Як швидко вивчити текст англійською

Є багато способів вивчити що-небудь. Для того, щоб вивчити будь-текст швидко і легко, потрібно підібрати певну методику — для кожного вона буде своя. Нижче розглянемо способи — як швидко вивчити текст англійською мовою.

Досить застосувати деякі методи, які дозволять вам досягти бажаного результату.

Найголовніше у всіх методах — вміння концентруватися на заучуванні. Зробіть так, щоб ніщо довкола вам не заважало і присвятіть вашого заняття 20-60 хвилин (залежно від обсягу тексту). Приміщення, в якому ви будете займатися, має бути практично порожнім або з мінімальним рівнем шуму (бібліотека, вільні від занять кабінети тощо).

Із статті ви дізнаєтесь:

 • Створіть комфортні умови
 • Поступовий метод заучування тексту
 • Поступовий метод заучування тексту з застосуванням психологічних прийомів

Створіть комфортні умови

Перш за все, як згадувалося вище, влаштуйтеся зручніше в зручне крісло або стілець за хороший письмовий або простий стіл, забезпечте гарне освітлення і приплив повітря в приміщенні. Відкладіть всі справи, поставте телефон у беззвучний режим. Ніяких телевізорів, ніяких включених комп’ютерів (навіть факт того, що ви вийшли з Контакту або Skype не допоможе) і перекусів між справою.

Поступовий метод заучування тексту

Вам знадобиться: чорнова зошит або блокнот, ручку.

 • Прочитайте текст від початку до кінця, не концентруючись на окремих фразах або словах.
 • Прочитайте текст вдруге. Випишіть в блокнот нові слова і фрази. Розділіть текст на 3-4 смислових уривка, виділіть їх ручкою.
 • Тепер ви знаєте загальний зміст тексту та його змістові частини. Тепер ще раз прочитайте його і перекажіть кожен їх уривків самому собі або другу. Перекажіть на кожен із них кілька разів.
 • Перекажіть текст, розповідаючи уривок за уривком. Повторіть 3-4 рази, кожен раз додаючи щось нове.
 • В кінці прочитайте текст ще раз і відмітьте моменти, які могли не переказати.
 • Повторіть текст ще раз на ніч перед сном і вранці.
 • Тепер ви обов’язково розповісте текст на занятті або просто будете знати.
 • Поступовий метод заучування тексту з застосуванням психологічних прийомів

 • Розбийте текст на дрібні уривки (4-5 штук)
 • Визначте точний час, протягом якого ви будете вчити той чи інший витяг. Наприклад — я буду вчити даний уривок з тексту з 16:00 до 16:05. Це значно прискорить процес заучування і створить потрібну ступінь концентрації.
 • Тепер уявіть, що ви актор, заучивающий уривки і тексту монологу. Читайте вдумливо кожне слово і фразу, раціонально розподіліть час на кожен з уривків (не замало і не забагато). Можете навіть собі придумати заохочення у вигляді подальший покупки який-небудь солодощі або походу в боулінг, кафе, кіно і т. д.
 • Найголовніше — бути спокійним — так набагато підвищується ваша, і ви зможете швидко вивчити текст з англійської мовою легко і невимушено. Для розслаблення ви можете попередньо прослухати заспокійливу музику.
 • Різні методи запам’ятовування текстів

  1. Вивчення на ходу. Роздрукуйте текст, покладіть його в файл і при першій же можливості звертайтеся до нього і читайте по одній пропозиції, одне за іншим, потім повторюйте його протягом дня кілька разів — коли миєте посуд, їдете в транспорті. В кінці дня ви обов’язково вивчите текст. І паралельно зробите два, а то й 3-5 справ. Так сказати, корисне з корисним.

  2. Тренування мозку через тренування тіла. Запишіть на диктофон текст, кожне речення повторіть 3-4 рази з різними інтонаціями і швидкістю. Далі беремо телефон, навушники і бігом в спортзал, поки не закрився, або на стадіон. В процесі заняття спортом — прокачування преса, гойдання біцепса або просто розтяжки, — слухайте ваш незвичайний голос і запам’ятовуйте в 2 рази швидше!

  3. Зубріння. Так, ви не помилилися. І тут вона. Однак цей крайній спосіб, хоча, може, для когось і дієвий. Сідайте зручніше — і вперед — гризти граніт науки. Вся методика полягає в автоматичному повторі і заучуванні тексту англійською мовою. Повторювати треба раз 50-70 кожне речення. Витратите на це ви десь годину.

  Таким чином, швидко вивчити текст англійською мовою можна і потрібно. Для цього підберіть відповідну методику — головне, щоб вона вам подобалася. Або на підставі вышеозвученных рекомендацій виробіть свою методику заучування текстів.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: