Як написати формальне і неформальне лист на іспиті з англійської

Hi, mates. Навчитися просто писати і писати електронні листи — не одне і те ж. Друге складніше, адже потрібно знати структуру, завчити шаблони, знати відмінності формального стилю від неформального і багато чого ще. Сьогодні ми навчимося писати два види письма: formal і informal. Адже хоч листуватися з одним поштою давно не в моді, цей навик все ще може вам згодитися на ЄДІ, ЗНО та міжнародних екзаменів з англійської.

 Як написати формальне і неформальне лист на іспиті з англійської

Formal vs Informal

Формальне лист ми пишемо в компанії, незнайомим людям, начальству по роботі і так далі. Сенс в тому, щоб лаконічно передати ключову інформацію, але не написати нічого зайвого. Обережності заради і як данина традиції використовуються усталені штампи. Їх ми сьогодні розглянемо.

У неформальному ж, навпаки, можна передавати свої думки більш вільно, але все ще потрібно дотримуватися структури. Знову ж таки, при листуванні в фейсбуці ніхто ніякої структури не дотримується, і навіть якщо англомовний друг раптом вирішить відправити e-mail, і там він навряд чи буде дотримуватися формат.

Ці правила ми вчимо з двох причин. По-перше, щоб здати іспити, де в частині Writing досі традиційно використовуються завдання на зразок «напишіть лист другові про те, як ви провели відпустку». По-друге, щоб знати правила етикету листування. Сам факт того, що ви їх знаєте, вже буде говорити про вас як про більш освіченій людині.

Формальний стиль — це:

  • Довгі пропозиції
  • Використання пасивного застави
  • Усталені штампи
  • Достаток вступних слів
  • Чіткі правила написання вступу та підписи
  • Лист має конкретну мету: запросити інформацію, передати файл, відправити скаргу, відправити звіт про виконану роботу і так далі

Неформальний стиль — це

  • Більш короткі пропозиції
  • Допустимо використовувати прості слова, часом навіть сленг
  • Є необов’язкові вимоги до структури
  • Лист не обов’язково має мету, і може бути просто частиною фанової листування

Суть ви зрозуміли. Тепер перейдемо до основної частини. Давайте розіб’ємо листи різних стилів на блоки і побудуємо текст з фраз-цеглинок, немов у конструкторі.

 Як написати формальне і неформальне лист на іспиті з англійської

Шаблони формального і неформального імейла

Отже. Починаємо. Перше, що нам потрібно зробити — придумати тему листа. Рядок тексту, яку одержувач побачить в ящику, ще не відкриваючи листи. Коли пишемо лист другу, вона не так важлива — він все одно дізнається відправника. А ось при формальному листі потрібно постаратися придумати таку тему, щоб вона, по-перше, передавала суть листа, а по-друге, викликала в людини інтерес і бажання його відкрити.

 

Formal Informal
Application (Заявка)
Request (Запит)

To HR Department (Відділу кадрів)

Commercial Proposal (Комерційну пропозицію)

Your files (Твої файли)

The video you asked for (Відео, яке ти просив)

About my holiday (Про моїх канікулах)

From your bff (Від твого кращого друга)

 

Відмінно. Тепер вітання. У багатьох поштових сервісах, включаючи Gmail, перші слова з листа відображаються разом з темою, ще до відкриття листи. Тому тут теж треба не помилитися. В цілому все просто. Є більш і менш формальні варіанти вітань. Просто вибирайте будь-який вподобаний з таблиці.

 

Formal Informal

Dear Mr/Ms Johnson
(Дорогий містер Джонсон / Дорога міс Джонсон)

Dear Sir or Madam
(Дорогий сер, чи мадам – коли не знаємо підлогу читача)

To whom it may concern
(Тому, кого це може стосуватися – коли пишемо на корпоративну пошту)

Hello – привіт (більш формально)

Hi – привіт (менш формально)

Dear Mike (дорогий Майк)

 

Тепер переходимо до основної частини. І тут у нас знову розвилка. У випадку з написанням формального листа ми повинні вказати нашу мету. Навіщо ми пишемо? Ділова людина, отримавши листа з незнайомого адреси, не буде читати його цілком і шукати серед абзаців, навіщо ж ви йому написали. Ну а з неформальним все простіше. Можна просто починати писати те, що вам хочеться. Наприклад, запитати, як справи.

 

Formal Informal

I am writing to… (inform you / ask for your / thank you / tell about / propose you)
Я пишу, щоб… (поінформувати вас, попросити вас про, подякувати вас, розповісти про, запропонувати вам).

I would like to… (get some information about / get some files / share / help you with…)
Я хотів би… (отримати деяку інформацію про отримати деякі файли, поділитися чимось допомогти вам…).

How are you? (Як справи?)

How is it going? (Як життя?)

What’s new? (Що нового?)

Did you hear that… (А ти чув, що…)

 

Ми розібрали кілька шаблонних варіантів вступу. Далі справляйтеся самі. Адже ми не можемо знати, що ви хочете написати. На багатьох іспитах, включаючи ЗНО і ЄДІ, тема у всіх однакова. Але якщо в частині Writing вам доступний вибір теми, то можемо підказати кілька варіантів.

Formal letter:

  • Asking for a job – Лист з проханням про працевлаштування
  • Complaint Suggestion or – Скарга чи пропозиція
  • Commercial Proposal – Комерційна пропозиція
  • Formal request – Офіційний запит

Informal letter:

  • Inviting a friend – Запрошення
  • Apologizing to a friend – Лист-вибачення
  • Thanking a friend for a holiday – Подяку за гарні канікули
  • Congratulating a Friend – Привітання одного

 Як написати формальне і неформальне лист на іспиті з англійської

У цьому листі в сучасних реаліях достатньо одного-двох абзаців тексту. Головне, щоб там чітко передавалася основна думка. На іспитах, як правило, просять написати від 100 до 200 слів. Якщо відняти шаблонні фрази на зразок тих, що ми вже розбирали, то на основну частину у вас залишається ще близько двох-трьох абзаців. Потім йде заключна частина.

 

Formal Informal

I am looking forward to hearing from you
(З нетерпінням чекаю вашої відповіді)

Hope for you answer
(Сподіваюся отримати від вас відповідь)

Thank you in advance (Завчасно дякую)

Please contact with me by… (what’s Up, Facebook, Telegram, Mobile Phone)
Будь ласка, зв’яжіться зі мною (what’s Up-е, фейсбуці, телеграме, по телефону).

So, what do you think? (Так думаєш?)

How do you like it? (Як тобі?)

Now your turn (Тепер твоя черга)

Let me know in messenger if you have got this e-mail (Дай мені знати в месенджері, якщо ти отримав цей е-мейл).

 

І в кінці — підпис. Вона зазвичай пишеться під рискою, але в листі одному не принципова. Тут теж все давно придумано за нас, і потрібно просто вибрати один з шаблонних варіантів.

 

Formal Informal

Best wishes
(З найкращими побажаннями)

Sincerely yours (Щиро ваш)

Tom Hamstone, Head Designer from ABQ (San Francisco)
Тому Хэмстоун, головний дизайнер в ABQ (Сан-Франциско)

Wish you all the best (Всього найкращого)

See you later (Побачимось)

Bye for now (Поки що)

Tom (Тому)

 

Приклад E-mail англійською

Хочете готові рішення? Окей. Зараз візьмемо потроху з того, що ми накидали, і складемо повноцінне міні-лист. Точніше, два листи.

From me to you

Hi Sam. How is it going? Did you hear that new Marvel movie leaked away? I think you may have got it. If you do send it to me please.

Best wishes.
Your bff Jack

Asking for a job (Mobile Developer)

Dear sir or madam. My name is George Hilton, and I am mobile developer. I love your company and I would be glad to work with you. You can find my CV in the attachment. Hope for your answer.
___
Sincerely yours
George Hilton
Senior Mobile Developer

 Як написати формальне і неформальне лист на іспиті з англійської

Що потрібно для підготовки до Writing

Наші поради завжди залишаються незмінними. Якщо ви давно читаєте наш блог, можете на цьому місці вже закінчувати читання статті. А якщо ви тут вперше, то слухайте уважно.

  1. Розвивайте словниковий запас. Вивчайте нові слова і фрази. Найбільше уваги приділіть вступним словами, словами-зв’язкам, канцеляризмам і стійким виразам. Це буде вже половина успіху.
  2. Читайте більше текстів англійською мовою. Новини, блоги, фейсбук, твіттер — все підряд. Це необхідно, щоб зануритися в мовне середовище. Перед іспитом це особливо важливо – так вам буде простіше згадувати мовні конструкції і будувати з них речення. Мало хто всерйоз приймає цей рада, адже часу потрібно витрачати багато, а очевидного результату немає. Але це дійсно дуже корисно в довгостроковій перспективі, просто повірте.
  3. На самому іспиті використовуйте тільки ті слова і вирази, в яких впевнені. В ідеалі, звичайно, володіти складною лексикою, але іноді виникає дилема: використовувати примітивну формулювання або ту, в написанні якої сумніваєшся. У таких випадках краще вибрати перше.
  4. Повторіть часи і граматику. Досить просто коротко пройтися по основним темам, щоб не помилятися хоча б в них. До речі, у нас в EnglishDom є безкоштовний тренажер граматики. Зайдіть подивитися.

Також настійно рекомендуємо не полінуватися і записатися на курс підготовки до іспитів з викладачем. У нас є окремий курс по підготовці до випускних іспитів у школі та окремий з підготовки до міжнародних іспитів. Перше пробне заняття безкоштовно. Записуйтеся зараз, інакше не встигнете підготуватися як слід.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн