Вивчення граматики — не найкраща методика навчання англійської

Отже, ви зіткнулися з такою дилемою — як вибрати кращу методику вивчення англійської мови? Ви перепробували купу методик і зараз перебуваєте практично на тому ж рівні, що був до цього.

Зараз буде дано, здавалося б, парадоксальний порада тим, хто хоче вивчити розмовну англійську — не вчіть граматику.

Із статті ви дізнаєтесь:

  • Помилки вивчення англійської — прибираємо акцент з граматики
  • Чому занадто поглиблене вивчення граматики вам шкодить?
  • Яким має бути розуміння мовлення англійською?
  • Кроки до розуміння англійської мови

Помилки вивчення англійської — прибираємо акцент з граматики

Отже, якщо у вас є проблеми з тим, щоб заговорити англійською років після занять за найкращими методиками навчання — значить, щось тут не так.

І можливо це лише тому, що ви вивчали граматику, робили занадто великий акцент на неї. Також якщо у вас є проблеми розуміння англійської — можливо, і це наслідок того, що ви захопилися граматикою.

Якщо ваш англійський ламаний і ви не можете висловити свою думку — можливо, ви зробили дуже сильний акцент на граматиці.

Якщо одна думка про вивчення англійської змушує вас нервувати — можливо це тому, що ви вивчаєте граматику.

Просто менше виконуйте завдання з граматики англійської мови — не будьте так на ній зосереджені.

Все, що вам в кінцевому рахунку дає граматика, при марності зусиль — це те, що ви стаєте більш нервовим, менш упевненим у собі.

Більшість вивчають англійську, звичайно ж, вірять в протилежне. Вони переконані, що граматика — це ключ до вивчення іноземної мови. Вони витрачають роки, вивчаючи граматичні правила, вони витрачають роки, читаючи підручники по цій темі.

Всі — вчителі, викладачі, учні — всі говорять теж саме і роблять те ж саме. Вам потрібно більше налягати на навчання граматиці. І коли вивчає англійську терпить невдачі — наприклад, не може спілкуватися англійською, використовувати його в повсякденному житті … вчителі знову твердять — тобі потрібно більш поглиблено вивчати граматику.

Читайте також:
Уроки з англійської мови - Урок 102

Це, знаєте як … робити одну й ту ж річ і отримувати при цьому різні результати. Не вийде. Хоч ти трісни. Але ж це помилкове твердження.

Чому занадто поглиблене вивчення граматики вам шкодить?

Так чому методика вивчення англійської мови, що включає повальне вивчення граматики терпить фіаско?

Так, ви вчите занадто багато непотрібної інформації у вигляді граматики. Тому в якійсь мірі порушуються можливості мозку розуміти англійську мову і вчити цю мову швидко і без зусиль.

Тут буде наочний приклад. Наприклад, ви вперше бачите людину. І у вас стоїть завдання запам’ятати його. В наступний раз при випадковій зустрічі, швидше за все, ви спокійно згадайте деталі вашої минулої зустрічі, бо як ви дізналися його обличчя. Розпізнавання сталося несвідомо.

А тепер припустимо я вас попрошу взяти в руки олівець і ручку і написати всі деталі того особи, якого ви до цього бачили в перший раз? Це, безумовно, викличе труднощі.

Таким чином, в даному випадку перетинаються ваші природні здібності до впізнанню (підсвідомим шляхом) особи людини і нав’язані вам «згадування» за допомогою ручки і паперу. Адже, по суті, ця детальна промальовування особи людини зовсім не потрібна — ви й так знаєте все. А ручка і папір надають цій ситуації напруженість.

Саме така аналогія з вивченням граматики. Ви вже знаєте в обличчя» те, що вивчаєте. Так навіщо братися за детальний опис? Надмірний акцент на цьому аспекті навчання англійської порушує ваші натуральні здібності пізнання мови як є, без видимих зусиль.

Ось чому навіть самі просунуті (advanced) у вивченні англійської і користуються найкращими методиками навчання англійської мови в більшості своїй не можуть нормально говорити на цій мові.

Читайте також:
Випуск 41 - КОМУНІКАТИВНА МЕТОДИКА

Кожен раз, коли вони отримують можливість поспілкуватися англійською, вони переводять англійську мову, приміром, на російську мову. Потім формують відповідь російською мовою і в кінцевому рахунку заодно переводять вже готову відповідь знову ж таки, на англійську. Потім подумки аналізують перекладене пропозицію на граматичні помилки. Лише потім вони видають на гора те, що у них вийшло. Вони роблять це свідомо.

Таким чином їх мова дуже загальмована і не завжди зрозуміло, що вони намагалися висловити.

Яким має бути розуміння мовлення англійською?

Розуміння мови на англійську мову повинні бути моментальним. Це, як ви розумієте свій власний рідну мову — тут же, і без всяких зусиль видаєте відповідь.

Ви не думаєте, як вам сказати ту або іншу пропозицію. Ви просто говорите. Ви не аналізуєте англійську граматику. Ви просто, використовуючи свою підсвідомість, розмовляєте на своїй мові.

Такого ж стану необхідно досягти і з будь-яким вивчаються іноземною мовою. Ось чому все більш поглиблене вивчення англійської граматики не допомагає, а навпаки, гальмує розвиток ваших розмовних навичок.

Ваші свідомі зусилля по застосуванню граматики не дозволяють вашій підсвідомості робити те, на що воно розраховано — а саме — вільно заговорити англійською, розуміти тут же і природним чином.

Кроки до розуміння англійської мови

Отже, ви робили акцент на вивчення граматики англійської мови протягом багатьох років. Тепер у вас виникає питання. А чи не запізно довіритися собі? Відповідь — ні, не пізно.

Ви можете негайно відмовитися від різних вправ з граматики.

Наступний крок — слухайте і читайте англійською мовою. При цьому зробіть акцент на слуханні. Слухайте реальний англійська мова — це фільми, аудіо уроки, подкасти.

Так званий метод справжнього, реального англійської розрахований не на студентів як таких, а на тих, хто хоче навчитися розуміти англійську і розмовляти на ньому швидко, легко і природно.

Читайте також:
Програми для вивчення англійської мови | Englishdom ED Words

Якщо ви хочете розмовляти з реальними носіями мови і розуміти їх — вам необхідно слухати і читати реальний англійська. Не англійська з підручників, не англійська від вчителів.

В принципі, нічого страшного, якщо ви використовуєте словники і навчальні посібники, щоб зрозуміти ті чи інші матеріали. Але це теж повинні бути джерела, реально наближені до реального вивчення англійської мови.

Вам потрібно присвятити як мінімум 1 годину в день, слухаючи і читаючи реальний англійська матеріал.

Ви повинні вибирати той матеріал, який цікавий саме вам. Ні вчителям, ні викладачам, а саме вам. Ось ключ до успіху і краща методика вивчення англійської мови.

Таким чином, в процесі навчання, ви будете відчувати задоволення і будете перебувати в розслабленому стані. Запам’ятайте, це основний ключ і найкращий!

Після кількох місяців слухання і читання цікавого матеріалу, ви можете піти в якийсь англійський клуб у вашому місті і просто встряти в розмову. Ви будете вражені результатами.

Коли ви зосереджені на спілкуванні — висловлюйте свої думки, ґрунтуючись на ваші відчуття і почуття, не дотримуйтесь правил і будьте розслабленими. При цьому розуміння прийде саме собою — просто сфокусуйте на спілкуванні.

Якщо ви підете таким шляхом, ваша граматика також автоматично покращиться — при цьому природно. При цьому ви не повинні були вивчати граматику і перевантажувати свої мізки занадто великою кількістю непотрібної інформації.

Отже, вчіть англійську природно.

Якщо ви продовжите навчання за цією методикою, в кінцевому підсумку ви досягнете успіху набагато швидше і при цьому в процес вивчення ви будете перебувати в стані розслаблення і задоволення.

Матеріал підготовлений з використанням подкастів системи Effortless English by AJ Hoge. Прошу звернути увагу на наступний подкаст: Чому вивчення граматики — це в деяких випадках погано?

Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн