Як поліпшити вимову англійської: 8 простих способів

Сьогодні ми даємо Вам чіткі керівництва до дії і представляємо 8 ідей того, що Ви можете зробити, щоб дійсно поліпшити свою англійську вимову.

 • Поставте мету!

Коли справа доходить до вимови, найголовніше полягає в тому, щоб люди могли зрозуміти Вас. Змиріться з тим, що Ви ніколи не будете звучати як носій мови. Але це ж не проблема. Англійська є універсальною мовою спілкування з сотнями різних акцентів (як рідних, так і не рідних). Отже, прагнете зробити свій акцент настільки ясним і зрозумілим, наскільки це можливо.

 • Слухайте!

Аудіювання – це ключ до поліпшення вимови. В принципі, чим більше Ви слухаєте англійську мову, тим більше Ви будете розуміти, а чим більше Ви розумієте, тим легше Вам буде імітувати звуки і покращувати свою вимову. Ви можете прослуховувати аудіокниги, підкасти, аудіофайли мовних курсів, новини англійською мовою, телевізійні шоу, фільми, радіо, дивитися відео на YouTube, слухати пісні… варіанти безмежні. Постарайтеся слухати англійську мову протягом принаймні 10 хвилин в день.

 • Вивчіть фонетичний алфавіт!

В рамках вдосконалення вимови, Вам необхідно вивчити, як вимовляються окремі слова. Однак з англійською це буде нелегко, оскільки в англійському алфавіті є 26 літер, які передають, щонайменше, 44 звуку. Отже, Вам потрібно ознайомитися з Міжнародним Фонетичним алфавітом (МФА). Це система символів, які представляють різні звуки. Наприклад, слово face/особа у фонетичній транскрипції буде виглядати так [feis]. Вивчення МФА дійсно допоможе Вам зрозуміти ці звуки.

 • Визначте проблемні звуки!

Серед безлічі різних звуків в англійській мові будуть деякі, які виявляться більш важкими, ніж інші. Наприклад, французи і німці, які вивчають англійську мову, часто важко вимовляти слова, які починаються зі звуку [ð] як в this і these. Як тільки Ви ідентифікували звуки, важкі для Вас, зосередьтеся на їх вдосконалення.

 • Прислухайтеся до зв’язного мовлення!

Коли Ви дізнаєтеся нове слово, Ви повинні дізнатися, як воно вимовляється в реченні з іншими словами. І Ви помітите, що іноді вимова слова може змінюватися. Наприклад, дієслово forget/забути вимовляється [fə’get]. Проте, коли Ви використовуєте його в реченні з іншими словами, вимову змінюється, оскільки останній приголосний звук [t] часто зливається з першим голосним звуком наступного слова. Так, фраза don’t forget it!/Не забудь! стає don’t forge_tit! Це називається зв’язним мовленням.

 • Звертайте увагу на словесне наголос!

Ще один важливий аспект вимови – це словесне наголос. Кожне слово має різну систему наголоси. Наприклад, у слові amazing/дивовижний наголос падає на другий склад. Коли Ви дивитеся слово у словнику, Ви можете побачити, на який склад падає наголос. Це надзвичайно важливо. Якщо наголос буде падати не на ту частину слова, іншим людям буде важко Вас зрозуміти.

 • Вивчіть все про фразовому наголосу!

Ще один важливий аспект – дотримання фразової наголоси. Англійська мова з ритмічним наголосом. Це означає, що наголос падає на певні слова в реченні, швидко ковзаючи по іншим неударным словами. Ударні слова, головним чином, включають іменники (cat/кіт, book/книга), дієслова (stand/стояти, lie/лежати), прикметники (right/правильний, beautiful/прекрасний) та прислівники (highly/високо, closely/закрити). Наприклад, носій мови, швидше за все, підкреслить ці слова в наступному реченні: I left at midnight to catch the plane/Я поїхав до опівночі, щоб встигнути на літак. Якщо наголос буде падати на інші слова, люди можуть не зрозуміти Вас.

 • Практикуйтеся!

Багато звуки в англійській мові можуть бути абсолютно новими для Вас і складною. Так що Вам доведеться потренуватися в їх вимові, поки вони не звучать природно і без напруги. Ось кілька ідей для вправ, які Ви можете робити, щоб поліпшити свою вимову:

 • Говоріть вголос. Читайте абзаци з статей в інтернеті, в газетах і книгах, або співайте Ваші улюблені пісні.
 • Знайдіть записи діалогів або статей. Потім продовжуйте самостійно проговорювати їх. Коли Ви будете готові, запишіть, як Ви читаєте вголос. Потім порівняйте Вашу версію з оригіналом. Коли Ви прислухаєтеся до себе, говорить англійською, Вам буде легше ідентифікувати свої проблемні зони.
 • Слухайте людей в новинах, в серіалах або у фільмах і спробуйте скопіювати манеру їх спілкування. Спостерігайте за артикуляцією і спробуйте говорити так само, як вони. Дуже добре спостерігати за дикторами, оскільки вони говорять безпосередньо на камеру. Почуйте, як їх мова буквально «тече» вгору і вниз, і спробуйте скопіювати інтонації.
 • Знайдіть запис (приблизно три хвилини завдовжки) когось, хто говорить англійською мовою. Прослухайте запис кілька разів, щоб добре з нею ознайомитися. Потім програйте перше речення ще раз. Прислухайтесь, як Ви вимовляєте це речення вголос, як це робить людина на запису. Спробуйте скопіювати інтонації, вимова і наголос. Проробіть цю вправу кілька разів. Потім перейдіть до наступної фрази. Продовжуйте, поки не дійдете до кінця. І почати весь процес знову, поки не зможете повторити все це напам’ять. Успіхів у вдосконаленні англійської вимови!
 • kak uluchshit proiznoshenie anglijjskogo: 8 prostykh sposobov17 Як поліпшити вимову англійської: 8 простих способів

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: