Як правильно вести словник з англійської мови

Отже, для початку, давайте розберемося — навіщо нам вести словник. Адже переклад будь-якого нового для нас слова можна знайти в інтернеті. Згодні, але поки автопереводчики не навчилися переймати спосіб мислення. Тим більше інтернет перекладачі часто дають пряме значення слова, а в тексті значення може змінюватися в залежності від сусідніх слів. Тому не варто чекати від них адекватного перекладу. Наприклад:

Капуста цвітна — cabbage colo
Салат з мови — salad from language
Прохання не турбувати — please do not worry

Навіть якщо переклад був логічним є ризик, що, подивившись на переклад один раз ми ризикуємо забути її через п’ять хвилин.

Зміст статті:

 Як правильно вести словник з англійської мови

Психологи довели, що ми втрачаємо до п’ятдесяти відсотків одержуваної інформації, якщо її не закріплювати в перший тиждень після отримання. А ось якщо проговорити і прописати його ми активуємо механічну пам’ять, що полегшує засвоєння нових знань.

Ваш словничок повинен стати для вас підручником, по якому ви будете вивчати нові слова, словосполучення і вирази. Це допоможе грамотно організувати вашу роботу з лексичним запасом. Намагайтеся повторити те, що було на минулому занятті, перед початком нового уроку, щоб запам’ятовувати максимум отриманої інформації. Сподіваємося, це переконало вас, що ведення словника необхідно кожному, хто хоче мати багатий словниковий запас і грамотно використовувати отримані знання на практиці.

Як підібрати зошит

Перше, забудьте про те, чому вас вчили в школі. Кожен пам’ятає ці разлинованные на три частини зошита — слово, транскрипцію і переклад. Адже, правда слова з різних тем і частин промови були розкидані по всьому словнику. Пошук що цікавить вас слова займе купу часу, що зробить процес навчання не продуктивним. Він допомагає тільки людям з фотографічною пам’яттю, а для інших — це просто безладний набір слів для зубріння. Розвинути грамотну мову або складати граматичні пропозиції він вам не допоможе. Тому цей метод визнаний неефективним і ми не рекомендуємо його.

Краще буде придбати зошит або блокнот з чистими сторінками в клітинку. Розмір словника повинен бути невеликим для того, щоб його можна було легко взяти з собою. Можна зустріти нові слова всюди: на прогулянці, в кафе і навіть в спортзалі. Головне, щоб ви могли скористатися своїм помічником в будь-якому місці і в будь-який час. Якщо не можете пригадати якесь слово, але пам’ятайте, що точно записували його в словник, буде набагато ефективніше відшукати в записах, ніж заново гуглити. До всього іншого, сам процес запам’ятовування проходить продуктивніше, якщо ви особисто виводите слова в зошиті, а не набираєте його за допомогою клавіатури.

Але навіть такий спосіб йде в минуле. Найефективніший спосіб додавати нові слова на вивчення — зберігати їх персональному словника в додатку. У нас є додаток ED Words, в якому до нових словами автоматично підвантажується картинка, звук і транскрипція. Скачайте на Android або iPhone.

 Як правильно вести словник з англійської мови

Ефективні способи ведення словника

Є два надійних способу ведення словника для продуктивного вивчення англійської мови. Тематичний словник виразів. Ми пропонуємо вам спробувати кожен з них і вибрати для себе більш зручний або скористатися обома способами. Важливо не просто записувати в нього нові слова і фрази, а активно користуватися словником при навчанні, щоб не витратити час даремно на безглузде бумагомарательство. Як щодо транскрипції, запитаєте ви. Звичайно, транскрипцію слів теж бажано записувати, але візьміть за правило записувати її тільки до тих слів, у вимові яких ви не впевнені. Важливо навчитися читати по англійськи без допомоги додаткових коштів.

Тематичний

Найчастіше убогий словниковий запас гальмує розвиток розмовної мови і вселяє невпевненість у власних знаннях. Щоб не допустити цього ми пропонуємо вивчати лексику тематично. Наприклад вам захотілося поговорити про погоду. Заводимо сторінку “The weather” і вписуємо туди все що відноситься до цієї теми: sunny wind, снігопад тощо. Чи заходимо в усі той же додаток ED Words і зберігаємо слова готовими наборами.

У паперовому словнику бажано залишати досить вільного місця на сторінці, щоб можна було розширити інформацію до цієї теми пізніше. Наприклад, якщо ви записуєте слово “собака”, ви також можете записати значення спільнокореневих слів або синонімів hound, pooch, dog-fancier і так далі. Можна також додати якесь повне речення з використанням цього слова.

 Як правильно вести словник з англійської мови

Ми б порадили також фіксувати частина мови (тобто дієслово, іменник, прикметник). Деякі слова одночасно є декількома частинами мови. Наприклад, dance (танець або танцювати). При бажанні прикріпіть картинку позначає тематичне значення (можна намалювати або наклеїти роздрукований варіант). Це активує образну пам’ять і допоможе в пошуку потрібної тематики при користуванні словником.

Читайте також: Скільки англійських слів вчити в день

‘Також для зручності бажано використовувати маркери для виділення, наприклад, синонімів і антонімів. Синоніми — зеленим, а антоніми — червоним кольором, хоча можете вибрати свої кольори. Головне, щоб вам було зручно орієнтуватися у своєму словарике. Останнім часом такий метод ведення словника став дуже популярний серед студентів і визнаний ефективним засобом навчання іноземної мови.

Не забувайте повторювати вивчений лексикон. Навіть якщо ви впевнені, що знаєте достатньо слів з теми «Продукти», краще повернутися до них через кілька тижнів і перевірити себе (а може і додати щось). Говорячи мовою народної мудрості, повторення, як говоритися — мати навчання. А говорячи науковою мовою, інтервальні повторення вважаються найбільш ефективною методикою запам’ятовування нової лексики.

Словник виразів і фраз

Важливо не просто збільшувати свій словниковий запас іноземних слів, але й закріпити вміння правильно поєднувати їх у реченнях для подальшого використання в розмовній мові.

Порядок слів у російському реченні відрізняється: на початку речення найчастіше стоять другорядні члени (обставини часу і місця), а після йде присудок і лише в кінці може розташуватися підмет. В англійській мові для кожного члена речення має своє певне місце і по іншому бути не може. Щоб уникнути конфузів при розмові або написанні листа рекомендується завести власний так званий англо-російський розмовник.

 Як правильно вести словник з англійської мови

Для цього ми пропонуємо другий спосіб вести словник — це записувати лексику блоками, тобто стійкими фразами або реченнями. Такий спосіб також добре підійде тим, кому подобається здобувати нову лексику з фільмів і книг. І, відповідно, допоможе вам спілкуватися в подорожі або при написанні e-mail. Словник виразів і фраз додасть впевненості людям, які соромляться використовувати англійську мову на практиці із-за невпевненості в своїх знаннях граматики. І, звичайно, набагато легше буде тренувати вашу розмовну мову, якщо ви вчите мову відразу фразами, а не окремими словами.

Як настрій?

How are you?
How’s it going?
How’s everything with you?
What’s up?
How you doing?

Мені подобається музика

I like music
I love music
I enjoy music

Після ви розширите свої знання до більш витончених літературних виразів. Це додасть вашій мові насиченості і зробить більш багатій на образи при живому спілкуванні з іноземцями.

Придумуйте і записуйте пропозиції з тими словосполученнями, які ви виписали. Краще складати приклади з власного життя — фрази, які ви часто використовуєте в побуті. Ось, для прикладу проста схема:

I have got one (nose, mouth, head) — I have got just one nose on my face. Sorry, you can (help me show me tell me) — Sorry, you can help find me a keys.

Останній рада

Для більш ефективного вивчення англійської мови ми рекомендуємо вести обидва варіанти словників, краще в окремих зошитах. Тематичний різноманітить ваш лексикон, а розмовний допоможе правильній постановці слів у реченні і застосовувати стійкі словосполучення не замислюючись.

Можна для кращого сприйняття зробити мобільний словник з стікерів і розвісити його по всьому будинку. Коли ви будете дивитися на предмет і автоматично читати його значення англійською мовою ви швидше запам’ятайте його.

Хоча, за великим рахунком немає строгих правил того, як правильно вести свій словник. Ви можете дотримуватися наших рекомендацій або придумаєте для себе більш зручне рішення.

 Як правильно вести словник з англійської мови

Але все ж дотримуйтеся головного — ніколи не записуйте слова окремо (ви заплутаєтеся в своєму зошиті) і пишіть завершені приклади, які відносяться до вашого способу життя, ваших звичних дій і спогадів. Ви зможете користуватися англійською мовою, як рідною, і що важливо думати на ньому.

Хороший словниковий запас і правильна граматика допоможе вам вільно і грамотно розмовляти, читати і писати англійською мовою.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн