Як писати IELTS essay. Слушні поради з підготовки

Привіт, друзі. Написання хорошого есе стає каменем спотикання для кандидатів зі всього пост-радянського простору, оскільки ні в школі, ні в університеті ми не вчилися писати такого типу виробництва. Ми писали твори на вільні теми, але ніколи в них не було такої чіткої структури, яка вимагається згідно з правилами IELTS.

Поширені помилки

1) «Зараз прочитаю завдання і подумаю про нього, а на самому іспиті що-небудь напишу».

Багато, готуючись до іспиту, приділяють увагу читання, слухання, говорінню, залишаючи Writing на потім, в надії на те, що на іспиті на них зійде натхнення.

2) «Я не знаю, що писати, як писати, тому напишу що-небудь»

У школі, Вузі і на курсах нас вчили виконувати вправи з лексики та граматиці, але не тренували систематично навик саме писати: знаходити, організовувати і висловлювати свої ідеї письмово.

3) «Я ж добре кажу, значить і написати зможу».
Speaking і Writing – абсолютно різні навички, які потребують вдосконалення і розвитку. Адже вміння швидко плавати не гарантує того, що ви зможете швидко бігати. Часто зустрічається, наприклад, ситуація, коли кандидат може чудово говорити, але коли починає записувати ті ж самі ідеї, не може зв’язати їх в речення, абзаци, робить масу Spelling mistakes, порушує Register і так далі.

4) «Головне – писати багато. Чим більше напишу, тим вище буде бал».
Можливо, десь це і працювало, але тільки не на міжнародних іспитів з англійської мови. Кожне завдання, кожен тип есе має свою стратегію написання, структуру. Ваше завдання-не показати, що ви вмієте писати багато, а що ви вмієте ефективно користуватися англійською мовою для вираження своїх думок у рамках заданої теми.

kak pisat ielts essay   delnye sovety po podgotovke22 Як писати IELTS essay. Слушні поради з підготовки

Структура роботи:

Структура есе в основному впливає на оцінку “Coherence and Cohesion”, яка оцінює те, як чітко ви формулюєте ідеї і розвиваєте їх, аргументуєте, які робите висновки.

1. Вступ — 2-3 пропозиції

Вступ має бути коротким, простим і містити:

  • пропозицію, яка називає тему
  • пропозицію, яка дає відповідь на питання, чи висловлює загальне враження

Зразок вступу

kak pisat ielts essay   delnye sovety po podgotovke23 Як писати IELTS essay. Слушні поради з підготовки

Вступ вашого есе — це перефразована тема завдання. Далі ви повинні дати узагальнений коротка відповідь на питання завдання.

Розглянемо варіанти заміни слів і виразів:

affected ? have had an influence
the way people interact with each other ? communication between people
development ? effects

Основні правила написання вступу:

  • завжди перефразувати завдання
  • відповісти на питання завдання, чітко висловивши свою позицію
  • не пояснювати свою думку

2. Параграфи (2 або 3) — по 5-6 речень кожен

У цій частині роботи кандидату необхідно висловити свою точку зору, аргументовано довести її та привести приклади. Текст потрібно розділити на параграфи за принципи параграф 1 — 1 думка. Кількість параграфів у роботі залежатиме від типу есе IELTS, про які ми поговоримо пізніше.

Topic sentence (тематичне речення) — це перше речення вашого параграфа, яке в загальному характеризує вашу думку. Після нього слід переходити до деталей і доказам вашої точки зору.

Структура параграфа:

  • Topic sentence
  • Параграф 1 — переваги
    • ідея
    • доказ
    • приклад
  • Параграф 2 — недоліки
    • ідея
    • доказ
    • приклад

Зразок параграфів

kak pisat ielts essay   delnye sovety po podgotovke24 Як писати IELTS essay. Слушні поради з підготовки

Перша пропозиція — topic sentence. Воно узагальнене, не повідомляє нічого конкретного і в той же час дає зрозуміти, про що піде мова в параграфі. Автор вибрав три сфери для опису, це зрозуміло по сполучною словами — firstly, secondly, finally. Він не тільки аргументовано доводить свою точку зору, але і призводить реальні приклади з життя — for example.

У другому параграфі автор розбирає позитивний і негативний вплив технологій за допомогою ввідних конструкцій on the one hand і on the other hand. Позитивний вплив він описує за допомогою контрастного порівняння минулого і сьогодення, що підкріплюється словом nowadays. Негативний вплив розкривається за допомогою прикладу.

3. Висновок — 2-3 пропозиції

Головне правило написання висновку в роботі — не вводити нову інформацію. Вам потрібно або перефразувати вже сказане у вступі, або підсумувати інформацію в параграфах.

Зразок виведення

kak pisat ielts essay   delnye sovety po podgotovke25 Як писати IELTS essay. Слушні поради з підготовки

Висновок кандидат починає з вступної конструкції in conclusion і каже загалом про наслідки впливу технологій.

Корисні слова і вирази:

Слово/Словосполучення
Переклад

a gap yearрічний перерву в навчанніto gain enormous popularity amongst high school graduatesотримати величезну популярність серед випускників середньої школиto acquire knowledge of smthпридбати знання про щосьa temporary jobтимчасова роботаcareer orientationпрофесійна орієнтаціяa vocational courseпрофесійний курсa permanent jobпостійна роботаstable incomesстабільні доходиstudying habitsнавчальні звичкиdisciplineдисциплінаto demotivateдемотивуватиtertiary educationсередня і вища освіта

Поради з підготовки до IELTS essay

Поради для самостійної підготовки до написання есе IELTS:

  • Читайте і аналізуйте приклади виконаних робіт. Виписуйте стійкі вирази, корисну лексику по конкретним темам (екологія, освіта, медицина) та з’єднувальні елементи.
  • Навчіться писати есе по окремим структурним елементам. Присвятіть один день вступлениям до різних типів есе, інший — параграфами, третій — висновками. Далі практикуйтеся в написанні роботи цілком.
  • Плануйте свій час, контролюйте 40 хвилин на написання одного есе.
  • Регулярно перечитуйте написане і виправляйте себе.
  • Пишіть від руки — це дозволить вам зрозуміти, з якою швидкістю ви пишете і як на папері виглядає потрібну кількість слів.

Поради з написання IELTS essay:

  • Уважно читайте завдання. Визначте тип есе IELTS — від цього буде залежати структура роботи.
  • Раціонально розпоряджайтеся своїм часом: витратьте 5 хвилин на планування есе, 5 хвилин — на вступ, 20 хвилин — на основну частину, 5 — на висновок і 5 хвилин — на вичитку написаного.
  • Перед написанням есе IELTS продумайте основні ідеї, які ви б включили в свою роботу, згрупуйте їх. Переконайтеся, що до кожної ідеї у вас є аргумент або приклад.
  • Слідкуйте за лексикою і граматикою — використовуйте формальні або нейтральні вирази і конструкції, не вживайте скорочення, сленг, розмовні слова, неформальні абревіатури, просторіччя.
  • У вашій роботі має простежуватися чітка і зрозуміла логічна зв’язок. Для цього використовуйте слова-зв’язки, однак не зловживайте ними — за це можуть знизити бали. Вибирайте прості сполучні елементи: firstly, secondly, thirdly, finally, on the one/other hand, in conclusion, to begin, and, because, but.
  • Не бійтеся закреслювати або вставляти слова при перечитывании роботи. Вам не знизять за це бали, якщо ваш почерк зрозумілий і акуратний.

5 tips to improve your writing

Якщо вас чекає іспит IELTS і ви відчуваєте, що вам потрібна додаткова допомога і практика письмової частини, ви можете записатися на заняття по Скайп. Досвідчені викладачі проконсультують вас, складуть індивідуальний план підготовки до IELTS Writing і ви зможете покращити навички написання есе в короткі терміни. Успіхів вам!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн