Як будується речення в англійській мові | Побудова англійських пропозицій

Знання того, як будується речення в англійській мові – фундаментальний ключ до правильної англійської мови. Добре усвідомивши собі принципи побудови англійських речень різних видів , ви зможете легко оперувати різними часами, правильно ставити запитання, швидше говорити по-англійськи.

Строгий порядок слів в англійському реченні

Побудова речень в англійській мові вимагає роз’яснень з-за відмінності синтаксису англійської та російської мов. Наприклад, The boy was picking berries all day. можна перевести десятьма способами:

 • Хлопчик збирав ягоди цілий день
 • Збирав хлопчик ягоди цілий день
 • Цілий день збирав хлопчик ягоди
 • Цілий день хлопчик збирав ягоди
 • Цілий день ягоди збирав хлопчик
 • Ягоди хлопчик збирав цілий день
 • Ягоди цілий день збирав хлопчик
 • Ягоди цілий день хлопчик збирав
 • Збирав ягоди хлопчик цілий день
 • Хлопчик цілий день збирав ягоди
 • В англійській це буде всього один варіант, де порядок слів строго певний – за підлягають йде присудок, потім додаток і обставина. З одного боку, здається, що таке обмеження напружує, але практика показує: чим менше простору для маневру, тим менше ймовірності помилки. Будувати пропозиції іноземної мови за строго певною схемою у результаті виявляється простіше, ніж дослівно передавати витіюваті російські думки.

  Схема типового ствердної англійського речення виглядає так:

  Група підлягає

  Група присудка

  Доповнення

  Обставини

  The boy

  was picking

  berries

  all day

  Виняток для обставини

  З правила «підмет, присудок, а потім все інше» є одне виключення – це обставина. В англійській мові воно може стояти в пропозиціях в чотирьох різних позиціях:

  Перед підметом – обставина часу

  Last night she left for Pekin – Вчора вночі вона поїхала в Пекін.

  Між підметом і присудком – обставина частоти дії

  Marcus seldom eats spinach – Маркус рідко їсть шпинат.

  Між допоміжним і основним дієсловом присудка – обставини способу або часу дії (прислівники)

  Grant has never been to Penza – Грант ніколи не був в Пензі.

  І за традиційною схемою – після доповнення, в кінці речення.

  Flora broke the agreement at once – Флора відразу порушила угоду.

  Побудова негативних речень в англійській мові

  Порядок слів у негативних пропозиціях в англійській мові відрізняється від ствердних тільки часткою NOT. Склад присудка в заперечному реченні має вигляд «допоміжний дієслово + NOT + основний дієслово».

  Belinda did not show her impatience – Белінда не показувала свого нетерпіння.

  Побудова питальних речень в англійській мові

  Загальні питання

  Загальні питання (потребують відповіді «так» або «ні») в англійській мові завжди починаються з допоміжного дієслова. Після нього зберігається порядок слів ствердної пропозиції.

  Did the pupils stand still? – Учні стояли спокійно?

  Спеціальні питання

  Спеціальні питання носять уточнюючий характер і починаються зі спеціальних «питальних слів». Після такого слова в спеціальному питанні ставимо допоміжний дієслово, а потім знову повертаємося до утвердительному порядком слів.

  Why did the pupils stand still? – Чому учні стояли спокійно?

  Стилістична інверсія в англійській мові.

  Порядок слів у реченні, в англійській мові може змінюватися, коли застосовується спеціальний стилістичний прийом – інверсія (зворотний порядок слів). В основному це художній прийом, який служить, щоб емоційно виділити якийсь вираз, або думка.

  And came empty days full of misery and despair. – І настали порожні дні, повні страждань і розпачу.

  Тренування і контроль.

  Незважаючи на те, що нічого складного у схемі англійського речення ні, не так-то просто впровадити цю саму схему в російське свідомість. Ми звикли вільно поводитися зі словами. Адже завдяки закінченнях, порядок слів у російському реченні не важливий.

  Коли ми вчимося говорити по-англійськи, ми автоматично ставимо англійські слова на місце росіян, часто абсолютно спотворюючи сенс того, що хочемо сказати.

  Для напрацювання автоматизму правильного порядку слів у реченні англійською мовою, потрібно раз за разом вибудовувати думка за потрібною схемою. Самостійно робити це важко. Уроки навчального сайту Lim-English розроблені так, що російський та англійський варіант пропозицій у них практично дослівно збігаються. Виконуючи завдання на сайті, ви не тільки зрозумієте, як будується речення в англійській мові, але і непомітно доведете навик правильної англійської мови до автоматизму. До речі, досить рідкісне явище стилістичної інверсії ви теж зможете зустріти на Lim-English в чудових англійських казках.

  Читайте також:  Опис зовнішності англійською мовою
  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: