Як покращити розмовну англійську топ 7 вправ

Всім привіт. Поговоримо про вправи, які допоможуть вам зняти мовний бар’єр і легко поспілкуватися з носіями. Адже саме з цим у багатьох студентів біда. Пострадянська школа навчила дітей писати і читати англійською, а от з розмовною англійською вже виникають складності.

Зміст статті:

 Як покращити розмовну англійську топ 7 вправ

Головне — практика

Перед тим, як перейти до добірці, невелике передмову. У розмовній англійській немає нічого складного і надприродного. Багато російськомовні студенти погано говорять іноземною мовою не тому, що це складно, а просто тому, що їх ніхто цього не вчив. Варто приділити навичці кілька годин в тиждень — і результат не змусить себе чекати.

Все, що нам потрібно, це налаштувати черепну коробку під цей навик. При регулярному повторенні одних і тих же дій (вимові англійських фраз) нові нейронні зв’язки будуть ставати все міцніше і міцніше — і з часом ви будете на автоматі робити те, що зараз вимагає зусиль.

ТОП-7 ігор, щоб покращити розмовну англійську

So, як розвинути розмовну англійську? Вправи ви і так знаєте, про них в Інтернеті пишуть усі, хто тільки може. Ми вирішили зайти з іншого боку. Ось декілька ігор, які допоможуть вам підтягти англійську мову, і трохи повеселитися.

Вправу № 1. Сходи

Суть вправи в тому, що ви повинні з одного слова спочатку скласти словосполучення, потім фразу, потім пропозицію, і так все далі і далі. Ви самі вирішуєте, коли зупинитися. Можете хоч складати історії на основі одного слова.

Наприклад:

Weather – Lovely weather – What a lovely weather – What a lovely weather today – What a lovely weather today, isn’t it?

Light – Green light – Green light – it’s a green light – it’s a green light, so we may go – don’t sleep, mate, it’s a green light, so we may go.

І так далі. Систему ви зрозуміли. Можна грати одному, а можна в парі. Навіть якщо напарника не знайшлося, все одно треба вимовляти все вголос, адже вимова — настільки ж важливий навик, як і побудова речень. Ви можете використовувати в якості першої сходинки нові слова, щоб краще їх запам’ятати.

Вправу № 2. Опиши мене

Така вправа поширене в європейських мовних школах. Так і у нас його вже можна зустріти на інтенсивах і в мовних таборах. Так в чому суть? Ви заздалегідь готуєте слова-загадки. Можна завантажити додаток для гри в «крокодила» і брати їх звідти. Це будуть слова (або картинки), які потрібно описати англійською, не називаючи саме слово.

 Як покращити розмовну англійську топ 7 вправ

Одні слова будуть легкими, над іншими доведеться попітніти.

Long yellow fruit (Banana).

A big machine, where you can put your clothes (Washing machine).

An economic system based on free market, trading and profit gaining, practiced in most developed countries (Capitalism).

Найпростіше описати щось фізичне. Складніше — абстрактні поняття і явища. Якщо впевнені у своїх силах, можете спробувати описувати міста або країни. Вправа допомагає активізувати пасивний словниковий запас і вчить викручуватися з ситуацій, де ви забули якесь конкретне слово.

Вправу № 3. Картинки

Відразу згадуються психологічні тести, де пацієнту пропонують описати, що він бачив на картинці. Так, все виглядає саме так. Тільки уявіть, що ви в США, і ваш психолог не говорить по-російськи. Можете спробувати прямо зараз. Ось вам картинка. Обережно, залипательно.

 Як покращити розмовну англійську топ 7 вправ

Вправу № 4. Розповідь

Тут вже потрібно придумати власну історію за ключовими словами. Слова можна навіть придумати самому. Що, якщо у вас проблеми з креативним мисленням? Тоді тим більше потрібно випробувати цю вправу, щоб убити відразу двох зайців. Розповідь може бути на 5-10 пропозицій, не обов’язково вигадувати гостросюжетні романи з п’ятьма лініями оповідання і несподіваним фіналом. Нам потрібно всього лише навчитися будувати пропозиції на ходу.

Ключові слова: boy, trouble, offer, surprise.

There was a young boywho decided to go to the forest. He offered his friend to go together. The largest surprise was the fact that there were no forests over there. And the largest trouble waited them at home, because their parents don’t let them leave their yard.

У вас вийде краще, ми впевнені smile Як покращити розмовну англійську топ 7 вправ

Вправа #5. Імпровізація

Від більш простих вправ ми просуваємося все далі і далі по рівням складності. Це вправа складно тим, що потрібно постійно думати, що сказати в наступну секунду. Це і російською то зробити складно, а англійською складно подвійно. Але тим цікавіше. Підготуйте заздалегідь тему свого імпровізаційного розповіді і починайте говорити. Бонус: ви поліпшите не тільки розмовну мову, але й ораторські навички. Вміння на ходу підбирати слова нагоді тим, хто працює з людьми або виступає перед аудиторією.

От уявіть ситуацію. Вас запросили на сцену з доповіддю. Ви вичитали свій матеріал, і тут почалися запитання із залу. Людина просить вас розповісти що-небудь про риб. Ваш захоплюючий розповідь має тривати щонайменше хвилину. Впораєтеся?

 Як покращити розмовну англійську топ 7 вправ

Вправа #6. Гра за ролями

Ще одна гра для двох. Ви з напарником повинні розіграти міні-сценку. Заздалегідь визначте свої ролі. Це можуть бути як «продавець і покупець», так і «Ілон Маск і Білл Гейтс». А далі — просто спілкуйтеся між собою в рамках ваших ролей. В якійсь мірі це знижує рівень стресу при спілкуванні (а для багатьох, у кого ще залишився мовний бар’єр, це великий стрес). Так ви вже не так нервуєте, адже, по-перше, це просто гра, а по-друге, ви говорите не від свого імені. Крім того, it’s funny.

Вправа #7. Діалоги

В Інтернеті є спеціальні тренажери з діалогами, де відповіді можна надиктовувати по мікрофону. У нас теж такі є в онлайн-курсах. Протягом уроку ви вивчайте нові слова, граматику, дивіться відео і виконуєте інші вправи, одне з яких — діалог. Віртуальний співрозмовник говорить заготовлені фрази, а ви в мікрофон можете проговорити один із запропонованих варіантів відповіді. Робот розпізнає вашу мову і зарахує як відповідь.

Думайте англійською

Ще один важливий момент. Вам буде складно говорити англійською до тих пір, поки ви не почнете на нього думати. Адже так ви самі ускладнюєте собі роботу в два рази. Спочатку потрібно продумати думка російською, потім в голові перекласти на англійську, і лише потім озвучити її. Коли ви навчитеся думати англійською, все буде відбуватися швидше. І це не так складно, як може здатися. Детальніше про це ми вже розповідали в нашому відео на YouTube.

Не забуваємо про класику

Описувати картинки і складати історії з одного слова — це, звичайно, весело. Але не будемо забувати про традиційні заняття, які не менш важливі. Сюди входять:

  1. Сприйняття на слух англійської мови через фільми, ютуб, аудіокниги та подкасти. Для повноцінного діалогу мало вміти говорити — треба вміти слухати. Причому слухайте різну мова: різні акценти, темп мовлення, вимова, стиль і так далі.
  2. Читання вголос. Банально, але все ще ефективно. Так ви налаштовуєте свій мовний апарат на англійську вимову, оттачиваете моторну пам’ять.
  3. Робота над вимовою та наголосом. Складно, важко, але важливо. У майбутньому це допоможе вам відчувати себе впевненіше і не комплексувати через вимови.
  4. Спілкування англійською розмовних клубах. Мабуть, краща тренування розмовної англійської з доступних. Можете пошукати такий у себе в місті, або записатися в онлайн розмовний клуб EnglishDom.
  5. Занурення в середовище. Якщо є така можливість, було б дуже корисно з’їздити на кілька тижнів-місяців за кордон або в мовний табір.

 Як покращити розмовну англійську топ 7 вправ

Фух Ми вже багато чого описали. Може скластися враження, що це непосильний обсяг роботи. І все це для одного лише розмовної англійської, а там ще потрібно не забувати про читання, граматику, лексику…

Але насправді не обов’язково хапатися за все і відразу. З усього перерахованого досить вибрати кілька вподобаних вправ і займатися з ними. А раз на кілька місяців чергувати їх, щоб вчитися було цікавіше.

Ви вже зуміли освоїти свою рідну мову. Ви говорите на ньому так добре в першу чергу тому, що практикуєте його постійно. Отже, при постійній роботі над іноземною мовою, ви, рано чи пізно, зумієте впоратися і його. Keep going!

А тепер пропонуємо пограти. Ми даємо вам набір слів, а ви в коментарях повинні скласти з нього розповідь. Найцікавіші розповіді отримають лайк від школи.

Ключові слова: participation, pink, coat, elephant, cloud, mirror, soap.
Чекаємо на ваші історії в коментарях!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн