Вивчення англійської мови за методом Шехтера

Емоційно-смисловий метод Шехтера зробив чергову революцію у вивченні мов. Ці «перевороти» трапляються в лінгвістиці з завидною періодичністю, що взагалі-то благотворно позначається на вивченні того, що раніше здавалося малодоступним. З появою новітніх засобів комунікації «світ, як кажуть англійці, стає менше», і тому виникає необхідність у вивченні мов.

izuchenie anglijjskogo yazyka po metodu shekhtera13 Вивчення англійської мови за методом Шехтера

В чому суть і основні відмінності методу?

Вивчаючи англійську за методом Шехтера, ви зіткнетеся з індивідуальним підходом до кожного учня. Дійсно, кожен з нас сприймає інформацію по-різному, і те, що одна людина засвоює швидко, іншому може здатися дещо складною.

Індивідуальний підхід допомагає створити в групі атмосферу доброзичливості і взаємної підтримки. Він позбавляє від догм у навчанні, які нав’язувалися багато років. На заняттях створюється унікальний світ, підлеглий основної мети – оволодіння іноземної мовою.

В основі методу Ігоря Шехтера лежить глибоке переконання, що кожен новий мову, що вивчається людиною, має зароджуватися в його свідомості так само, як коли-то в ньому виникла рідна мова. Для цього необхідна така взаємодія у групі, яке моделює ситуації безпосереднього спілкування.

При такому підході у свідомості людини пробуджується саме той механізм, який допоміг йому створити інструмент для спілкування на рідній мові. У колишні часи у нас не було особливої необхідності спілкуватися з іноземцями, тому мозок «відключав» функції розвитку нових центрів мови, а коли йому нав’язували який-небудь шкільний або інститутський курс, він навіть починав чинити опір.

Метод Шехтера допомагає спонукати свідомість до вивчення нової мови і активувати той самий механізм, який при неправильному поводженні дає збої. Для цього створюються умови, у яких засвоєння іншомовної мови стають для нашого мозку життєво важливим.

Як це працює?

Вивчення англійської мови за методом Шехтера можна умовно розбити на три етапи, які дуже схожі на кроки, які ми робили при оволодінні рідною мовою:

  • Відбувається породження центру нової мови. Робиться це за допомогою спеціальних «пред’явлень» мовних зразків, наділених глуздом. Їх повторюють уголос і доводять до автоматизму на підсвідомому рівні. Далі слід «актуалізація», тобто розігрування «етюдів», які допомагають їм зробити що-небудь, використовуючи мовні сигнали нового для них мови. Зовсім, як у дитинстві, чи не правда?
  • Такими рольовими іграми знімається психологічний бар’єр, «який встановлюється» страх зробити помилки. Жодної граматики – відбувається виключне формування мовленнєвих навичок.
  • Відбувається корекція, тобто починаються вкраплення граматичних навичок, необхідних для майбутнього виходу на рівень спілкування поза аудиторією. Знятий на попередньому етапі психологічний бар’єр, вже не може перешкодити засвоєнню історично сформованих традицій спілкування.
  • Відбувається підготовка до «виходу у світ». Знімаються шорсткості, створюється емоційно-смислове підґрунтя для подальшого навчання. Закінчується ваше лінгвістичне «дитинство», і ви готові піти у школу життя, яка пов’язана з новою мовою. Подальше залежить тільки від вас.

Висновок

Метод Шехтера пропонує учнем, незалежно від їх віку, побувати поперемінно в лінгвістичних «яслах» і «дитячому саду», які підготують вас до вашим майбутнім «школам і університетам». Саме тому, люди, яким доручається робота з групами, проходять дуже серйозну підготовку, набуваючи навички психолога і артиста. Крім того, вони повинні вміти режисерувати ситуації, максимально наближені до життя.

Ще про авторські методи вивчення англійської

На нашому сайті Lim-English.com Ви можете вивчати англійську за методикою Олега Лиманського. Метод Лиманського співзвучний з методом Шехтера. Він кидають учня в самостійне плавання без рятівного кола у вигляді граматики. Все починається з розуміння мови і вдосконалення мовленнєвих навичок. Багаторазове повторення елементарних мовних конструкцій запам’ятовується на підсвідомому рівні. Рекомендуємо Вам розпочати навчання з Lim English і переконатися в ефективності методики.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: