Як поліпшити свою англійську, запам’ятовуючи граматичні таблиці

«Запам’ятовування граматичних таблиць» явно не звучить як самий захоплюючий спосіб поліпшення рівня англійської, але цей спосіб дуже ефективний.

До того ж, вивчення і запам’ятовування інформації у стислій схемної формі не займе у Вас багато часу. Сьогодні ми представимо Вам шість причин, чому ознайомлення з граматичними таблицями — це хороша ідея.

  • Це легко!

Ви можете ефективно спілкуватися англійською мовою, знаючи обмежену кількість базових структур. Їх запам’ятовування не займе у Вас багато часу. Просто вивчіть таблицю, у якій представлені основні дієслівні форми (Present Simple, Past Simple, Future forms, Present Perfect), і вивчіть їх напам’ять (нижче дивіться ідеї, як це легко зробити).

  • Це швидко!

Так як Вам потрібно запам’ятати структуру обмеженої кількості граматичних таблиць, Ви, найімовірніше, зможете зробити це, витративши всього 10-20 хвилин у день протягом пари тижнів.

  • Це ефективно!

Запам’ятовуючи базові структури, Ви будете в змозі побудувати тисячі пропозицій. Як тільки Ви вивчите, як відмінювати дієслова, Ви зможете замінити дієслово, який Ви вивчили в таблиці, будь-яким іншим! Наприклад, якщо Ви вчите пропозицію “l’ ve never known it/Я ніколи не знав про це”, побудуйте нову фразу, просто замінюючи дієслово “know/знати” на “read/читати” (“i’ve never read it/Я ніколи не читав цього”). Це дуже просто!

  • Це корисно!

Наявність твердої структури у Вашій свідомості зробить відтворення дієслівних форм набагато легше. Ви не повинні будете думати або переводити — структури будуть просто «спливати» автоматично. Це заощадить Вам дорогоцінний час, який можна присвятити на інші дійсно корисні речі, такі, як вивчення нової лексики або поліпшення навичок аудіювання.

  • Це економить час!

Якщо Ви вивчіть граматичні таблиці, то Вам не доведеться витрачати стільки часу на вивчення граматики. Як тільки Ви зможете сформувати в свідомості базову структуру, Ви зможете зосередитися на вивченні безлічі нових слів, побудові навичок аудіювання і багато читати, все те, що дійсно допоможе у вивченні мови.

  • Це вражає!

Навіть просунуті студенти роблять помилки, коли справа доходить до основних структур. Так що, якщо Ви можете впевнено використовувати Present Simple, Past Simple, Present Perfect і т. д., утворювати негативну форму і ставити питання швидко і без помилок, Ви зможете дійсно справити враження на людей, з якими Ви говорите. Дерзайте!

“Вивчення” граматики

В принципі, є два етапи “навчання” граматиці:

  • вивчення того, як відмінювати дієслова (що Ви можете зробити, запам’ятовуючи таблиці);
  • вивчення ситуацій, в яких потрібно використовувати граматичні структури.

Перша частина – це відносно легко. Друга частина (вивчення того, як і коли використовувати структури) складніше. Однак, якщо Ви вивчите всі основні функції кожної структури (наприклад, той факт, що Present Simple часто використовується для висловлювання своєї думки), то в подальшому, з великою практикою читання та аудіювання, Ви будете поступово на практиці запам’ятовувати, в яких випадках які структури будуть використовуватися.

Кращі поради для запам’ятовування граматичних таблиць

Використовуйте принцип “Слухай, Сховай, Запиши, Перевір” (Look, Cover, Write, Check = LCWC). По-перше, проведіть дві чи три хвилини, дивлячись на граматичні таблиці.

kak uluchshit svojj anglijjskijj, zapominaya grammaticheskie tablicy18 Як поліпшити свою англійську, запамятовуючи граматичні таблиці

Потім закрийте таблицю і спробуйте записати її по пам’яті. Нарешті, перевірте, чи є правильним те, що ви записали. Пізніше повторіть цю вправу, але цього разу спробуйте зробити його усно. Тобто замість того, щоб читати таблицю, промовте вголос. Ви повинні вміти «перемикатися» між особами (I/he/she/they тощо) та стверджувальними, негативними і питальними формами (He sees it/Він бачить це, He doesn’t see it/Він не бачить цього, Does he see it?/Він це бачить?). І Ви повинні продовжувати практикуватися, поки не зможете зробити все це дійсно швидко.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: