Як навчитися говорити по-англійськи, або 3 методи, які дійсно працюють

Хочете навчитися говорити англійською мовою? Тоді Вам неодмінно стане в нагоді ця стаття, яка розкриває секрети спілкування. Перед тим, як ми поглибимося в тему, відзначимо, як людський мозок сприймає інформацію.

Існує 2 типу вивчення:

  • explicit learning – усвідомлене навчання;
  • implicit learning – неусвідомлене навчання.

У першому випадку людина знає, що він вивчає яке-небудь правило, і усвідомлює, що інформація добре засвоюється. Відмінним прикладом може послужити вивчення граматики, коли учень слухає пояснення вчителя і сприймає інформацію усвідомлено.

У другому випадку людина не знає, що відбувається процес навчання, відповідно не знає, які правила він запам’ятовує. Вивчення відбувається несвідомо. Так, наприклад, слухаючи текст англійською, Ви навряд чи замислюєтеся про те, що засвоюєте мову. Ваша мета – зрозуміти зміст тексту в той час, коли мозок одночасно запам’ятовує потрібну інформацію. Під час такого неусвідомленого навчання Ви засвоюєте структуру речень, граматику, поповнюєте словник і т. д. Отже, ми розібралися, що мову можна вивчати “explicitly” і “implicitly”. Питання в тому, який спосіб краще?

Щоб відповісти на це питання, потрібно знати, що існує 2 типи знань:

  • explicit
  • implicit

kak nauchitsya govorit po anglijjski, ili 3 metoda, kotorye dejjstvitelno rabotayut15 Як навчитися говорити по англійськи, або 3 методи, які дійсно працюють

Вдаючись до першого способу вивчення мови, тобто свідомого, Ви отримуєте “explicit knowledge” – усвідомлені знання, відповідно, другий спосіб веде до “implicit knowledge” – неусвідомленим знань. Між цими двома видами знань існує величезна різниця. Усвідомлені знання вимагають усвідомленої мети. Якщо Ви хочете чітко говорити по-англійськи, Вам слід замислитися про англійську і про те, де використовувати визначене правило або як утворити пропозицію. Але коли Ви кажете, що у Вас зовсім немає часу на те, щоб міркувати про мовних конструкціях.

В результаті неусвідомлених знань, Вам не потрібно думати про те, як правильно висловити думки. Згадайте про те, як Ви говорите рідною мовою. Слова являють собою потік мови, яка слід негайно. Тому замість перегляду роликів про граматику на ютубі, краще вдатися до трьом методам, які дійсно працюють.

  • Listening

Прослуховування мовлення англійською мовою завжди є найкращим способом «поглинути» інформацію. Плюсом даного методу є те, що слухати можна скрізь і завжди. А ось мінусом є те, що така діяльність досить пасивна, тому її потрібно комбінувати з говорінням, щоб якомога швидше досягти результату.

  • Курси англійської

Можна вдатися до курсів англійської, які навчають мові несвідомо, не використовуючи рідної мови. У цьому випадку Ви маєте постійний «зворотній зв’язок», тобто зв’язок з викладачем, який постійно контролює Вашу мову, в результаті чого Ви говорите правильно, не заглиблюючись у вивчення граматичних правил. Але у таких курсів також є свої мінуси – Ви вивчаєте тільки ті слова і фрази, які містяться в курсі, відповідно Вам додатково потрібно розширювати словниковий запас, щоб говорити на будь-які теми.

  • Imitation

Останній метод називається “imitation”. Ви слухаєте історію або розмова кількох людей, який Вам потрібно переказати своїми словами. Таким способом Ви розширюєте словниковий запас, “підтягуєте” граматику і т. д. Цей метод підходить тим, хто досяг рівня “Intermediate”, або “Advanced”. Плюсом є те, що Ви можете нескінченно удосконалюватися в навчанні мови. Чим більше практики, тим більше можна вивчити. Однак такий спосіб не підходить початківцям.

Після прочитання цієї статті, кожен з Вас зможе зробити власний висновок про те, який метод підходить саме Вам.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн