Все, що потрібно знати про кембриджські іспити з англійської

Серед безлічі мовних іспитів важливо вибрати той, який підходить саме вам. Якщо ви замислювалися про навчання за кордоном або роботи в іноземній компанії, ви, напевно, чули про такі тести, як TOEFL або IELTS, і, швидше за все, вам знайомі назви FCE, PET, KET та багато інших. Але що стоїть за цими літерами? Який з них вибрати?

Пропонуємо пройти тест на визначення рівня англійської мови Cambridge

Тест складається з 25 вопрсов, які показують ваші знання в граматиці і лексиці англійської мови. У тесту немає обмежень за часом. Прохання не використовувати довідковий матеріал під час проходження даного тесту, щоб отримати більш точні результати. Удачі!

12

Чому Cambridge English?

Об’єднує ці всі іспити, по-перше, те, що вони перевіряють ваш рівень володіння англійською, а саме наскільки ви добре на ньому спілкуєтеся, розумієте на слух, пишіть і читаєте. По-друге, після успішної здачі іспитів ви отримуєте сертифікат. Але якщо термін дії сертифікату TOEFL або IELTS — 2 роки, то іспити лінійки Cambridge English не мають терміну дії. Це головна перевага Кембриджських іспитів. Немає необхідності здавати їх заново. Більш того, іспити Cambridge English мотивують рухатися вперед і вдосконалювати свою англійську, оскільки кожен тест і сертифікат підтверджує різний рівень володіння мовою.

Щоб краще розібратися, якому рівню який іспит відповідає, варто звернути увагу на шкалу CEFR, яка виділяє шість рівнів:

 

Рівень Що я вміюЯк про це говорять
A1 (beginner)Ви можете розуміти і використовувати якісь прості елементи мови 

«вчив, але все забув…»

«розумію 2-3 знайомих слова»

«вдаюся до допомоги жестів»

A2 (elementary)

«читаю і перекладаю зі словником…»

«відчуваю себе впевнено в подорожі…»

«достатній для «виживання» в англомовному середовищі»

B1 (pre-intermediate)Ви можете спілкуватися «без словника»; добре чи погано, але можете донести практично будь-яку думку
B2 (intermediate)

«дивлюся фільми в оригіналі»

«читаю книги в оригіналі»

«вище середнього»

C1 (advanced)Ви вже наближаєтесь до носіїв мови; ви не тільки можете говорити про що завгодно, але і робити це «красиво», вас стає приємно слухати.

«вільний»

«можу пройти співбесіда англійською»

«можу працювати англійською»

«просунутий»

«рівень носія»

C2 (proficient)

 

Лінійка іспитів Cambridge English дуже різноманітна. Вона пропонує іспити як для дорослих, так і для дітей. Існують також професійні іспити, наприклад, бізнес-англійської. Тепер вибираємо екзамен у відповідності з рівнем за шкалою CEFR.

 Все, що потрібно знати про кембриджські іспити з англійської

Іспити для дорослих

A2 Key (KET) — перший іспит в лінійці Cambridge English для дорослих, і він є першим кроком у розвитку ваших навичок англійської мови для роботи чи навчання в майбутньому.

Він підтверджує рівень А1 і А2 за CEFR, тобто Beginner і Elementary. Ви можете здавати його, якщо ви говорите, пишете і розумієте на слух базовий англійський. Щоб здати іспит, ви повинні вміти:

 • задавати і відповідати на запитання про себе та інших;
 • розуміти оголошення та інструкції за умови, що люди говорять повільно і чітко;
 • розповісти іншим, що ви думаєте про прочитане або почуте.

Іспит складається з трьох частин, що оцінюються наступним чином: Читання і письмо — 50% , Аудіювання — 25% і Говоріння — 25%. Можливі варіанти, коли говоріння здається на наступний день. Ця частина іспиту передбачає спілкування англійською з двома екзаменаторами та ще одним кандидатом.

Існує дві версії іспиту: Computer Based (CB) та Paper based (РВ). Якщо вам зручніше писати від руки — вибирайте останню. Вартість залежить від версії іспиту: 2600 і 2650 гривень для CB і PB відповідно (близько 100 USD або 6500р).

B1 Preliminary (PET) підтверджує ваше вміння спілкуватися англійською мовою в практичних повсякденних ситуаціях. Цей сертифікат — хороша основа для тих, хто прагне отримати професійну кваліфікацію з англійської мови. B1 Preliminary (PET) підтверджує рівень В1 або В2 за CEFR, тобто Intermediate.

Ви можете здавати PET, якщо ви впевнено спілкуєтеся під час подорожей або вам доведеться мати справу з носіями англійської мови на роботі. Щоб здати іспит, потрібно вміти:

 • висловлювати свої уподобання, симпатії і антипатії, обговорювати їх з іншими;
 • розуміти на слух усні та письмові оголошення та інструкції;
 • писати особистий лист або замітку за змістом зборів або дискусії.

Як і попередній іспит, B1 Preliminary складається з трьох частин і існує в двох версіях — Computer/Paper Based.

Завдання іспиту націлені на інтереси дорослих і призначені для учнів незалежно від їх цілей: чи хочуть вони вступити в університет, почати власний бізнес або розвивати свою кар’єру.

Багато вищі навчальні заклади по всьому світу беруть сертифікат B1 Preliminary для оцінки рівня володіння англійською мовою. Наприклад, у Бразилії (Centro Universitario Newton Paiva), Чилі (Університет Чилі), Німеччини (Freie Universitat Berlin), Італії (La Salle Centro Universitario), Мексиці (Університет Тек-де-Монтеррей), Перу (Папський Католицький Університет Перу), В’єтнамі (Університет Хюе), Іспанії (La Salle Centro Universitario), Великобританії (університети партнерства INTO, такі як Університет Ексетера).

З повним списком організацій можна ознайомитися на веб-сайті Cambridge Assessment English.

Багато міжнародні компанії та бренди приймають на роботу власників сертифікатів B1 Preliminary, в тому числі Metrostay в Чеській Республіці, Академія футбольного клубу Chelsea у Великобританії і MNG Airlines в Туреччині.

Вартість іспиту: 2650-2700 гривень (близько 105 USD або 6700р).

B2 First (FCE) — загальний іспит з англійської мови, який підтверджує, що ви можете говорити і писати по-англійськи досить добре, щоб працювати або навчатися в англомовному середовищі. Рівень кваліфікації: вище середнього — B2 за загальноєвропейською шкалою.

Ви можете здавати FCE, якщо ви хочете працювати в англомовній компанії, жити в англомовній країні чи пройти підготовку до вступу в університет на англійській мові. Для успішної здачі іспиту необхідно вміти:

 • писати есе і електронні листи, статті або репортажі;
 • пояснити ідею або провести детальне обговорення англійською мовою;
 • розуміти загальний англійський, наприклад, дивлячись телевізор чи читаючи газети, новини в інтернеті.

Іспит складається з чотирьох частин, які охоплюють всі ключові мовні навики (читання та використання мови, письмо, аудіювання та усне мовлення). Кандидати також можуть вибрати паперову або комп’ютерну версію тесту.

Значна кількість вищих навчальних закладів приймають сертифікат B2 First. Наприклад, в Австралії (Інститут Бокс Хілл), Канаді (Університет Томпсона Ріверса), Німеччини (Freie Universitat Berlin), Гонконгу (Міський університет Гонконгу), Нідерландах (Університет Амстердама), США (наприклад, Іллінойс інститут мистецтв, Чикаго).

Багато компаній у всьому світі приймають B2 First при наймі або використовують його для подальшого навчання та професійного розвитку своїх працівників. До них відносяться Deloitte, Ernst & Young, HSBC, Marks & Spencers і Nestle.

Вартість іспиту залежить від версії іспиту: 3500-3550 гривень (близько 135 USD або 8700р).

 Все, що потрібно знати про кембриджські іспити з англійської

C1 Advanced (CAE) — загальна кваліфікація з англійської мови, показує, що ваш англійський відповідає стандарту, очікуваного від професійного ділової людини або студента університету.

Сьогодні більшість навчальних закладів Австралії, Великобританії і Канади беруть сертифікат CAE нарівні з TOEFL та IELTS при зарахуванні іноземних студентів на курс. З кожним роком кількість університетів, які визнають сертифікат CAE, стає все більше.

Щоб здати іспит, потрібно вміти:

 • писати складні звіти, рецензії або електронні листи, а також робити нотатки на зустрічах або лекціях;
 • робити презентації на складні теми англійською мовою;
 • розуміти різні тексти, від художньої літератури до газетних статей.

Щомісяця іспит C1 Advanced можна здати в 2800 екзаменаційних центрах по всьому світу. Вартість іспиту — 3850-3900 гривень (близько 150 USD або 9700р).

Сертифікат приймають більше 8000 навчальних закладів, підприємств і державних організацій по всьому світі. C1 Advanced використовується для навчання, роботи та імміграції. С1 Advanced і С2 Proficiency можуть використовуватися для вступу на бакалавріат, магістратуру та докторантуру майже у всіх університетах Великобританії.

Сертифікат C1 Advanced раніше використовувався для отримання студентської візи в Австралію. Тепер його приймають для отримання візи дипломованих фахівців, колишніх резидентів, робітників і Working Holiday Visa — специфічних віз, що дозволяють особі, якій вона видана, отримати роботу для забезпечення себе під час подорожі. Цей тип візи видається країною перебування учасникам програм культурного обміну. Метою таких програм є знайомство з культурою країни і вдосконалення іноземної мови. У першу чергу такі програми розраховані на молодь. Крім Австралії, отримати таку візу у Великобританію, Канаду та Ірландію.

Серед глобальних компаній-роботодавців, які визнають C1 Advanced: Accenture, Adecco, Airbus, American Express, AstraZeneca, Bayer, Boehringer Ingelheim, Bosch, Citibank, Credit Suisse, Dell, Deloitte, Deutsche Bank, DHL, Ericsson, Ernst & Young, Есте Лаудер, HSBC, IBM, KPMG, Lufthansa, Manpower, McKinsey & Company, Merrill Lynch, Motorola, Nestle, Nokia, OMEGA, Orange, PricewaterhouseCoopers, Reckitt Benckiser, Reuters, Saint-Gobain і Sony.

C2 Proficiency (CPE) показує, що ви освоїли англійську мову і можете вільно використовувати його в складних дослідних, академічних і професійних ситуаціях. Це вища кваліфікація Кембридж Інгліш.

Учні використовують цю кваліфікацію для навчання в аспірантурі, проведення дослідницьких проектів високого рівня і академічних семінарів, а також для ефективного спілкування на рівні топ-менеджерів і керівників у міжнародному бізнесі.

Роботодавці, університети і урядові департаменти по всьому світу беруть C2 Proficiency як доказ того, що кандидат може успішно вчитися або працювати на найвищому професійному та академічному рівні, а також як свідчення володіння англійською мовою досконало. Серед вузів, які визнають C2 Proficiency, наприклад, Австралійський національний університет, Університет Торонто, Університет Людвіга-Максимиллиана в Мюнхені, Кембриджський університет, Гарвардський університет та інші.

Вам слід здати CPE, якщо ви хочете довести роботодавцям, що можете використовувати англійську на рівні топ-менеджменту компанії, або якщо ви хочете навчатися в аспірантурі або докторантурі (PhD level) в англомовному університеті. Щоб здати іспит, ви повинні:

 • розуміти майже все, що ви чуєте або читаєте по-англійськи;
 • використовувати і розуміти формальний, академічний і розмовна мова;
 • вести переговори, сперечатися і обговорювати тонкі питання і складні теми.

Цей іспит складається з чотирьох частин і здається в комп’ютерній або паперовій версії. Вартість паперової версії — 4150, а вартість комп’ютерної — 4100 гривень (близько 160 USD або 10200р).

Іспити для дітей і підлітків

Cambridge English: Young Learners (YLE) — лінійка іспитів, створених Кембриджем спеціально для дітей 7-12 років. Ці іспити оцінюють прогрес у вивченні англійської мови за напрямами: читання, аудіювання, говоріння та письмо. На відміну від іспитів для дорослих, ці іспити розроблені і подані у цікавій формі, тому їх здача проходить легко і цікаво для дітей.

Оцінку за іспит є «щити». Максимально можна набрати 15 «щитів». Діти також отримують сертифікати! Учасники YLE отримують їх, навіть якщо не продемонстрували необхідних знань.

Pre A1 Starters (YLE Starters) — перший з трьох Кембриджських іспитів для дітей, який допоможе вашій дитині вивчати англійську з раннього віку і створить позитивне ставлення до мовних тестів. Іспит пропонує надійну і послідовну оцінку того, наскільки добре дитина вміє слухати, говорити, читати і писати. Як правило, діти, які здають тест, зазвичай знаходяться у віці від 7 до 8 років. У ході тесту дитині необхідно буде:

 • розпізнавати кольори англійською;
 • відповісти на дуже прості запитання про себе;
 • написати короткі односкладові відповіді на питання.

Кембриджський іспит складається з трьох частин: аудіювання, говоріння, а також об’єднані в одну частину читання і лист. Дитина може отримати максимум п’ять щитів за кожну частину тіста. Кількість щитів, які він отримає за кожну частину, буде вказано в сертифікаті. Сертифікат приходить мінімум через півтора місяця після здачі іспиту. Отримання сертифікату YLE Starters дозволяє вашій дитині перейти на наступний рівень: YLE Movers.

Вартість іспиту — 1750 гривень (близько 70 USD або 4350р)

A1 Movers (YLE Movers) стимулює вашої дитини спілкуватися в реальних ситуаціях англійською мовою і створювати позитивне ставлення до мовних тестів. Дітям, які здають тест, зазвичай від 8 до 11 років.

Дитина повинен уміти:

 • розуміти основні інструкції англійською мовою;
 • заповнити просту форму або відповісти на запитання про себе;
 • відповідати на питання і записувати прості факти (наприклад, дні тижня, час або імена), які він почує або прочитає в казки чи історії.

За цей іспит дитина отримує максимум 5 щитів в кожній секції. Вартість — 1800 грн (близько 70 USD або 4500р).

A2 Flyers (YLE Flyers) – для дітей у віці від 9 до 12 років, і тих, хто протягом двох-трьох років у школі вивчав англійську як другу або іноземна мова.

В ході іспиту вашій дитині необхідно буде:

 • пояснити різницю між двома історіями або картинками;
 • написати або розповісти коротку історію англійською;
 • задавати питання і використовувати минулий час.

Сертифікат A2 Flyers підтверджує той же рівень, що і Cambridge English Qualifications: Key for Schools. Вартість — 1900 грн (близько 75 USD або 4700р).

 Все, що потрібно знати про кембриджські іспити з англійської

KET, PET, FCE for Schools

Варто відзначити, що іспити A2 Key (KET), B1 Preliminary (PET) і B2 First (FCE) також існують версії For Schools. Обидві версії, наприклад, A2 Key (KET) і A2 Key (KET) for Schools мають однаковий формат іспиту, тобто кількість завдань, кількість запитань, час. Обидві версії націлені на розвиток реальних навичок спілкування, і за успішну здачу цих іспитів учасники отримують сертифікати. Єдина різниця — в темах і зміст.

Лінійка For Schools призначена спеціально для учнів шкільного віку і заснована на дослідженні того, як діти розвивають мовні навички. Теми та завдання на іспиті покликані підкріпити процес навчання студентів у класі.

A2 Key (KET) — призначений для учнів у віці від 11 до 14 років і використовує теми, спеціально орієнтовані на інтереси і досвід школярів. Сертифікат свідчить про базової кваліфікації учня з англійської мови, тобто що учень може розуміти базовий письмовий англійська, спілкуватися в знайомих ситуаціях, ставити і відповідати на питання про простих усних вказівках.

B1 Preliminary (PET) — для учнів віком від 11 до 14 років. Володар сертифікату може використовувати англійську для спілкування з носіями мови в повсякденних цілях.

B2 First (FCE) демонструє, що учні можуть спілкуватися на рівні вище середнього англійською мовою. Підготовка до тесту дає учням реальні мовні навички, які можна використовувати для спілкування на високому рівні з носіями англійської мови як на роботі, так і в повсякденному житті. Іспит також призначений для учнів у віці від 11 до 14 років.

Починаючи з 2016 року, згідно з Постановою Міністерства освіти і науки України, випускники 11 класів загальноосвітніх шкіл, які здали кембриджський іспит PET і мають сертифікат Cambridge English PET або FCE (рівня В1 або В2 відповідно), можуть подати заяву на звільнення від шкільного екзамену з англійської мови. Сертифікат B1 Preliminary (PET) зараховується учням як державна підсумкова атестація з виставленням в атестаті про повну загальну середню освіту річний та атестаційної оцінки 12 балів з англійської мови.

Іспити для професіоналів

У Cambridge English є також лінійка іспитів, розроблених для розвитку навичок англійської мови у професійному середовищі. Сертифікати з бізнес-англійської від Кембриджа демонструють роботодавцям, що у вас є навички англійської мови для успішної роботи і ви можете впевнено спілкуватися на робочому місці в міжнародній компанії.

Business English Certificate або BEC — хороший вибір для тих, хто хоче використовувати знання англійської в міжнародній бізнес-середовищі. Сертифікат визнають провідні комерційні організації по всьому світу, а також освітні установи та імміграційні програми.

Є три рівня BEC:

 • BEC Preliminary (B1)
 • BEC Vantage (B2)
 • BEC Higher (C1)

Іспити складаються з чотирьох секцій: читання, письмо, аудіювання та говоріння. Існують також комп’ютерна та паперова версії. Деякі центри пропонують тільки одну версію. Говоріння — це завжди співбесіду з екзаменатором.

Щоб здати іспит BEC Preliminary (B1), ви повинні вміти:

 • розуміти короткі телефонні розмови або спільні ділові бесіди;
 • обговорювати практичні бізнес-завдання, такі як прийом замовлення або відповіді на загальні питання;
 • писати короткі фактичні ділові електронні листи.

Для рівня BEC Vantage (B2) завдання трохи ускладнюється. Вам належить:

 • розуміти ділові звіти і листування
 • висловлювати свою думку або обговорювати фактичні питання
 • давати коротку підготовлену презентацію і писати короткі пропозиції від імені компанії.

BEC Higher (C1) включає в себе вміння:

 • брати активну участь у ділових зустрічах, висловлювати свою думку і відстоювати свою точку зору;
 • розуміти більшість ділових звітів і кореспонденції;
 • писати докладні ділові пропозиції і вести ділову переписку.

Вартість іспитів BEC залежить від вибраного вами рівня: від 2650 4000 гривень (близько 100-155 USD або 6500-9550р).

ВULATS або Business Language Testing Service — багаторівневий тест з бізнес-англійської. У ньому немає оцінки «склав» або «не склав». Замість цього ви отримуєте оцінку, відповідну одному з рівнів CEFR (від А1 до С2).

Тест BULATS призначений для компаній і організацій. Він використовується для тестування англійської, а також французької, німецької та іспанської мов. BULATS дуже зручно здавати, адже можна вибрати паперовий або комп’ютерний формат, а також замовити проведення тесту на виїзді — безпосередньо в навчальному закладі або офісі компанії, без прив’язки до конкретної дати або часу.

Тест складається з чотирьох секцій: аудіювання, читання і знання мови, говоріння, письмо. Питання в завданнях розташовані від простих до складних.

Для успішної здачі тіста необхідно:

 • розуміти на слух телефонні повідомлення, замовлення, замітки, газетні чи журнальні статті, рекламу, листівки, довгі тексти і т. д.;
 • розуміти основну ідею і деталі монологів та діалогів;
 • читати і розуміти повідомлення, сполучення, розкладу, реклами, листівки, графіки і т. д.;
 • продемонструвати гарне знання граматики і словниковий запас (заповнити пропуски);
 • пройти співбесіду з екзаменатором і зробити презентацію, обмінюватися інформацією і дискутувати з співрозмовником;
 • писати ділові листи або звіти.

Серед тем, які порушуються в завданнях тесту: купівля/продаж, товари/послуги, економіка і ринки, офісна та бізнес середовище, супровід бізнес клієнтів, ділові поїздки, відділ кадрів, розвиток і тренінги.

 Все, що потрібно знати про кембриджські іспити з англійської

Основною відмінністю комп’ютерної версії є те, що, по-перше, тест займає меншу кількість часу, а по-друге, він адаптивний, тобто комп’ютер вибирає кожен наступний питання на основі прогресу у відповідях на попередні завдання. Одним з переваг комп’ютерної версії є і те, що результат можна побачити відразу після закінчення тесту.

Важливо пам’ятати, що готуватися до Кембриджських іспитів можна як самостійно, так і в спеціалізованих центрах. Підготовка в таких центрах здійснюється досвідченими викладачами з міжнародними кваліфікаціями, а також носіями мови. Центри надають всі матеріали, а також допомагають з реєстрацією на здачу іспитів. А здавати їх можна тільки в авторизованих центрах Cambridge Assessment English.

Текст підготовлений редакцією блогу Першого Кембриджського освітнього центру і єдиного в Україні Платинового центру Кембриджських іспитів Grade Education Centre.

Читайте також:  У чому різниця між Bring, Carry, Bear, Take, Fetch, Hold: чим відрізняються і в яких випадках вживати?
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: