Як писати есе англійською

Вимога написати есе з англійської входить до числа поширених завдань при вивченні англійської мови. Воно також є частиною більшості іспитів з англійської мови, починаючи з ЄДІ і закінчуючи міжнародними IELTS та TOEFL.

Навчитися писати есе англійською – непросте завдання, але я допоможу вам у цьому. Це перша стаття з циклу матеріалів про написання есе. Нижче ми розглянемо, що являє собою есе англійською мовою, які його види існують і як виглядає загальний план написання есе.

			kak pisat ehsse na anglijjskom		2 Як писати есе англійською

Із статті ви дізнаєтесь:

  • Що таке есе?
  • Види есе: думка, за і проти, проблема і рішення
  • Есе-думка (Opinion Essay)
  • Есе «за і проти» (For and Against Essay)
  • Есе-рішення проблеми (Suggesting Solutions to a Problem Essay)
  • Структура есе. Загальний шаблон написання

Що таке есе?

Есе – це письмова робота, що представляє собою твір з чіткою структурою.

В есе розглядається визначена проблема і – нерідко, хоч і не завжди – ваша позиція по відношенню до цієї проблеми. Проблему зазвичай потрібно розглянути з декількох сторін і навести аргументи на користь або спростування тієї чи іншої точки зору. Мета і зміст есе тісно залежать від його різновиду.

Теми есе з англійської мови досить різноманітні. Зазвичай в есе піднімається той чи інший актуальне питання, з приводу якого можна мати різні думки; потенційно болючих тем при цьому намагаються уникати (політика, релігія, деякі соціальні і культурні питання).

Якщо ви знаєте тему заздалегідь, перед написанням есе бажано підготуватися і пошукати достовірну інформацію по ній. Есе піде на користь, якщо, аргументуючи свою позицію, ви приведете реальні дані. Зрозуміло, якщо ви з’ясуйте тему тільки на іспиті, це неможливо; в такому випадку варто розраховувати лише на свої знання.

Довжина есе може бути різною і звичайно варіюється в межах від 180 до 1500 слів. Вам слід заздалегідь з’ясувати, есе якої довжини потрібно в вашому випадку і орієнтуватися на цей обсяг. Якщо ваше есе помітно коротше необхідного, його можуть не перевірити взагалі, а якщо значно довше – екзаменатор проігнорує всі його частини, які знаходяться за межами ліміту, і виставить оцінку як незакінченому.

Стиль написання есе – академічний. Це означає, що ви повинні використовувати нейтральну лексику, уникати розмовних слів і фраз, писати слова повністю, без скорочень (I am замість i’m, does not замість doesn’t тощо). Пропозиції не повинні бути занадто простими, адже вам доведеться описувати причини і наслідки явищ, підкріплювати затвердження аргументами і робити висновки з викладеного. Це вимагає грамотних переходів від однієї смислової частини до іншої, тому вкрай вітається використання усталених словесних конструкцій. Кілька десятків з них ви знайдете у статті «Вступні та сполучні фрази англійською«.

Важливо також пам’ятати, що есе потрібно в першу чергу не для того, щоб перевірити вашу обізнаність про який-небудь темі або визначити ваші навички побудови логічних міркувань. Основне його призначення – з’ясувати рівень ваших знань з англійської мови, а отже, особливу увагу потрібно приділити орфографії та граматики. В ідеалі, в есе не повинно бути помилок, тому перед здачею бажано кілька разів його перевірити і акуратно внести виправлення.

Види есе: думка, за і проти, проблема і рішення

Існує кілька основних типів есе, які значно розрізняються за змістом і мети написання. Найчастіше таких типів виділяють три: есе-думка (Opinion Essay), есе «за і проти» (For and Against Essay) і есе-рішення проблеми (Suggesting Solutions to a Problem Essay). Нижче ми розглянемо особливості кожного з них.

Есе-думка (Opinion Essay)

Есе-думка – різновид есе, де ви висловлюєте свою точку зору щодо означеного явища і аргументовано її захищаєте. Вам слід не тільки обґрунтувати її і пояснити, чому ви вважаєте вірною саме її, але і розглянути альтернативні позиції з питання і спростувати їх, привівши доводи проти.

Не можна забувати про те, що у розгляді альтернативних точок зору ви теж повинні проявляти об’єктивність і сумлінно зважувати їх плюси і мінуси.

Есе «за і проти» (For and Against Essay)

В есе «за і проти» ви розглядаєте питання з різних позицій, наводячи аргументи на користь якогось явища або будь-якої точки зору щодо нього і точно так само наводячи доводи проти.

На відміну від есе-думки, ви не повинні висловлювати своє особисте ставлення до питання; і переваги, і недоліки явища повинні оцінюватися об’єктивно, а різні точки зору – по можливості розглядатися як рівноцінні.

У висновку такого есе можна вказати, який з позицій дотримуєтеся ви, або зробити висновок про те, чи переважають позитивні сторони явища, або ж негативні.

Есе-рішення проблеми (Suggesting Solutions to a Problem Essay)

У цьому есе вам дається проблема, що стоїть перед окремими людьми або перед людством в цілому, і ви повинні описати заходи, які можна вжити за її рішенням. При цьому ви повинні вказати, чому ви вважаєте ці заходи дієвими, і описати, як саме вони вплинуть на ситуацію і до якої міри будуть ефективні.

Структура есе. Загальний шаблон написання

Різні види есе мають різну структуру, але всі вони спираються на один загальний план. Кожне есе складається з чотирьох частин: заголовка, вступу, основної частини та висновків.

Загальний шаблон написання есе виглядає так:

  • Вступ — в цій частині озвучується тема есе, щоб читає розумів, про що мова нижче.
  • Основна частина — розкривається тема есе з висловленням своєї думки або розглядом проблеми з різних сторін.
  • Висновок — в цій частині підсумовується все сказане в основній частині, робляться якісь висновки.

Докладніше про структуру есе читайте у статті «Структура есе. Шаблон написання і приклад«.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн