Як писати дати, дробу і відсотки англійською

Хей, what’s up. Сьогодні ми поговоримо про числівників? Думаєте, це занадто проста для вас тема і не заслуговує вашої уваги? Багато хто так думають, але навіть люди з хорошим рівнем іноді допускають помилки.

Сьогодні ми розберемо правила написання не тільки числівників, а також дат, дробів, відсотків і валют. Готові? Приємного перегляду!

 

На YouTube каналі EnglishDom вас чекає ще більше ненудного англійської, підписуйся швидше! Слухай нас на Яндекс МузикаGoogle Podcasts iTunes Soundcloud або Spotify Став лайки, коментуй і отримуй знання першим!

Сценарій відео текстом

Так, сьогодні у нас будуть числівники, ну це всякі 1, 2, 3. Чтоооо? – скажете ви, і це після розборів Mixed Conditionals, всіх часів і іншої жерсті? Так–так..

Ну по–перше, ось бачите, навіть сказати по–перше вже потрібно знати порядкові числівники, а я ще навіть не почала.

Ну так от, по–перше – без цифр нікуди, ви вийдете в магазин за хлібом, а там у черзі який–небудь Tom Hiddleston попросить ваш номерок і, holy guacamole, що ви будете робити? Я думаю, дівчата зрозуміють всю трагічність такого ситуэйшена, ну ви ж його бачили.

Ну скільки можна! Давайте починати! Let’s do this! Почнемо з початку! Які бувають числа? Вони бувають:

Кількісними – один, два, три, чотири, п’ять, тобто вони відповідають на питання «скільки?».

І порядковими – перший, другий, третій, четвертий, п’ятий, які відповідають на питання «який за рахунком?».

Ось дивіться, докладний список кількісних числівників на англійській мові з перекладом є в цій статті EnglishDom. Це щоб ми зараз з вами не вважали до 100, а то хтось з нас може заснути, а це not part of the plan.

А ми не будемо дріб’язковими і перейдемо до цифр солідніше

Не будемо дріб’язковими. І перейдемо до цифр солідніше.

  • Hundred100
  • Thousand1000
  • Million1000000

При рахунку використовуючи сотні, тисячі, мільйони і т. д. до числівників не додається закінчення s, вказує на множину. Закінчення –s використовується, коли числівники виступають в якості іменників тобто коли чогось багато, сотні, тисячі або десятки чогось.

Наприклад у таких поєднаннях: dozens ofдюжини, багато, hundreds ofсотні, thousands ofтисячі, ну або в значенні «дуже багато».

Ось хороший приклад:

There were dozens of comments below our last video. Під нашим минулим відео були десятки коментів.

Або:

Hundreds of people liked my photo with my doggo. Сотні людей лайкнули моє фото з моїм собакеном.

Так, що нам ще потрібно знати.

За правилами англійської, коли ми записуємо величезні числа словами, то ми розбиваємо їх комами між сотнями, тисячами, мільйонами і тд. Те, тобто спочатку ми напишемо сто тисяч, потім поставимо кому і після додамо сотню.

Ось простий приклад 1,346one thousand, three hundred and forty–six, бачите спочатку ми поставили одну тисячу, перед сотнями поставили кому і вже поставили все інше.

Те ж саме ми робимо, коли записуємо складені кількісні числівники цифрами: 7,485 або 18,894. Тобто при написанні навіть у цифрах відокремлюємо тисячі коми.

А ось у десяткових дробах використовуємо точку, щоб відокремити ціле число від дробу – 2.5 або 4.46. А в російській мові все зовсім навпаки, помічали? Кому ми використовуємо з дробами, а точку – в розрядах. Ну все в них, не як у людей!

А тепер в якості перевірки того, що ми тільки що дізналися, давайте озвучимо словами таке число 1 923 862. Слабо? А ну–ка, даю вам 5 сек на те, щоб проговорити цю цифру про себе.

Let’s check it out!

1,923,862 = One million nine hundred and twenty–three thousand, eight hundred and sixty–two.

Нічого страшного, якщо з першого разу виник синій екран, швидка реакція на сприйняття цифр – річ, яку можна натренувати.

Також pay attention, що порядкові числівники завжди використовуються з визначеним артиклем the.Пропоную їх так і заучувати, з the.

By the way! Порядкові числа можна скорочувати, навіщо нам паровози! Якщо числівник закінчується на цифру 1, в кінці буде стояти “st“, 2ге, 3rd. А на будь-яке інше число – th. Ось такі справи.

А тепер пропонуємо перейти від теорії до застосування.

Давайте розглянемо конкретні випадки, коли нам потрібні числа, як вони пишуться, говоряться та інше. І почнемо, че вже далеко ходити, з номера телефону нашу Тома у Hiddleston’у.

Як по–російськи скажете 155-28-43? Ага: сто п’ятдесят п’ять, двадцять вісім, сорок три. А по–англійськи будете називати кожну циферку по черзі. І маленький нюанс: коли поспіль зустрічаються 2 однакових цифри, треба сказати double і назвати число. У даному прикладі: one double five two eight four three.

Що у нас з роками

Роки в англійській мові позначаються кількісними числівниками. Чотиризначні роки при читанні діляться навпіл і ці половинки читаються як два окремих числа. А ось, миллениумы – тисячоліття, наприклад, 2000 р. читаються тисячами.

Ще не завадить знати ось ці скорочення – BC і AD. Коли–небудь помічали їх поруч з датами?

  • BCBefore Christдо Різдва Христового, до нашої ери.
  • ADAnno Dominiпісля Різдва Христового, наша ера.
  • 2000 BCtwo thousand BC
  • 1825вісімнадцять twenty–five

А зараз у нас який? 2020twenty twenty, але можна і two thousand twenty. Вибирайте, який вам подобається.

А тепер дробу

Звичайні дроби – по–англійськи – fractions – числа, розділені горизонтальною або похилою рискою, наприклад 1/3. Пишеться просто, але як прочитати їх уголос по–англійськи?

Для цього треба згадати, що верхня частина дробу називається чисельником, а нижня знаменників.

Так от, чисельник читається як кількісний числівник, а знаменник – як порядкове. Сказали ми “угу” і нічого не зрозуміли, що потрібен приклад 5/3five thirds, як і в російській п’ять третє, як би п’ять третіх частин.

Крім випадків, коли в чисельнику стоїть одиниця, до числительному в знаменнику додається закінчення множини “s”. Ось це важливо.

  • 1/3 = one third
  • 2/3 = two thirds
  • 1/100 = one one hundredth
  • 12/16 = twelve sixteenths

Знаєте, нещодавно дізналася, як буде чисельник і знаменник по–англійська – numerator і denominator, термінатора тільки не вистачає, але навряд чи вам ці слова знадобляться in everyday life.

Є два важливих винятки, куди ж без них:

  • 1/2 = one half ,а не one second.
  • 1/4, 2/4, 3/4 = one quarter, two quarters, three quarters, тобто «одна чверть», «дві чверті» і так далі.

Хоча сказати “one fourth”, “two fourths” і “three fourths” теж можна, це не буде помилкою.

Next! Відсотки! Відсотки в англійській мові позначаються словом percent. Після числівників слова percent ніколи не треба закінчення множини –s, так як з французької мови це слово дослівно перекладається як «з сотні», «на сотню».

  • 1%one percent
  • 10%ten percent
  • 30.55%thirty point five five percent

А ось тут зверніть увагу, що після крапки всі цифри йдуть окремо, ми вимовляємо не fifty–five, а 5 – 5.

І не забуваємо про практику, опрацювати числа ви можете в нашій онлайн–качалці, перейдіть по посиланню. А більше інфи про цифри з прикладами ви знайдете в цій корисній статті. Читайте, практикуйтеся, і нікому не відправляйте цифри зі своєї кредитки.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн