Як підготуватися до написання Bulats Exam

Привіт, дорогі друзі! Ми вже багато писали для вас про різних міжнародних іспитах. Сподіваємося, ваша мотивація і цілі позначили себе в особі найбільш відомих і шанованих компаній і університетів по всьому світу.

Зміст статті:

Сьогодні ми з вами поговоримо ще про одному іспиті з «багатодітній кембриджської сім’ї» — BULATS EXAM. Компанії та інші установи в більш ніж 30 країнах по всьому світу вибирають цей тест для перевірки кандидатів для працевлаштування або подальшого підвищення кваліфікації. По суті, Bulats — іспит з англійської, який був розроблений Кембриджським університетом як раз в якості універсального тесту на володіння іноземною мовою в роботі.

 Як підготуватися до написання Bulats Exam

Пробіжимося по темах

Оскільки цей іспит спочатку створений для тестування знань англійської в робочому середовищі, то і теми досить специфічні, загальною лексикою тут не обійтися. Потрібно знати такі теми як:

 • опис штатних обов’язків співробітників;
 • фірми і їх продукція;
 • менеджмент і маркетинг;
 • робота з клієнтами;
 • планування;
 • звіти;
 • спілкування по телефону;
 • ділова переписка.

Якщо під час занять англійською по скайпу ви досягли високого рівня і почали вивчати «Business English», то це якраз те, що потрібно для підготовки до цього іспиту.

Не зайвим буде повторити специфічну ділову лексику: тут і скорочення, і бухгалтерська лексика, та IT, бізнес-вирази. Чим ширше ваш словниковий запас в цих областях, тим краще. В ідеалі ви повинні знати англійську мову на достатньому рівні, щоб вести ділове листування по e-mail і складати презентації.

Розбираємо по деталях

Отже, є кілька моментів, які стосуються структури іспиту BULATS, і які нам з вами можуть стати в нагоді.

Читайте також:  Розуміти, так з музикою: кращі сайти онлайн-караоке для вивчають англійську мову

Є 3 формату тіста:

 • Комп’ютерне тестування BULATS (The BULATS Computer Test). Тут оцінюється Listening, Reading, Grammar і Vocabulary. Триває все 1 годину.
 • Письмове тестування BULATS (Writing). Перевіряє навички письмової англійської мови. Тривалість — 45 хвилин. Дотримуючись ділового стилю, вам потрібно буде написати «letter» або «report».
 • Усне тестування BULATS (Speaking). Оцінює навички англійської мови. Тривалість — 15 хвилин. Вам потрібно буде попрацювати з такими завданнями як «Interview» і «Presentation».

Система оцінювання

Іспит оцінюється за шкалою від 0 до 100 балів. Шість проміжків відповідають шести рівням за рівня ALTE і CERF. У таблиці це виглядає так:

 

BULATS CERFALTE Description
90-100C2Level 5 Upper Advanced
75-89C1Level 4Advanced
60-74B2Level 3 Upper-Intermediate
40-59B1Level 2 Intermediate
20-39A2Level 1 Elementary
10-19A1Level 0Beginner

Важливо також пам’ятати, що це тест адаптивного характеру, тому складність кожного наступного завдання буде залежати від рівня, який ви покажете з перших секунд. Завдання можуть бути досить різних типів, але ми рекомендуємо готуватися особливо ретельно за такими напрямами:

Listening

Ця частина здасться складним для тих, хто вчив англійську тільки за підручниками або з російськомовним викладачем. В аудіюванні використовуються фрагменти мовлення носіїв мови. Акцент і темп мови відповідний. Типи завдань:

 • Understanding short conversations or monologues. Розуміння коротких монологів або бесід.
 • Taking down phone messages orders, notes, etc. Повідомлення по телефону.
 • Listening for gist, identifying topic, context or function. Short monologues / dialogues. Розуміння контексту довгих уривків на слух.
 • Listening to extend speech for detail and inference. Monologue/dialogue. Завдання на розуміння деталей при прослуховуванні тривалих діалогів чи монологів.

 Як підготуватися до написання Bulats Exam

Щоб підготуватися до цієї частини іспиту, обов’язково дивіться відео на Youtube і практикуйтеся з ними. Вмикайте субтитри, якщо це буде необхідно, але з часом намагайтеся від них відмовлятися.

Читайте також:  Текст і переклад пісні Wind of Change (Scorpions)

Найважливіше тут — вміння вловлювати основної думки і важливі деталі з тексту. При прослуховуванні якщо слово здається незнайомим, не зациклюйтеся на ньому і слухайте далі. Це не текст, де можна зупинитися і подумати. На запису потрібно швидко міркувати, тому затримуватися думками на кожному слові недозволено.

Reading

З читанням трохи простіше, але особливу увагу приділяйте деталей. Ним можуть бути каверзні питання. Цифри, дати, імена і так далі. Завдання будуть такі:

 • Understanding notices, messages, timetables, adverts, leaflets, graphs, newspaper or magazine article, advert with multiple choice task (вибір одного варіанта з декількох за матеріалами в повідомленнях, розкладі, брошурах, газетах, і т. д.).
 • Four short texts with matching text (знайти пари текстів, які підходять за змістом один одному).
 • Grammar and vocabulary. Medium length text with multiple choice choice (вибрати один правильний варіант з кількох).
 • Grammar and vocabulary. Gapped sentence with multiple choice task (заповнити пропуск правильним словом або конструкцією).
 • Error correction task (завдання на виправлення помилок).

Ця частина для більшості російськомовних людей здасться найпростішою, адже наша методика навчання спрямована на поглинання і написання великої кількості тексту, тому ми в середньому краще інших іноземців володіємо письмовою англійською.

Що важливо знати? Знову ж, звертайте увагу на основну думку і граматику. Важливо зрозуміти, про що текст. Для чого він був написаний, що повинен повідомити? І так само мовні конструкції зі складною граматикою.

Ними потрібно володіти, і до цього треба готуватися, адже в іспиті багато завдань на error correction і grammar.

Блок з читанням і аудіюванням разом займає близько 60 хвилин.

Speaking

Частина з говорінням тестується через мікрофон. На комп’ютері будуть висвітлюватися завдання, а ви повинні виконувати їх голосом. Типи завдань:

 • Answering the questions (інтерв’ю).
 • Reading aloud (8 sentenses).
 • Presentation (1-minute speech given on topic).
 • Graphic presentation (1-minute speech about given graphics).
 • Small talk (невеликий діалог за заданим сценарієм).
Читайте також:  Заняття англійською мовою для дошкільнят

Попрацюйте над вимовою і частіше читайте тексти вголос, щоб не губитися.

На всі п’ять частин Speaking разом відводиться 15 хвилин.

Writing

Повторіть граматику і часи. Ви повинні добре володіти ними і не плутатися. Про словниковий запас говорити не доводиться. Хорошим бонусом буде знання абревіатур і спеціальної лексики. Блок ділиться на два завдання:

E-mail writing (short text up to 60 words);
Long text writing (up to 200 words).

 Як підготуватися до написання Bulats Exam

У другому блоці можна самому вибрати тему з двох запропонованих. Обсяг не такий вже і великий, тому постарайтеся не допустити в ньому помилок.

На обидва завдання в сумі дається 45 хвилин

Додаткова інформація

Термін дії результатів тестування BULATS залежить від змін у знаннях кандидата. Рекомендується проходити тестування раз у два роки.

А якщо вирішили, що це саме те, що ви шукали — реєстрація тут.

Іспит BULATS спеціально розроблений для таких організацій, для яких мовні навички співробітників значно впливають на успішність і ефективність роботи. Сертифікат Bullats визнається такими компаніями, як AIR FRANCE, Banco do Brazil, etc. Хочете поліпшити свої знання і перетворити резюме в магніт для роботодавців? Вибирайте BULATS, і у нас все вийде!

Сподіваємося, наша стаття була корисною. Але якщо вам цього здалося мало, можете ознайомитися з офіційним Bulats Guide від Кембриджа (там 19 сторінок вичерпної інформації англійською).

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: