Як поповнити англійську словниковий запас: 15 кращих порад для розширення діапазону

Словниковий запас відіграє вагому роль у вивченні нової мови.

Але, як же знайти кращий спосіб для знаходження та запам’ятовування нових слів? Ось наші головні поради щодо нарощування активного словника.

  • Читайте і слухайте!

Кращий спосіб вивчити нові слова полягає в тому, щоб зробити це природним шляхом: як можна більше читаючи і слухаючи англійська мова. І якщо Ви будете читати і слухати те, в чому Ви дійсно зацікавлені, то Ви зможете розширити свій вокабуляр, навіть усвідомлюючи це, оскільки Ви будете «поглинати» мову в межах цікавого змісту.

  • Будуйте здогадки

Дослідження показують: чим більше зусиль Ви вкладаєте в пошук того, що означає слово, тим легше його запам’ятати. Так що замість того, щоб тягнутися кожен раз за словником, спробуйте припустити значення будь-якого важкого слова.

  • Сконцентруйтеся

Англійська мова нараховує тисячі слів та виразів. Які саме Ви повинні вивчити? Відповідь проста: високочастотні слова. Ви можете знайти уживані або високочастотні слова в діалогах або розмовах. Цікаво, що дослідження, проведені порталом «Oxford Online», свідчать про те, що топ-3000 слів англійською мовою становлять 70% слів, які ми використовуємо.

  • Звертайте увагу на контекст

Записуйте будь-які слова, які потрібно вивчити, саме в складі пропозицій-зразків, – і ніколи як окремі слова. Коли мова знаходиться в контексті, Ви бачите, як слова поєднуються, і як вони використовуються. Крім того, спробуйте групувати слова за групами або тематичним категоріям: слова зі сфери покупок, маркетингові терміни… Дослідження показали, що ми групуємо слова в розумі згідно темам або напрямами. Якщо Ви будете діяти таким чином, зі словами, які Ви прагнете вивчити, Вам буде легше їх запам’ятати. Як тільки «нацелитесь» на певні групи слів, Ви виявите, що деякі запам’ятати набагато легше, ніж інші. Далі ми дамо головні підказки для вивчення найбільш важких слів.

  • Напишіть їх!

Дослідження показали, що коли ми виписуємо слова, ми утворимо візуальне подання їх в нашій свідомості, це допомагає пам’яті зафіксувати їх більш чітко.

  • Розбийте їх на складові частини!

Розбивайте довгі або складні слова. Наприклад, прибравши префікс un– та суфікс –able в слові uncomfortable, Ви залишитеся зі словом comfort, яке, найімовірніше, є словом, яке Ви вже знаєте.

  • Використовуйте їх!

Використовуйте нові слова так часто, як тільки Ви можете. Дослідження показали, що після того, як Ви зуміли застосувати нове слово тричі, Ви ніколи його не забудете.

  • Читайте і слухайте… знову!

Продовжуйте читати і аудит як можна більше. Чим більше Ви читаєте і слухаєте, тим більша ймовірність зустріти слово, яке Ви вивчаєте, в різних контекстах, що дозволить Вам дізнатися більше про самому слові і сферах його застосування.

  • Дивіться на них!

Спробуйте підібрати до слова, яке Ви хочете вивчити, картинку-асоціацію, і частіше кидайте на неї погляд, попутно згадуючи слово.

  • Промовляйте!

Повторення досліджуваних слів вголос допоможе Вам запам’ятати їх. Досвід показує, що вербалізація мови допомагає легше її засвоїти.

  • Порівнюйте!

Знайдіть стільки прикладів досліджуваного слова в реченнях, скільки зможете. Так ви одночасно будете бачити його у великій кількості різних контекстів. Просто введіть досліджуване слово в пошуковий рядок Google і допишіть «“+ in a sentence». Потім роздрукуйте результати.

  • Робіть записи!

Використовуйте диктофон, щоб зробити запис того, як Ви вимовляєте досліджувані слова в пропозиціях. Потім використовуйте програвач, щоб прослуховувати ці пропозиції під час очікування автобуса, розслабляючись на дивані або прогулюючись на вулиці. Дослідження показали, що чим більше використовується способів для «приміщення» мови у свідомість (через зір, слух тощо), тим легше його запам’ятати.

  • Перевіряйте себе!

Використовуйте картки, щоб наочно побачити свій прогрес. Напишіть слово в реченні на одній стороні картки, а визначення – з іншого боку. Потім перевірте себе протягом дня. Якщо у Вас є смартфон або планшетний комп’ютер, Ви могли б використовувати для цього flash-додатки, такі, як Anki або Quizlet.

  • Перекладайте!

Перекладіть речення з ключовим словом в ньому. Потім перевірте себе, закривши англійську версію і намагаючись перевести пропозицію з рідної на англійську мову.

  • Проявіть творчий підхід!

Використовуйте мнемоніку для дійсно складних слів. Мнемоніки є засобами пам’яті, такими, як картини, вірші, римування та історії, які Ви можете використовувати, щоб допомогти Вам запам’ятовувати речі. Наприклад, один іспаномовний студент відчував труднощі зі словом “hill” (невелика гора). Так, він намалював картину, на якій зобразив Ісуса Джила (відомий політик) на пагорбі (прізвище “Джил” має схоже вимову зі словом “hill”). Після цього він ніколи не забував цього слова. Спробуйте і Ви проводити паралелі між англійськими словами і словами Вашої рідної мови. І весело проводите час за вивченням нових слів!

kak popolnit anglijjskijj slovarnyjj zapas: 15 luchshikh sovetov dlya rasshireniya diapazona4 Як поповнити англійську словниковий запас: 15 кращих порад для розширення діапазону

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн