Як вчать англійську мову поліглоти

Добрий день, дорогі друзі!

Всі ми знаємо людей, які з легкістю засвоюють іноземні мови, які без проблем заучують незнайомі слова, а правила граматики «клацають як горішки». Сьогодні пропонуємо розібратися в тому, хто ж такі поліглоти, дізнатися деякі секрети і з їх допомогою прискорити і полегшити власне навчання. Почнемо!

Зміст статті:

 Як вчать англійську мову поліглоти

Деякі здатні бачити ледь помітний зв’язок у коренях слів з різних мов і безпомилково зрозуміти переклад, а кому-то доводиться заучувати кожне слово, як нове.

Справді, не будемо приховувати, не всім однаково легко вивчити нову мову і деяким доведеться докласти більше зусиль. Але вивчити іноземну мову може абсолютно кожен! Подивіться хоча б на країни з кількома державними мовами. Народжені в Канаді вільно говорять англійською і французькою, у Люксембурзі на французькою та німецькою, в Індії на хінді та англійською. А пострадянський простір можна сміливо назвати країнами поліглотів і білінгв, адже російська є однією з двох рідних мов для багатьох мешканців цих країн.

Поліглот — це хто?

Поліглот — це людина, що знає кілька мов, а саме від 4-5. Сам термін «поліглот» складається з грецьких слів «poly» (багато) і «glotta» (мова). Для того щоб вважатися поліглотом необов’язково вільно володіти 5 мовами, достатньо лише поверхневого знання. Тому не кожен поліглот може відповісти на питання «як знть багато мов», але він точно дасть поради щодо вивчення мов.

Поліглотів від звичайних людей відрізняє завзятість і мотивація. Адже відомо: з кожним вивченою мовою наступний дається набагато легше. Вивчення нової мови схожа з рішенням завдань — з кожним разом все більше ввідних даних і, відповідно, відповідь знаходиться швидше і точніше. Тому будь-хто може стати хоча б «поверхневим» поліглотом.

Найбільш відомі поліглоти

Люди, які знають кілька мов, існували ще в давнину, першим поліглотом тих часів вважається Мітрідат VI Євпатор, цар Понту. Саме за його здібностей паралельно йдуть тексти на різних мовах називаються митридатами, подібні тексти зустрічаються навіть у Біблії.

Всі ми чули про красу і мудрість Клеопатри, останньої цариці Єгипту. Знаючи щонайменше 10 іноземних мов, вона намагалася вести переговори з іноземцями самостійно і дуже рідко користувалася послугами перекладачів.

Кардинал Джузеппе Гаспар Меццофанти жив у 18-19 століттях і вільно володів 30 мовами, а порозумітися був здатний на 100. Його талант до розуміння мов ще тоді вважали дивом, так як за все життя він жодного разу не залишав територію Італії.

Всесвітньо відомий винахідник Нікола Тесла не тільки був генієм в області техніки, але також побіжно говорив на восьми мовах.

Письменник Лев Толстой володів п’ятнадцятьма мовами, а Олександр Грибоєдов десятьма.

Цей список можна продовжувати ще дуже довго, тому давайте перейдемо від теорії до практики і з’ясуємо як вчать мови поліглоти і які секрети вивчення мов вони нам відчинять. Для цього пропонуємо познайомитися з деякими сучасними поліглотами і їх методами вивчення мов.

Поради по вивченню мов від поліглотів

Клеопатра і цар Понта явно не були готові до сучасних реалій. Хоч базові принципи вивчення залишаються незмінними, за останній час з’явилося безліч нових методик та інструментів. Тому пропонуємо почитати поради від сучасних володарів іноземних мов.

Дмитро Петров

Цей, мабуть, найбільш відомий у нас поліглот завдяки своєму навчального реаліті-шоу. Сам Петров може читати на 50 мовах, а вільно володіє вісьмома. У своєму шоу «Поліглот» він пропонує за 16 годин познайомити вас з основою кожної з мов, якими володіє.

 Як вчать англійську мову поліглоти

Дмитро Петров радить:

  • Мати стійку мотивацію. Вивчити мову з нудьги навряд чи вийде, тому необхідно знайти причину, яка підходить саме вам. Будь то підвищення на роботі, можливість розуміти, про що співає улюблений виконавець або пише письменник, відчувати себе впевненіше під час подорожей або інтерес до іншої культури. Мотивацією може послужити абсолютно все, що вважаєте важливим.
  • Дуже допомагає перебувати в мовному середовищі. Якщо навіть немає такої фізичної можливості, то максимально оточити себе досліджуваним мовою. Перевести телефон та інші прилади на цю мову, слухати іноземні радіостанції або новини, слухати пісні і дивитися фільми мовою оригіналу. Тому що дуже важливо розуміти емоційну складову мови. Якщо ви боїтеся, що не зрозумієте, що відбувається у фільмі, то подивіться його спочатку в перекладі, а після вже без нього.
  • Ознайомившись з «каркасом» мови, тобто з базовою граматичною основою, слід почати набирати лексичний запас. І це найголовніше у вивченні будь-якої мови. Вчити так багато слів, як тільки можливо, так як без знання слів розмовляти неможливо.

Віллі Мельников

Історія одного російського поліглота взагалі здається фантастикою. Віллі (Віталій) Мельников з дитинства захоплювався вивченням мов в якості хобі, проте за професією став лікарем біологом-вірусологом. З обов’язку служби він відправився в Афганістан, де отримав контузію.

За словами самого Віллі, після травми у нього відкрився справжній талант до вивчення мов, і з його допомогою Віллі вдалося вивчити 103 мови! Крім іноземних мов він серйозно захоплювався поезією і складав вірші на різних мовах, а також винайшов стиль «интроксианалингва», який полягає у заміні слів на схожі за звучанням іноземні.

 Як вчать англійську мову поліглоти

Виходячи з того, що каже Віллі, можна вивести кілька порад:

  • Намагайтеся зіставити той чи інший мову з чим-небудь. Наприклад, японську писемність можна представити (і знайти масу відповідностей) з їх типовими будинками, строгий англійську мову можна порівняти з таблицями або математичними фракталами. Може бути саме той факт, що Віллі не професійний лінгвіст чи філолог, дозволив йому вивчити стільки мов, спираючись не на науковий підхід, а на людські спостереження?
  • За один раз потрібно вивчати мінімум три мови! Як доктор медичних наук, він пояснює це тим, що у кожній таблетці мінімум три компонента, тому лікування проходить швидше. Одна мова основний, другий-допоміжний, а третій, на думку Віллі, найкраще взяти мертвий. Вивчаючи 3 мови одночасно, намагайтеся записувати слова одного літерами іншого, малювати зображення і проявляти максимум творчості.
  • Граматична основа будь-якої мови — справа другорядна. Адже щоб накачати м’язи, зовсім необов’язково знати анатомію, вважає поліглот. Коли дитина тільки починає говорити, він зовсім не знає граматику, але при цьому говорить правильно. До того ж, володіючи тільки лексикою, можливо порозумітися з іноземцем, а граматика — справа наживна (принаймні так вважає Мельников).

Підхід Віллі, звичайно, незвичайний. Але, хто знає, може для деяких він стане проривом.

Як вивчити англійську

Звичайно, поради поліглотів можуть бути абсолютно різними, але все ж є кілька загальних правил, які 100% допоможуть вам вивчити іноземну мову.

Вивчення мови повинно відбуватися кожен день потроху. Сучасна людина, природно, дуже зайнятий на роботі, дітьми або іншими турботами, але давайте не будемо лукавити і зізнаємося собі, що 10-15 вільних хвилин в день є у кожного. Саме цього часу, на додаток до занять з викладачем, цілком достатньо.

У багатьох мовах є слова, запозичені з латині. Зверніть на них увагу і перед вами відкриється, не тільки кілька тисяч англійських слів, але також іспанських, італійських і французьких або португальських. Слова, що закінчуються на «ція» в російській, це не що інше, як «tion» в англійській, «zione» в італійському, «cion» в іспанському (наприклад: рос. інформаЦІЯ, англ. і франц. informaTION, італ. informaZIONE вик. informaCION,). Таким чином, не докладаючи жодних зусиль, ми дізналися кілька тисяч слів на 6 мовах.

У навчанні, як і на війні, всі засоби хороші! У хід має йти все: закордонні радіостанції, фільми, серіали, книги. Для спілкування з носіями мови можна сміливо використовувати соціальні мережі, спеціальні сайти для тих, хто вивчає мови, навіть сайти знайомств можуть допомогти у цій справі.

Вивчайте кожен день близько 15 слів, але тільки ті, які ви використовуєте в рідній мові кожен день. Щоб до кінця місяця ви без проблем могли б розповісти про свої щоденні клопоти без словника.

До речі, у нас є стаття про те, як ефективніше запам’ятовувати англійські слова

Хваліть себе! По-перше, зрозумійте як це престижно і круто вчити іноземну мову. По-друге, не турбуйтеся з-за помилок. Це нормально. Щоб відчути себе впевненіше, просто подивіться, як іноземці намагаються сказати слово «здрастуйте». Слово, яким ми користуємося щодня, мало хто з них здатен вимовити. А по-третє, за кожен місяць щоденних занять і виконання плану за словами порадуйте себе подарунком, ви це заслужили!

Кожен може стати поліглотом і всім це по силам, головне не боятися і не відступати від наміченої мети, адже тільки сміливим підкоряються моря!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн