Як позбутися від російського акценту при вивченні англійської

Ви вже говорите по-англійськи, але, потрапивши за кордон, зрозуміли, що ви не говорите як носій, і всюди впізнають, що ви російська? «Як позбутися від російського акценту?» – тут же виникає питання. Позбутися акценту можна, але складно. Вся справа в тому, що легше відразу навчитися говорити іноземною мовою без акценту, ніж потім переучуватися.

Інтонація і вимова міцно запам’ятовуються і з урахуванням багаторічного повторення, коли ви захочете навчитися говорити як носій, це вже буде зробити практично неможливо. Що ж робити, запитаєте ви? Існує думка, що від російського акценту нікуди не дінешся і все ж можна спробувати, було б сильне бажання. Насправді є кілька варіантів. Давайте їх обговоримо.

1. Ідіть вчитися в мовну школу. Виберіть яку-небудь школу в Англії і пройдіть там двотижневий курс. Ви і отримаєте диплом і цілком можливо позбудетеся від акценту, якщо у вас хороший мовний слух, і ви легко навчаються.

2. Їдьте жити за кордон. Не обов’язково це може бути Англія, в яку так важко потрапити, можна і в будь-яку іншу країну Європи, Америки чи Канади. Спілкування з носіями не сповільнить дати плоди. У вас непомітно зникне акцент, і ви будете легко і невимушено говорити на мові. Можливо, для цього буде потрібно не місяць, а пару років і все ж. Є люди, які, проживши багато років у чужій країні, все так само говорять з акцентом і з працею, а буває, якщо у людини хороші мовні здібності і місяця вистачить, щоб говорити так, як ніби жив тут все життя. Влаштуйтеся на роботу, де вашими колегами будуть носії мови або вступите до внз і питання як позбутися від російського акценту відпаде сам собою, адже вам доведеться говорити англійською мовою кожен день і причому з носіями мови, які не говорять по-російськи.

3. Найміть хорошого репетитора. Якщо ви вже добре кажете, що знаєте всі норми граматики і маєте досить великий словниковий запас, то краще брати уроки у викладача-лінгвіста, закінчив російський вуз, а у вчителя англійської, який приїхав з Англії. Такі уроки будуть коштувати дорожче, але вони зможуть допомогти прибрати акцент.

4. Якщо у вас немає грошей на репетитора і на поїздки за кордон, але ви дуже хочете говорити без акценту англійською мовою, то скористайтеся можливостями, які надає нам Інтернет. Є дуже багато сайтів, корисних для вивчають англійську мову. Зокрема у вирішенні питання з акцентом міг би допомогти сайт ravelry. На цьому сайті зареєстровані вчителі та студенти з усього світу. Ви вчите абсолютно безкоштовно англійську або будь-який інший мову, а натомість навчаєте кого-небудь російській. Вибравши, припустимо, ваш рівень мови, ви робите вправи і відправляєте на перевірку. Кілька носіїв мови його перевіряють і повідомляють вам про помилки. Наприклад, ви зачитуєте текст за допомогою мікрофону, цю запис прослуховують і якщо ви говорите з помилками, з акцентом або не чітко, вам роблять зауваження і плюс до нього записують як потрібно читати. Поступово прослуховуючи мова носія, і виправляючи свою промову, ви підвищуєте свій рівень.

5. Вступите на філфак, і тоді у вас буде можливість позайматися в лінгафонному кабінеті, де студенти годинами відточують своє вміння правильно говорити без російського акценту. Для цього способу потрібно дуже багато занять і хороший фонетист, який зможе проконтролювати ваш прогрес, даний спосіб підходить тим, у кого є час. Тут ви засвоїте, як вимовляти звук жабу [æ], які помилково дуже багато російськомовні люди замінюють простим [е]. Тому в них стирається відмінність між «man» і «men», не кажучи вже про більш складні «work» і «walk». Звичайно, не всі лінгвісти і філологи кажуть без російського акценту, адже багато залежить від викладачів і від старань студентів, і все ж це найвірніший спосіб, та й до того ж диплом фахівця вам не завадить.

6. Слухайте носіїв. Дивіться фільми без російської озвучки. Слухайте радіо, де кажуть англомовні ді-джеї.

7. І самий останній і вірний спосіб, яким часто користуються актори, які хочуть потрапити в Голлівуд, але з-за російського акценту не можуть, це закордонна театральна школа. Тут над вашим вимовою будуть працювати професіонали сценічної мови.

Розважайтеся!

Звичайно, варто враховувати, що простіше всього англійську мову без акценту дається людям, що володіє музичним слухом. Тому одним з допоміжних і приємних способів вдосконалити свою вимову буде спів. Досить добре допомагають знамениті ліверпульці – по-перше, твори британської четвірки «The Beatles» дуже мелодійні і допомагають розвивати слух, по-друге – слова багатьох пісень з дитинства знайомі. Забавно, але факт – багато їх шанувальники по всьому світу непогано оволоділи мовою, просто запам’ятовуючи популярну в 60-х любовну лірику.

Обов’язково доповнюйте трудомісткі і нудні вправи переглядом фільмів англійською мовою, прослуховуванням передач типу BBC. Завдяки фільмам можна швидко навчитися вловлювати той чи інший акцент – адже варіанти вимови для носіїв мови дуже різноманітні. А радіо і телебачення допоможе удосконалювати класичний правильний догану і помічати свої і чужі похибки вимови.

Висновок: таким чином, необхідно вибрати той варіант, який вам більше подобається і внести в нього якомога більше задоволення.

Нижче представлено класне відео, де показані вправи — і показано, як позбавитися від російського акценту при вивченні англійської мови.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: