильний переклад

 • winter – …летозимаосеньвесна

 • spring – …летозимаосеньвесна

ПроверитьСбросить результатБольше вправ

Вставте відповідне за змістом слово

 • I like berries and my favourite one is …potatodeskstrawberrycar .

 • When I think about summer I imagine …snowsunbearssofas .

ПроверитьСбросить результатБольше вправ

Складіть пропозиції

 • …besthobbyTravellingisthe …besthobbyTravellingisthe …besthobbyTravellingisthe …besthobbyTravellingisthe …besthobbyTravellingisthe !

 • …speakEnglishdoyou …speakEnglishdoyou …speakEnglishdoyou …speakEnglishdoyou ?

 • …doorthedon’topen …doorthedon’topen …doorthedon’topen …doorthedon’topen !

ПроверитьСбросить результатБольше вправ

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: