Як правильно вимовляти англійські звуки: not a word to anybody about it!

Чітка артикуляція є запорукою успішності. Цей факт не можна заперечувати і в тому випадку, якщо Ви вивчаєте іноземну мову.

Так склалося, що наявність подібних звуків в англійській і російській мовах зведено до мінімуму, а це значить, що більша частина з них кардинально відрізняється. Саме тому необхідно приділяти додаткову увагу тренування мовного апарату.

Одним з найбільш важливих фактів є те, що чути звуки потрібно також правильно, відповідно, Вам знадобиться іноземець з гарною дикцією. Але не думайте, що прямо зараз варто почати пошуки того самого іноземця, адже є всесвітня павутина, де можна знайти кілька хороших уроків, які точно підуть на користь. Але про це трохи пізніше.

Основна мета правильної вимови англійська звуків – чітке розуміння іноземцями Вас і сенсу сказаного Вами. Ви вже знаєте, що існує багато акцентів англійської мови, які кардинально відрізняються від класичного англійського, мають свій сленг і навіть свої правила написання і вимови, тому Вам знадобитися багато часу, якщо Ви хочете добитися відмінного результату.

Приділяйте заняттями 5-10 хвилин в день і виконуйте їх перед дзеркалом, щоб контролювати правильність артикуляції. Перед заняттями ознайомтеся зі звуками англійської мови, які представлені нижче:

Короткі голосні: æ, o, ə, i, ʌ, u, e

Довгі голосні: ɔ:, ə:, ɑ:, i:, u:

Полугласные: w, j

Глухі приголосні: θ, f, t, k, ʃ, s, h, ʧ, p

Дзвінкі приголосні: d, b, g, ʤ, ʒ, ð, z, v

Силлабические: n, ŋ, m, r, l.

Дифтонги: eı, uə, əu, oi, ai, eə, ıə

Трифтонги: auə, juə, aiə

Дифтонги і трифтонги є своєрідним дзеркалом англійської мови, яке характеризує складні звуки англійської мови. Вимовляючи їх, неможливо відокремити один звук від іншого. Головним звуком у дифтонге завжди стоїть на першому місці.

Читайте також:  Як можна вивчити англійську мову?

Всі голосні звуки є дзвінкими, тому, якщо розташувати руку на горлі, Ви неодмінно відчуєте вібрацію. Важливо розуміти, що при вимові голосних повітря виривається назовні і не блокується всередині. Щоб правильно вимовляти англійські звуки, потрібно пам’ятати про позицію губ та язика, довжиною звуку, а також про напруженості або розслабленості, яка необхідна при вимові.

Пропоную подивитися урок від Дженіфер, яка майстерно справляється зі звуками англійської мови.

Ще одним керівництвом до користування стане відео від ВВС, в якому представлені всі звуки англійської мови. Крім того, тут Ви зможете звернути увагу і на положення губ, яке має величезне значення при вимові. Відео доповнено прикладами і транскрипцією.

Наступне відео не тільки навчить Вас вимові, але і допоможе розібратися з тим, які звуки читаються, а які залишаються німими. Окрему увагу приділено міжнародному фонетичним алфавітом.

Ми вже не раз давали посилання на канал EngVid, сьогодні разом з Джеймсом розглянемо і зрозуміємо, як вимовляти такі звуки, як th, s, f. В жартівливій формі завжди легше зрозуміти, як же боротися з англійською вимовою.

Якщо Ви все ще думаєте над тим, як правильно говорити по-англійськи, рекомендую почати дивитися відео прямо зараз, і вже через пару тижнів Ваше вимова наблизиться до ідеального.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: