Як скласти резюме англійською для IT компанії

Хей, what’s up. Дудь показав нам Кремнієву долину, і розповів багато. Але дещо все ж залишив за кадром. Як звичайному російськомовному айтишнику скласти резюме, влаштуватися в технологічну компанію і потрапити в Silcon Valley?

На щастя, у вас є ми. І ми готові розповісти, що і як робити. У відео розберемо шаблон успішного резюме і варіанти фраз-цеглинок для його побудови. Готові? Дивимося!

Не хочете дивитися? Тоді читайте

Окремий привіт айтішникам, які дивляться наш канал. Цікаво, чи багато вас? Сподіваємося, що багато, тому що це відео цілком присвячується вам.

Багато хороші фахівці прагнуть знайти краще застосування своїм професійним якостям. І нерідко вони знаходять це застосування не в рідній країні, а за кордоном, у тому числі у Великобританії і США.

Дудь у квітні випустив фільм, де цілих три години показував нам російськомовних айтішників в кремнієвій долині. Так, до речі, Silicon Valley перекладається саме як «кремнієва долина». Не силіконова. Хоча, варто визнати, другий варіант звучить навіть крутіше.

Багато хлопці з Росії та Білорусі успішно працюють у великих компаніях і запускають власні стартапи. І всім їм у свій час довелося попрацювати над своєю англійською.

У цьому відео я хочу розповісти вам про те, які знання англійської потрібні для роботи з іноземними замовниками, яку лексику підтягнути в першу чергу. А поки давайте приступимо до створення нашого резюме.

Profile: коротка базова інформація

Тут нам потрібно описати базову інформацію. Те, що ви будете розкривати в наступних пунктах. Постарайтеся в кілька пропозицій укласти свої ключові навички, особливості, ваші “strengths”“сильні сторони”. І взагалі, яка ваша ключова спеціальність?

Вже як звучить ваша спеціальність, я впевнена, ви і так знаєте. Тому просто ставимо її на початку абзацу. Якщо хочете виділити ще один навик, підійде конструкція “Experienced in…”“З досвідом в…”. Далі вставляємо фразу “Seeking to…” або “Looking for…”“У пошуках…”.

Давайте приклад того, що повинно було вийти:

Seeking to take the next career step. — Шукаю свою наступну щабель у кар’єрі…
Looking for part-time job. — У пошуках роботи на неповний робочий день…
Looking for full-time job. — У пошуках роботи на повний робочий день.
Seeking to take part in interesting projects. — Хочу прийняти участь в цікавих проектах.

Work experience

Далі йде “Work Experience”“досвід роботи”. Спочатку розміщуємо більш свіжий досвід, а далі – за спаданням – до більш старим. Якщо ви не займали конкретну посаду, а займалися проектною роботою, то опишіть ці проекти і свою роль у їх створенні. Достатньо трьох останніх місць роботи або трьох ключових проектів.

Для опису своїх ключових досягнень у попередніх проектах ви можете використовувати такі дієслова:

Createстворювати
Developрозробляти
Reduceзнижувати
Prioritizeрозставляти пріоритети
Implementвпроваджувати, реалізовувати
Operateпрацювати з чимось
Improve покращувати
Manageкерувати
Planпланувати
Executeвиконувати
Boostпідвищувати
Maintainпідтримувати
Monitorвідслідковувати
Analyzeаналізувати

І це лише невеликий список. Можна покопатися і знайти сотні дієслів. Це лише кілька на вибір, щоб від них відштовхуватися. Тепер ми вже можемо побудувати речення. Давайте спробуємо розповісти про свої досягнення.

Boosted store profits margin by 12%. — Збільшив прибуток магазину на 12%.
Maintained inventory control of all products. — Підтримував контроль над усіма продуктами.
Developed mobile application on iOS. — Розробив мобільний додаток для iOS.
Created training programs for new employers. — Створив тренінгові програми для нових претендентів.

Тримаємо фокус не на процес, а на результат. Важливо не що ви робили, а що ви зробили, і як це вплинуло на підсумковий продукт.

Education: ваша освіта

Система освіти у нас та у США відрізняються, тому потрібно вміти перевести свій рівень освіти на англійську. В американській системі освіти є такі ступені:

Associate Levelмолодший спеціаліст, це випускник двох-трирічного курсу навчання в коледжі.

Bachelorбакалавр, це випускник чотирирічного курсу, причому як після коледжу, так і після університету.

Masterмагістр, це людина, що отримав післядипломну освіту, але не кожен магістр тут може автоматично привласнити собі ступінь Master. Це швидше наш кандидат наук. Так що, звання американського магістра ще потрібно заслужити.

Вказуючи свою ступінь в резюме, ви можете використовувати таку фразу:

I have a «ступінь» degree in «спеціальність. — У мене така-то ступінь по такій спеціальності.
I have a Bachelor degree in Data Science. — У мене є ступінь бакалавра в Data Science.
I have a Master degree in Management. — У мене є ступінь магістра в галузі менеджменту.

Якщо хочете вказати навчальний заклад, то можна побудувати фразу таким чином: Якщо хочете вказати навчальний заклад, то можна побудувати фразу таким чином: I graduated from «університет» with «ступінь» degree in «спеціальність».

Наприклад:

I graduated from Cambridge with Bachelor degree in Physics. — Я випустився з Кембриджу зі ступенем бакалавра в галузі фізики.

Ну а що, мріяти не шкідливо.

Багато фахівців в IT отримали освіту в галузі, не пов’язані з їх роботою. Або тільки отримують його. Або закинули навчання. Чи не починали його зовсім, а просто пішли після школи. У будь-якому випадку це не та сфера, де відсутність освіта може сильно вплинути на ваш образ як фахівця. Досить того, що ви володієте потрібними навичками і можете підтвердити це на прикладі закінчених проектів.

Припустимо, з утворення у вас кілька приватних курсів тривалістю по кілька тижнів місяців. Це можна і навіть потрібно зазначити, адже так ви підтверджуєте свою готовність навчатися новому. Про приватних курсах можна сказати так:

I took a private course of Code Academy.

Skills: про ваших навичках

Тепер прийшов час вказати ваші навички. Це можуть бути soft skills або hard skills.

Soft skills — ті, які є у вас, як у людини. Вони пов’язані з вашим характером, темпераментом, ставленням до життя. Це такі навички як leadership, лідерство або time management, тайм-менеджмент. І так далі. Софт скиллс не пов’язані безпосередньо з вашою роботою, але роблять вас ефективним фахівцем, оскільки хороша взаємодія з командою роблять роботу в тій чи іншій сфері набагато продуктивніше.

Hard skills — робочі навички, пов’язані з вашим досвідом. Те, чого ви навчилися і відпрацювали на практиці. Наприклад: computer programmingпрограмування, foreign languagesзнання іноземних мов і так далі.

Давайте я вам накидаю список софт і хард скілів об ” для айтішника. Роздаю безкоштовно, обирайте на свій смак, кому що більше підходить, і вставляйте в резюме. Оптимально буде виділити по три-п’ять навичок з hard and soft skills.

Першим ділом hard skills:

Programming languagesмови програмування
Foreign languagesіноземні мови
Computer skillsробота з комп’ютером
Database managementробота з базою даних
Web designвеб-дизайн
Graphicsробота з графікою
Marketingмаркетинг
SEOзнання пошукової оптимізації
User interfaceробота з інтерфейсом користувача
Front-end / Back-endфронт-енд або бек-енд

А тепер про soft skills:

Leadershipлідерство
Time managementтайм-менеджмент
Creativityкреативність
Teamworkробота в команді
Critical thinkingкритичне мислення
Open mindednessвідкритість до нового
Willingness to learnготовність навчатися
Flexibilityгнучкість
Productivityпродуктивність
Delegatingделегування завдань

І це не повний список. Ви можете самі його доповнити.

Чого слід уникати при складанні резюме

Не потрібно давати занадто багато інформації. Так, ви можете бути гарним фахівцем з довжелезним послужним списком, і все це хочеться неодмінно згадати. Але чим більше інформації ви даєте, тим більше ризик, що вона загубиться в нескінченному потоці тексту. Нехай резюме буде коротким і лаконічним з кількома ключовими акцентами.

Також резюме не повинно бути занадто сухим. За переліком фактів має стояти людина. Розкажіть трохи про себе сьогоденні. Часом не зайвим буде до професійним навичкам додати навички, які не стосуються роботи. Так ви покажете, що у вас є свої захоплення, що ви захоплена людина.

Що у нас вийшло?

У відео Мей трохи пофантазувала і склала своє резюме, як би воно виглядало, якби вона була айтишницей. Не пошкодуйте час, прокрутіть вгору і подивіться самі, адже там буде підсумковий результат, те, що вийшло після заповнення шаблону.

Ось, загалом-то, і все. Вся інформація у вас вже є. Залишилося її упакувати в зручний формат. Пошукайте в інтернеті IT resume templates і підставте туди свої дані. Або сверстайте власний шаблон, чому б і ні. Далі справа за вами. Шукайте відкриті вакансії на зарубіжних сайтах, відстежуйте новини на тематичних порталах. Проявіть наполегливість і вас обов’язково візьмуть у цікавий проект.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн