Як правильно говорити по-англійськи: to speak fluently and glibly

Проблема правильності мовлення є загальнопланетарних.

На думку вчених, мова є невід’ємною частиною культури, а сама культура виражається безпосередньо у визначенні цінностей, значимість яких, однак, в кожній культурі різна.

Шокуючі дослідження вчених

Через мови вирішується питання цінностей, вірувань, які притаманні кожному народові. В результаті досліджень було з’ясовано, що для того, щоб навчитися говорити, потрібна практика і час. Проте багато хто і зараз сперечаються про те, як правильно говорити по-англійськи. В одній з попередніх статей ми вже говорили про відмінність діалектів, але проблема виявилася набагато ширший. На початку 90-х минулого сторіччя в Лондоні близько 15% учнів говорили на так званому «правильному» англійською, в той час як всі інші висловлювали думки на 20 варіантах англійської, які присутні на всій території королівства. Більш того, близько 100 000 людей все ще говорять на 12 мовах, які так чи інакше відрізняються від стандартного англійського. Тим не менш, це не заважає жителям Великобританії спілкуватися і розуміти один одного.

Класика vs місцевий варіант англійської

У результаті поділу Великобританії на місцеві популяції, серед яких виділяють 48 млн англійців, 5 млн шотландців, 3 млн уэльсцев і 1,5 млн північних ірландців, питання про мову можна вважати умовним, оскільки для кожного жителя острівної держави правильним вважається ту мову, на якому він говорить з дитинства.

kak pravilno govorit po anglijjski: to speak fluently and glibly23 Як правильно говорити по англійськи: to speak fluently and glibly

Правильна форма англійської

Виявляється, що «правильний» варіант англійської мови був культивирован штучно наприкінці XIX століття, однак думка людей, які говорили на місцевих діалектах, мало кого хвилювало, т. к. Великобританія хотіла уславитися надсильної індустріальною державою. Ті, хто почали «засвоювати» стандарти, і донині продовжують нарікати на падіння стандартів, адже в моді Advanced English, який, немов магніт, притягує всі нововведення і міцно закріплює їх у мовленні. Сьогодні все рідше можна почути людей, які дотримуються класики жанру, однак питання про те, як правильно говорити по-англійськи, і сьогодні залишається актуальним. Щоб не відставати від більшості, слід багато слухати і читати, благо для читання є маса корисних видань, які дотримуються «стандарту». Так, можна приділити увагу читання “The Times”, “The Independent”, “The Telegraph”, “The Guardian” і прослуховування радіостанції BBC.

Читайте також:  Неправильні дієслова англійської мови — Irregular Verbs

Втеча за ідеальним англійською

Королівський англійська можна почути у промові королеви і її наближених, а ось принц Чарльз говорить зовсім інакше, що вже говорити про герцога кембриджського Вільяма і принца Гаррі Уельському. Втім, спробувати свої сили в «стандартному» англійською можна разом з продовжувачами династії:

Незважаючи на те, що Великобританія залишається великою державою, вплив американського англійського все частіше можна зустріне в самих різних куточках планети, адже американська дипломатія і популярна культура все ж є домінуючими.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: