Як покращити розмовну англійську мову: we do not conversate, we converse

Як поліпшити свою здатність брати участь у бесідах на англійській мові? Наблизьтеся до безтурботному chatter або глубокомысленному debateс допомогою цих чотирьох простих кроків!

1. Слухайте

Одна з найважливіших речей, які Ви можете зробити, полягає в тому, щоб поліпшити свої навички аудіювання. Кажучи простіше, якщо Ви не можете слідкувати за змістом того, про що йдеться, Ви не будете в змозі сказати що-небудь. Ви можете зробити це двома способами:

a) Покращуючи свої загальні навички аудіювання. Ви можете зробити це, слухаючи подкасти, музику, дивлячись фільми і серіали англійською мовою. Просто дозвольте мови “обтікати” Вас і не дуже турбуйтеся про розуміння всього цього. Ви повинні звикнути до звучання мови.

b) Аналізуючи реальні приклади усного спілкування (для цього можна використовувати будь-які записані розмови). У першу чергу постарайтеся вловити суть бесіди (для загального розуміння). Потім прослухайте ще раз, слідуючи скрипту, щоб бачити, як мова використовується. Пам’ятаєте, в реальному розмові Ви в будь-якому випадку зрозумієте не все — Вам просто потрібно прислухатися до ключових слів (дієслова, іменники, прикметники тощо).

2. Запам’ятовуйте корисні фрази

Щоб поліпшити свою здатність брати участь у фактичному розмові, потрібно запам’ятати корисні фрази. Вивчіть їх напам’ять. Це дійсно допоможе Вам, коли справа дійде до розмови, бо фрази будуть спливати автоматично. Наприклад, якщо Ви вивчіть наступні ключові вирази напам’ять, це допоможе Вам скласти безліч інших подібних виразів, просто замінивши одне із слів:

Ключове вираження: He told us to take the book/Він сказав нам взяти книгу.

Замініть дієслово: He told us to leave the book/Він сказав нам залишити книгу.

Замініть підмет: They told us to take the book /Вони сказали нам взяти книгу.

Читайте також:
Час Present Simple — Даний Просте

Замініть додаток: They told Peter to take book/Вони сказали Пітеру взяти книгу.

Самим чудовим є те, що з однієї фрази можна зробити безліч інших фраз, просто замінивши дієслова, іменники або займенники.

kak uluchshit razgovornyjj anglijjskijj yazyk: we do not conversate, we converse22 Як покращити розмовну англійську мову: we do not conversate, we converse

3. Слухайте і повторюйте

Ще один спосіб допомогти з Вашим загальним розмовною мовою полягає в тому, щоб якомога частіше практикуватися в дії «слухати і повторювати».

Це може здатися трохи нудним або безглуздим, але в результаті це дуже ефективно. Це схоже на підготовку до іспиту з водіння — уявіть собі водіння по закинутого аеродрому. Ви не робите “реального” водіння на дорозі, але Ви практикуєтеся в ази водіння, і це допоможе Вам, коли справа дійде до реального виконання дії. Те ж саме стосується і розмови. Для цього просто візьміть запис статті або бесіди і програвайте одне речення або фразу. Зупиніть запис і повторіть те, що тільки що вимовив диктор на запису. Продовжуйте робити це, поки Ви не зможете зробити це плавно і автоматично. Це також дуже корисно для Вашого вимови, оскільки Ви будете практикуватися вимовляти слова чітко. І дуже скоро Ви вивчите багато корисних фраз, які Ви зможете використовувати в реальних розмовах.

4. Говорите

Коли справа дійде до розмови, пам’ятайте чотири головні моменти:

 • Не хвилюйтеся про те, що Ви робите помилки.
 • Якщо Ви прислухаєтеся до мови носіїв мови у випадковій повсякденній розмові, то Ви помітите, що вони говорять далеко не бездоганно і зразково, використовуючи граматично правильні пропозиції.

 • Будьте прості і лаконічні.
 • Використовуйте прості англійські пропозиції, які Ви добре знаєте, і фрази, які Ви запам’ятали. Звичайно ж, Ви можете спробувати поекспериментувати, але щоб полегшити розуміння Вас іншим людям, Ви повинні використовувати прості, короткі і легкі для розуміння пропозиції. І говорити настільки повільно і чітко, наскільки це необхідно, щоб інші люди могли зрозуміти Вас.

 • Мотивуйте і підтримуйте мовців.
 • Беріть участь у розмові і покажіть, що Ви прямуєте за суттю бесіди, що Ви зацікавлені в тому, що обговорюєте. Щоб зробити це, Ви можете використовувати деякі такі короткі фрази.

  Really?/Справді?

  I know/Я знаю.

  Oh, no./О, ні.

  I didn’t know that/Я не знав цього.

  Incredilble!/Неймовірно!

 • Будьте винахідливі, якщо виникне така необхідність.
 • Якщо Ви забуваєте слово, не припиняйте говорити! Просто спробуйте пояснити, що Ви маєте на увазі. Наприклад, якщо Ви не можете згадати слово “screwdriver/викрутка”, то можете сказати “the thing you use to tighten the screws on the wall/річ, яку Ви використовуєте для закручування шурупів в стіну”.

Приємної Вам бесіди англійською мовою!

Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн