Як говорити англійською вільно, або How to be a fluent English speaker?

Якщо Ви все ще не можете швидко говорити по-англійськи, ця стаття допоможе Вам розібратися у всіх проблемах і відкриє невеликий секрет, завдяки якому Ви зможете чітко і вільно оволодіти англомовної промовою.

Вивчають англійську мову люди по всьому світу відчувають одне і те ж розчарування: всі вони намагаються переводити ідеї та думки з рідної мови, вони замислюються про граматичних правилах і в результаті такої кропіткої роботи все ж роблять помилки в мовленні.

Чому це відбувається? Відповідь проста – багато хто замислюється про те, як сказати і яке слово вибрати, замість того, щоб просто говорити. Результат таких тривалих роздумів знову може Вас не порадувати, адже часто навіть правильно вибране слово звучить некоректно, і іноземець може зрозуміти Вас. З Вами теж таке траплялося? Слухаючи іноземну мову, багато хто з нас насилу можуть розібрати шукану fast, rapid speech з-за того, що було недостатньо практики.

Всі перераховані вище проблеми призводять до того, що у кожного з нас виникає страх говоріння, і ми замикаємося в собі, залишаючи говоріння «на потім». Так чому ж ми робимо одні і ті ж помилки? Проблема виникає із-за того, як ми вчимо англійську. Пригадайте, коли Ви вперше сіли на велосипед. Вже через кілька секунд Ви втратили рівновагу, але не відмовилися від ідеї спробувати проїхатися ще раз. Ви пам’ятаєте, як Ви ходили в велосипедну школу, купували велосипедні підручники, вчили правила керування велосипедом? Немає. Всі ми вчимося їздити на велосипеді за допомогою дій, а не правил. Ви падаєте, встаєте і здійснюєте ще одну спробу. Так відбувається до тих пір, поки одного разу Ви перестанете падати і почнете їздити впевнено.

Точно також відбувається з англійською мовою. Що ж робити для того, щоб розуміти швидку мову? Вам потрібно багато слухати. Що робити для того, щоб говорити швидко? Вам потрібно почати говорити. Правила елементарні і працюють абсолютно для всіх людей, що вивчають англійську мову. Запам’ятайте це.

Зовсім не запам’ятовування величезних текстів та вивчення граматичних правил дозволяє заговорити і почути співрозмовника. Так, це працює на первинному рівні, коли Ви тільки починаєте ознайомлення з мовою. Але це не працює, коли Ви вже досягли рівня Intermediate. Для того, щоб швидко говорити по-англійськи, потрібно використовувати англійську на повну потужність. Що це означає? Для того, щоб чути, займайтеся прослуховуванням повільної та швидкої мови, мета якої — змусити Вас розуміти зміст текстів. Для того, щоб говорити, відвідуйте заняття, повністю спрямовані на говоріння. Для того, щоб граматика міцно увійшла в мову, потрібно використовувати її, а не просто вивчати правила. Відчуваєте різницю між “learning grammar” і “using grammar”?

Тим, хто тільки починає знайомство з мовою, пропонуємо не загострювати увагу на перекладі, який може ще більше заплутати. На початковому етапі слухайте, аналізуйте і запам’ятовуйте мову таким, яким Ви його чуєте, не спираючись на переклад. Працюючи з підручниками, не забувайте про існування живої англійської мови, наповненого сленгом, а також ідіоматичними виразами. Саме тому ми радимо не зосереджувати свою увагу тільки на повільній зрозумілій Вам мові. Звертайтеся за допомогою до підкастів, телевізійних шоу, новин та іншим матеріалам. Робіть це поступово, постійно збільшуючи складність текстів, і пам’ятайте про те, що кількість незнайомої лексики не повинно перевищувати 15-20%. Пам’ятайте також і про те, що використання різних матеріалів має поступово готувати Вас до швидкого мовлення, створюючи своєрідний “fluent bridge”, кожен етап якого занурює вивчає в реальний англійська.

kak govorit na anglijjskom svobodno, ili how to be a fluent english speaker 2 Як говорити англійською вільно, або How to be a fluent English speaker?

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: