Як швидко підготуватися до ЗНО з англійської мови з нуля | Частини та особливості іспиту

У багатьох учнів закінчення навчального року асоціюється з прогулянками, літніми вечорами і відпочинком. Але учні одинадцятого класу зможуть відчути всю легкість і лише після здачі ЗНО. І так як сьогодні англійська мова зі звичайного предмета перетворився в один з найважливіших і необхідних для вступу на багато спеціальності.

Не у всіх випускників є можливість закінчити школу з поглибленим вивченням англійської мови, тому багатьом знадобляться хороші курси підготовки до ЗНО.

Зміст статті:

 Як швидко підготуватися до ЗНО з англійської мови з нуля | Частини та особливості іспиту

Частини іспиту та їх особливості

В цьому році тестування буде складатися з чотирьох частин:

  1. Розуміння мови на слух (аудіювання).
  2. Читання.
  3. Використання мови.
  4. Лист.

Аудіювання

Перша частина тесту з’явилася тільки в 2018. Завдання на аудіювання займають півгодини і складаються з трьох пунктів різної складності. Перше питання найлегший, так як відповідає рівню Elementary і останній, звичайно ж, самий важкий — для рівня Upper-intermediate.

В цілому тут абітурієнта чекають 16 питань. Перші шість — вибрати картинку, слово або речення, які відповідають тому, що говорять в аудіозаписі. У цій частині важливо виділяти ключові слова і вловити загальний сенс сказаного. Не варто переживати, адже кожна запис відтворюється двічі, тому при першому прослуховуванні просто вибираєте відповіді, а при другому спокійно перевіряєте себе.

У завданнях з 7 по 11 потрібно вибрати варіант правда (істина) або false (хибність). Ці питання складніше, так як в аудіо задіяні дві людини, і вони ведуть діалог. Самі завдання ускладнюються тим, що всі відповіді потрібно дати під час прослуховування. До того ж питання будуть стояти не в тому порядку, в якому їх промовляють в запису. Але у здає буде 20 секунд, щоб швидко ознайомитися з пропозиціями. Це важливо зробити, щоб під час прослуховування розуміти, на яке саме питання зараз можна почути відповідь.

В останніх п’яти завданнях будуть три варіанти відповіді до кожного речення. В аудіо буде лише один спікер, який розповідає історію. Перед самою історією так само дається 20 секунд, щоб ознайомитись з завданнями. Але цього мало часу, щоб встигнути прочитати й завдання, і варіанти відповідей до них, тому краще всього прочитати тільки питання і під час прослуховування концентруватися на самому питанні і ключових словах.

Правильний варіант не обов’язково прозвучить в тій же формі, як він записаний, тому потрібно звертати увагу на зміст сказаного, а не концентруватися на кожному окремому слові.

 Як швидко підготуватися до ЗНО з англійської мови з нуля | Частини та особливості іспиту

Читання

Друга частина іспиту включає в себе 22 питання, які розділені на 4 блоки.

У перших завданнях (питання з 17 по 21) потрібно прочитати невеликі тексти, такі як оголошення з журналів або газет, і зіставити їх із загальною темою. Або ж прочитати невеликий текст і вибрати назву для кожного з п’яти абзаців. Читаючи ці тексти, не варто перекладати кожне слово. Тут, як і в аудіюванні, важливо виділити ключові моменти та загальний зміст.

Наступний блок — це один текст і 5 запитань з чотирма варіантами відповідей. У цьому завданні важливо знайти саме певну інформацію, щоб вибрати правильну відповідь.

Останні завдання на встановлення відповідності — matching. Тут перевіряється більш глибоке розуміння змісту прочитаного, хоча завдання, по суті, таке ж як і перше. Є шість невеликих текстів, кожен з яких це питання, і до них даються вісім варіантів відповідей. Основна особливість цього завдання — досить складні і великі тексти.

Питання з 33 по 38 зроблені у формі заповнення пропусків. У тексті шість пропущених шматочків, до яких пропонують вісім пропозицій, і саме їх потрібно підставити в пропуски. Лексика, яка буде використана в текстах, може виявитися незнайомої. І знову не варто панікувати, краще звернути увагу на знайомі і зрозумілі пропозиції і відразу приступити до них, а далі розібратися з іншими.

Використання мови

У цій частині лише два завдання з 10 запитань до кожного. В обох завданнях пропонується доповнити речення в даних текстах словами із поданих варіантів. Перший блок завдань перевіряє знання ідіом і фразовых дієслів, словосполучень і синонімів. Тут важливо робити вибір, відштовхуючись від сенсу слів, так як у варіантах відповіді частенько даються слова-синоніми, де потрібно визначити один підходить за змістом.

У другому перевіряється знання граматики. Необхідно пам’ятати, що в цьому блоці повинні збігатися форми дієслів або ж необхідно поставити дієслово так, щоб вийшло стійке поєднання слів або фразовий дієслово.

Лист

Остання частина іспиту найчастіше найбільш лякаюча для випускників. У повсякденному житті вкрай рідко доводиться писати повноцінне лист одного. На іспиті це доведеться зробити. Обсяг листа повинен становити не менше 100 слів для студентів, які здають ЗНО з англійської мови на рівень В1 і не менше 150 слів для здають на рівень В2 (для шкіл з поглибленим англійською).

В описі завдання будуть три питання, на які потрібно дати відповідь у вигляді невеликого есе або звіту. Обов’язково дати розгорнуту відповідь на кожне питання, так як буде оцінюватися змістове наповнення листа. Не варто забувати і про лексику і граматику, адже оцінка за цю частину залежить і від того, наскільки правильно були використані граматичні структури, коректно написані слова, а також зв’язність тексту.

 Як швидко підготуватися до ЗНО з англійської мови з нуля | Частини та особливості іспиту

Правила підготовки до ЗНО з англійської

Підготовку до ЗНО з англійської мови варто почати заздалегідь, але якщо часу залишилося не багато — теж не критично.

По-перше, не зайвим буде отримати як можна більше інформації про всі особливості цього іспиту.

Можна відвідати сайт із затвердженим планом зовнішнього незалежного оцінювання і почати повторювати вивчений матеріал. На офіційному сайті ЗНО доступна велика безкоштовна база тестів, які вже здавали учні 2009-2018 роках. До деяких з них додані коментарі викладачів. Краще всього починати повторення з простих тим і поступово переходити до більш складним.

Тренування обов’язково повинна бути комплексною. Неможливо навчитися писати есе, не маючи доброго словникового запасу або не знаючи граматики, тому важливо чергувати вправи. Прочитати текст, потім потренувати граматику і прослухати подкаст — ідеально для такого заняття. Можна найняти репетитора, який допоможе логічно побудувати уроки й зробити їх ефективними. До того ж будь-яка підготовка вимагає системності.

Краще займатися по трохи, якщо зовсім немає часу, але регулярно. Але чим більше часу і сил приділяти заняттям, тим краще.

Таким чином реально потренувати всі необхідні навички. Граматику потрібно розбирати по темах, якщо розумієте, що якась тема вам не зрозуміла, зупиніться на ній і приділіть більше часу.

Періодично, приблизно раз на тиждень, пишіть один тест повністю, як в реальній обстановці на іспиті, щоб розуміти, яка кількість часу піде на кожну з частин, скільки хвилин потрібно, щоб переписати всі з чернетки і ще раз перевірити. Роблячи так, на іспиті ви не будете відчувати себе дискомфортно і наб’єте руку на типових прикладах.

Найпоширеніші помилки абітурієнтів у підготовці і як їх уникнути

Успіх безпосередньо залежить від навичок роботи з такими завданнями й гарним знанням мови. Однією з проблем є невміння розпізнавати ключові слова і фрази. Часто учень зациклюється на одній лексиці, намагається завчити як можна більше слів.

Але під час тесту близько 5-10% слів у завданні може виявитися невідомою і це призводить розгубленість. У такому випадку найкраще зосередитися на тих словах, які знайомі і зрозуміти сенс всього пропозиції, ніж перекладати кожне слово окремо.

Найчастіше при поповненні словникового запасу заучують тільки одне слово, не приділяючи уваги його синонімах. Знаючи лише одне слово і не знаючи його синонімів, можна завалити письмову частину. В такому випадку одне і те ж слово буде повторюватися кілька разів, що вплине на бали.

Також не варто відкладати підготовку. Якщо у вас початковий рівень знань — знайдіть курси підготовки до іспиту заздалегідь. Але якщо рівень володіння мовою вже досить непоганий, можна скористатися і експрес підготовкою до ЗНО з англійської мови, щоб освіжити знання та отримати нові.

 Як швидко підготуватися до ЗНО з англійської мови з нуля | Частини та особливості іспиту

Сучасні інструменти для підготовки до ЗНО з англійської

Сьогодні існує безліч способів ефективно підготуватися до будь-якого іспиту.

Крім підручників вітчизняних і британських видавництв, таких як Pearson або Longman, можна використовувати різні сайти з подкастами, дивитися улюблені фільми в оригіналі і слухати аудіокниги.

Один з популярних сайтів — TED Talks. Тут зібрані чудові лекції від провідних професіоналів в різних областях науки, менеджментами і т. д.

Подкасти від BBC Learning English теж дадуть свій результат. Тут є можливість послухати живу британську мова. Це буде величезним плюсом в поповненні словникового запасу і відмінним тренуванням сприйняття англійської мови на слух.

Щоб отримати і запам’ятати більше нових слів, використовуйте мобільні додатки, такі як ED Words. Також є програми, де пояснюється граматика і даються завдання по поточній темі, а так само надаються тести, щоб потренувати неправильні дієслова.

Або ж можна записатися на курси підготовки до ЗНО з англійської мови онлайн і проходити заняття з репетитором, сидячи вдома.

Найголовніше у підготовці — постаратися менше хвилюватися, не забувати бути уважними, адже часто помилка з’являється із-за банальної неуважності. Докладайте максимум зусиль і часу, оточіть себе англомовною літературою, адже результат тестування на багато залежить від старань самого студента.

І у вас все вийде!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн