Як писати англійською легко і правильно – парочка потрібних рад

Сьогодні ми з вами поговоримо про те, як же все-таки навчитися, попрактикуватися і зробити так, щоб ваш письмовий англійська став еталоном та взірцем для багатьох поколінь студентів. Можливо це трохи пафосно, але ми ж повинні прагнути до ідеалу. На заняттях англійською по Skype ви вже багато чому навчилися, але школа EnglishDom хотіла б по-дружньому дати вам кілька порад.

Зміст статті:

 Як писати англійською легко і правильно – парочка потрібних рад

No more mistakes

Насправді оволодіти мистецтвом правильно і без помилок писати англійською мовою, не так вже складно. Почати, насамперед, необхідно з того, щоб вивчити і запам’ятати правильне написання букв англійського алфавіту, адже латиниця досить сильно відрізняється від кирилиці, і тут не обійтися без зубріння.

Після потренуйтеся писати букви англійського алфавіту в зошиті. Наприклад, можна запропонувати такий алгоритм — на одній сходинці пишіть тільки одну велику літеру, на другій — тільки малу, потім починайте в одному рядку писати обидва варіанти. Після цього можна приступати до написання сполучень літер, і так далі. Загалом, згадуйте свій перший клас і уроки чистописання.

Коли ви успішно закінчили відпрацьовувати правопис різного поєднання букв, плавно перейдіть до цілих слів. Радимо вам поєднувати тренування в листі з запам’ятовуванням англійських слів. Пробуйте переписувати цілі шматочки тексту, починаючи з невеликих фрагментів або пропозицій. При цьому не поспішайте, пишіть не кваплячись і дуже уважно.

Всі правила, які перераховані вище, не потрібні, якщо ви плануєте просто «друкувати» букви. Тоді букви будуть ніяк не пов’язані між собою, їх поділяють невеликі проміжки, ну а слова будуть розділяти трохи великі прогалини.

Варто попрактикуватися в друку на англійській клавіатурі. Адже якщо ви досі писали англійською хіба що власні імена, то буде потрібно ще практика, щоб пальці запам’ятали розташування кожної букви алфавіту на розкладці QWERTY. Навчитеся друкувати, а потім вже можна буде переходити до прописами.

Давайте щось поскладніше

Гаразд, це дитячий садок, багато хто з вас напевно вчили англійську в школі і вже точно вміють писати букви. Складність не в цьому. Набагато складніше запам’ятати, з яких букв складаються слова, і як їх відтворювати на слух і по пам’яті.

Для початку давайте приймемо як даність той факт, що в англійській написання і звучання не збігається. Російська, до речі, не набагато краще: чергування а/о, випадання приголосних у коренях слів, у нас теж є над чим поламати голову, просто російський звичніше, і ці моменти вже давно відклалися в пам’яті шкільні роки. А тепер ми немов повертаємося до школи і проробляємо ту ж роботу, тільки тепер по відношенню до англійської.

Показовим у цьому плані є слово Pacific Ocean, де буква c в трьох різних місцях дає три різних звуку.

 Як писати англійською легко і правильно – парочка потрібних рад

Є два шляхи:

  1. Навчитися читати транскрипцію, постійно порівнювати те, як слово пишеться, і як воно читається.
  2. Просто регулярно читати і писати до тих пір, поки не виробиться інтуїтивна грамотність.

Перший спосіб більш швидкий, другий більш простий. Але обидва способи можна прискорити і спростити, якщо займатися з викладачем. На уроках в EnglishDom комбінується кілька видів практик англійської: читання, говоріння, аудіювання та письмо. Ви розвиваєте відразу все в комплексі. Викладач відразу поправляє ваші помилки, дає домашнє завдання, і тим самим страхує від помилок. Помилятися не страшно – страшно не знати про своїх помилках і не повторювати їх раз за разом.

Від теорії — до практики

Запам’ятайте, основний принцип успішного вивчення будь-якої іноземної мови — «Ми можемо вдосконалювати тільки те, що постійно практикується». Повірте, після того, як ви візьмете цей простий принцип на озброєння, ви не будете задавати питання — а що можна удосконалювати за книгами (читання), переглядаючи серіали і фільми в оригіналі (аудіювання), вивчаючи підручники (граматика) або спілкуючись по скайпу з носіями мови (розмовна мова).

Вам відразу стане зрозуміло, що кожен з навичок тренується окремо. Неясно тільки, чому на такому простому принципі не акцентують увагу. Отже, щоб писати, просто потрібно писати. Не дуже добре, помиляючись, з обмеженою кількістю слів. Але писати кожен день. Це проходили всі, які стикалися з ситуацією, коли починаєш працювати на новому місці, а там листування ведеться іноземною мовою. В незалежності від свого бажання, ти пишеш і пишеш, потроху опановуючи мовними зворотами, побудовою речень, страждаєш, терзаючи Гугл-перекладач, але пишеш. А через півроку, раптом помічаєш, що ти вже який тиждень пишеш вільно, не напружуючись. Ще б, захочеш отримувати хорошу зарплату, ще не так извернешься.

Отже, де ж можна писати, писати багато і з задоволенням?

 Як писати англійською легко і правильно – парочка потрібних рад

  • Пости і листування в соціальних мережах. Найпростіший варіант, дуже невибагливий до різних помилок і обмеженому словниковому запасу. Знайдіть у мережі англомовних користувачів, і добавься до них у друзі, почніть писати коменти до їх постам. Після, починайте писати власні статуси англійською. Попередьте друзів, що практикуєшся в англійській, і проси допомогти працювати над помилками. Повірте, на Фейсбуці сподіватися чимала кількість бажаючих допомогти вам оволодіти англійською, і друзі дуже поблажливі до ваших опечаткам або неточностей. Як тільки переконайтеся у власних силах, шукайте форуми англійською про ваше хобі, де лояльно ставляться до новачків, і потихеньку приєднуйтесь до дискусій.
  • Вдалою ідеєю буде знайти для себе так званого «друга по листуванню». Тобто шукайте носія потрібної вам мови, який хоче вивчити російську. І тоді ви просто допомагаєте один одному, він вам з англійською, а ви йому з російською. Необхідно лише, що б вас об’єднували спільні інтереси, щоб дуже швидко не набриднути один одному. До речі, дуже непогана ідея спільного написання якогось роману чи повісті в будь-якому жанрі, нехай самого нелогічного, головне – що б це захоплювало вас обох, і давало необхідну практику. За таким же принципом можна познайомитися з ким-небудь на сайтах знайомств, і використовувати адреналіновий коктейль від любовних відносин для дуже швидкого прогресу.

Тільки врахуйте, спілкування в Інтернеті, породило безліч специфічних виразів і скорочень, тому будьте уважні, що б не написати в діловому листі звичне Whatsup, bro?, замість привітання у відповідності з правилами ділового етикету.

 Як писати англійською легко і правильно – парочка потрібних рад

Фінішна пряма

Заключним етапом у вдосконаленні і закріплення правильних навичок письма англійською, приміром, може стати підготовка до мовного іспиту, в який входить обов’язкове письмове тестування. Чому? Писати просто навмання, придумуючи на ходу тему, для багатьох людей дуже важко, тому можна полегшити собі життя, взявшись за готові завдання, наприклад IELTS. Перевага вимог для письмових тестів IELTS в тому, що ви зобов’язані повністю розкрити тему, і у вашому тексті повинна бути класична структура — вступ, аргументи і заключна частина. Повірте, це непросто значно поліпшить ваші письмові навички, а в принципі навчить вас писати швидко, чітко і структуровано.

Не лякайтеся перших своїх спроб написати тексти есе, вони будуть жахливими, але вже через п’ять – десять текстів, ви помітите значний прогрес.

Повернемося до інтуїтивної грамотності. Подібно до того, як у освіченої людини після десятків-сотень прочитаних книг на автоматі в голові спливає правильне написання, так і у вас у міру занурення в контекст буде все більше і більше слів відкладатися в голові з правильним написанням.

Отже, пройшовши весь цей простий і зрозумілий цикл наших порад, починаючи від простого запам’ятовування правопису букв англійського алфавіту, і закінчуючи складним завданням написання есе (яке, ви зможете відпрацювати, використовуючи велику кількість матеріалів на сайті онлайн школи англійської мови від EnglishDom). Тоді ви точно зможете пишатися собою і своєю англійською!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн