Як читати числа англійською: two hundred або two hundreds

Так чи інакше, але кожен з нас стикається з читанням чисел англійською мовою.

Для початку необхідно запам’ятати перші десять, але в результаті спілкування Вам знадобляться десятки, сотні, тисячі і мільйони, адже британці і американці хоч і не люблять говорити про заробітну плату, але обожнюють обговорювати все в цифрах. Неодноразово помічено, що статистика за кордоном підраховує буквально кожен аспект життя, тому будьте готові обговорити всі на мові математики.

Отже, рахунок від одного до десяти, впевнена, знають всі. Далі слід одинадцять – eleven і дванадцять – twelve. Їх просто потрібно запам’ятати, оскільки в їх освіті немає ніякої логіки. Далі від 13 до 19 все закономірно і заплутатися тут практично неможливо. До кожного числа додається суфікс “teen”, в результаті чого виходить наступне:

Thirteen – тринадцять

Fourteen – чотирнадцять

Fifteen – п’ятнадцять

Sixteen – шістнадцять

Seventeen – сімнадцять

Eighteen – вісімнадцять

Nineteen – дев’ятнадцять

При утворенні десятків у 20 і 30 змінюється коренева голосна, тому 20 – twenty, 30 – thirty.

Forty – сорок

Fifty – п’ятдесят

Sixty – шістдесят

Seventy – сімдесят

Eighty – вісімдесят

Ninety – дев’яносто

Для того щоб зрозуміти, як читати цифри англійською, необхідно зрозуміти, як працює принцип. Система читання цифр однакова у російській та англійській мовах, тому якщо Ви хочете сказати 28 – спочатку назвіть десятки, а потім одиниці, виходить 20 – twenty, 8 – eight. Дотримуючись цього принципу, можна читати будь-які цифри.

Тепер про сотні. Якщо Ви вивчаєте класичний варіант англійської, варто запам’ятати, що перед десятками потрібно додавати союз “and”, наприклад, 124 – one hundred and twenty-four. Звертаємо увагу, що на листі необхідно ставити дефіс між десятками і одиницями.

Читайте також:  Цікаві фрази англійською: in love we often doubt what we most believe

До сотень – “hundred”, тисячам – “thousand” і мільйонам – “million” не додається закінчення “s”: eight million.

Читання великих чисел завжди викликає проблеми, оскільки багато хто не знає, як говорити правильно, або ж просто плутаються у вже відомих варіантах. Пам’ятайте, якщо Ви заселяєтеся в готель, Вам навряд чи доведеться повністю називати складні комбінації. Саме виходячи з цих міркувань, номер у готелі можна називати, наприклад, 436 – four three six або four thirty-six (чотири тридцять шість).

1700 можна сказати, використовуючи два варіанти, вибирати Вам:

  • one thousand seven hundred
  • seventeen hundred

Останній варіант використовується найчастіше, оскільки іноземцям звично розбивати цифри на сотні. Рік Вашого народження візуально ділимо навпіл, наприклад:

1981 – nineteen eighty-one

1999 – nineteen ninety-nine

Якщо потрібно прочитати складне число, ділите його на одиниці, десятки, сотні й тисячі. Так, 746,853 буде читатися як seven hundred forty-six thousand eight hundred (and) fifty-three

67,005 – sixty-seven thousand (and) seven

3017 – three thousand (and) seventeen

Пізнавайте нове разом з англійською мовою, і Ви досягнете успіху!

kak chitat chisla na anglijjskom: two hundred ili two hundreds20 Як читати числа англійською: two hundred або two hundreds

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: