Як ефективно використовувати словник: from to dictionary thesaurus

Є думка, що словники в їх класичному сенсі вимирають в сучасному світі, тому що їм на зміну приходять гіпертекстові бази даних з невичерпними посиланнями, прикладами, цитатами і примітками.

Але на полиці кожного школяра як і раніше стоїть важкий англо-російський і російсько-англійський словник.

Сьогодні «прокачуємо» Ваші навички роботи зі словником!

Причини не нехтувати словником

Словник – дуже важливий інструмент для будь-якого, хто вчить новий мову. З хорошим словником Ви можете наступне:

 • подивитися значення англійського слова, яке Ви бачите або чуєте;
 • знайти англійська переклад слова рідною мовою;
 • перевірити правопис слова;
 • перевірити множина іменника чи минулий час дієслова;
 • дізнатися іншу граматичну інформацію про слові;
 • знайти синонім або антонім слова;
 • подивитися словосполучення, в яких слово звичайно вживається;
 • перевірити частина мови слова;
 • дізнатися, як вимовити це слово;
 • дізнатися про сферу вживання слова;
 • знайти приклади використання слова у повсякденній мові.
  • Щоб бути «просунутим користувачем» словника, однак, недостатньо знати, для чого використовується словник. Ви повинні також вирішити, який словник є кращим для однієї з цілей, перерахованих вище. Також Вам необхідно швидко знайти те, що шукаєте; Ви повинні бути впевнені, що знайшли те, що шукали, і найголовніше – Ви повинні знати, коли саме використовувати словник.

   Ситуації, в яких знадобляться різні типи словників

   Електронні словники – кращий вибір для студентів. Більшість з них містить еквіваленти рідною мовою і об’ємні пояснення, а також визначення та пропозиції в якості прикладу на англійській мові. Вони можуть буквально «вимовити» англійське слово, і їх легко завжди мати під рукою. Якщо Ви збираєтеся працювати на комп’ютері, скористайтеся онлайн-словник: Dictionary.com, Oxford, Cambridge, Macmillan або Merriam-Webster.

   Хороший одномовний словник рекомендується для студентів, які вже мають високий рівень англійської і хочуть дізнатися більше про використання слів у тексті та мовленні, про тонкощі поєднання з іншими словами і відтінках значення.

   Швидке знаходження слова

   Це – вміння, в якому Вам необхідно практикуватися. Попросіть кого-небудь написати 5 слів і подивитися, скільки часу займе у Вас їх пошук. Для роботи з класичним паперовим словником вам необхідно відмінно знати англійський алфавіт, так практикуйтеся і в цьому теж. Використовуйте колонтитули вгорі кожної сторінки словника і продовжуйте займатися, поки Ви не зможете знайти слово протягом 10 секунд.

   Пошук відповідного значення англійського слова

   Дуже часто, коли Ви шукаєте нове англійське слово, Ви виявляєте, що у нього більше десятка значень. Якщо Ви не впевнені, який з них потрібно саме Вам, ось те, що Ви можете зробити.

   По-перше, перегляньте всі значення і знайдіть той, який має більший сенс в контексті, де Ви знайшли це слово. (Дуже часто багато значення схожі, і цього має бути достатньо, щоб дати Вам чітке розуміння того, що означає дане слово).

   По-друге, якщо Ви дійсно хочете упевнитися в перекладі, подумайте, що означає це слово рідною мовою, і звірте його переклад у двомовному словнику. Якщо один із перекладів цього слова на англійську буде оригінальним словом, яке Ви шукали, то Ви можете бути задоволені, що знайшли його правильне значення.

   kak ehffektivno ispolzovat slovar: from dictionary to thesaurus26 Як ефективно використовувати словник: from to dictionary thesaurus

   Пошук правильного написання

   Інша проблема, з якою Ви можете зіткнутися, полягає в тому, коли Ви хочете перевірити свій правопис, але Ви не можете знайти слово, яке Ви шукаєте. Що Ви можете зробити?

   Якщо Ви впевнені в декількох перших буквах, просто подивіться всю сторінку, поки не знайдете правильне написання слова. (Знову-таки корисно перевірити, що його значення – саме те, що Ви очікуєте.)

   Якщо Ви не впевнені в декількох перших буквах, спробуйте інші способи. Ви знаєте, наприклад, що в деяких слів, які починаються зі звуку [n], першою літерою виявляється «k», наприклад, knife, knight. Таким чином, якщо Ви не можете знайти слово на букву «n», спробуйте пошукати на сторінках на літеру «k».

   Якщо Ви все ще не можете знайти слово, подумайте, що воно означає на Вашій мові, і шукайте його у двомовному словнику.

   Пошук правильного перекладу слова рідною мовою на англійську

   Коли Ви будете шукати слово на своєму власному мовою у двомовному словнику, Ви, ймовірно, знайдете, що у нього більше, ніж один англійський переклад. Якщо Ви не впевнені, який саме використовувати, то можна спробувати зворотний переклад. Це означає, що Ви дивитеся англійські переклади один за іншим у одноязычном словника. Якщо у слова є таке значення, яке відповідає слову Вашою мовою, Ви впевнено можете використовувати його.

   Коли ж використовувати словник?

   Якщо Ви будете шукати кожне нове слово, яке Ви бачите або чуєте, то Ви проведете цілий день зі словником в руках. Це марно! Спробуйте наслідувати раді нижче, і Ви зможете набагато ефективніше інвестувати свій час та сили у вивченні мови.

   Якщо Ви знайшли нове слово під час читання, то прочитайте все до кінця пропозицію (а краще весь абзац). Якщо Ви не зрозуміли його значення, і це слово все ще здається ключовим і незамінним, то Ви можете шукати його.

   Коли Ви чуєте нове слово в класі (або вчитель написав його на дошці), чекайте і уважно слухайте. Те, що потім скаже вчитель, може допомогти Вам зрозуміти це слово. Якщо Ви відразу ж ринетесь на пошуки в словнику, то Ви не почуєте те, що буде далі, і це зробить розуміння всього уроку більш важким. Якщо Ви вважаєте, що це слово дуже важливо, Ви можете переписати його з дошки чи написати, як Ви думаєте, воно пишеться, і пізніше запитати вчителя або іншого студента, що воно означає.

   Читайте також:  Замовляємо квиток на літак англійською мовою
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: