Як вчити англійські слова і робити це правильно

Всі ми стикаємося при вивченні англійської мови з тим моментом, що потрібно напрацьовувати словниковий запас. Так, для більш-менш стерпного спілкування, необхідно використовувати близько 3000 англійських слів.

Вчити англійські слова, виявляється, теж треба з розумом. Правильність обраної методики теж ніхто не відміняв.

Кращим же способом вивчення англійських слів, буде, ви не повірите — їх не зубріння, а вживання в контексті. Причому необхідно слухати це слово, наприклад, через аудіо уроки. До того ж необхідно багаторазове повторення фраз — не обов’язково вголос, а за допомогою, так би мовити, ваших вух.

Способи вивчення слів

Отже, можна по-різному вчити слова:

 • Робити шпаргалки (виписувати англійські слова на папір, обважувати все, аж до вбиральні). Записувати у блокнот.
 • Слухати набір слів на mp3.
 • Вчити по асоціативному ряду — тобто по картинках (одна картинка — одна асоціація, яка міцно «сидить» у вашій голові. Наприклад, картинка інженера (engineer), там же англійський і російський аналог. Це техніка носить назву асоціативні картинки. Ви придумуєте слово, співзвучне англійської, а потім об’єднати це слово з перекладом слова на англійську мову в певній картинці-історії, яка повинна бути нелогічною, що запам’ятовується, яскравою.
 • З допомогою карток. Кожен день вивчайте нові слова. Для цього вам потрібно буде виготовити картки наступним чином — роздруковуєте переклад слова, зі зворотного боку — його англійський аналог (в зручний для вас варіанті: або з транскрипцією, або без неї). Ви можете періодично, протягом дня, їх переглядати.
 • Рекомендації по навчанню

  Бажано вчити слова в контексті. Тобто їх вживання у фразах. Обов’язково потрібно закріплювати таким чином вивчені слова. Можна навіть це робити в комплексі — разом з читанням, перекладом, говорінням.

  Читайте також:
  Такий різний англійська: підготовка до IELTS

  Так, можете заучувати близько 3-4 слів в день. Так, ви праві, коли подумаєте, що через рік будете знати більше 1000 слів. Але ви напевно вивчаєте англійську не один рік, і тому ви розширюєте свій словниковий запас як для бізнесу, так і для інших цілей (вільне спілкування з англомовними жителями).

  Слова запам’ятовуються ефективно, коли працюють всі види пам’яті. Так, ви можете візуально подивитися на слово, потім прослухати, як його вимовляє, наприклад, диктор — потім повторіть слово англійською вголос, і напишіть його. Таким чином ви задіюєте навіть тактильні відчуття.

  Читайте цікаву книгу або статтю. Головне, щоб ви розумінні як можна більше слів. А що не розумієте — виписуйте в блокнотик і вивчить. Через кілька днів повторно дивіться у свою шпаргалку, можете навіть створити асоціацію — і так протягом тижня. Тепер ви запам’ятаєте це слово на все життя. Я на це сподіваюся.

  Необхідно повторювати англійські слова, щоб вони увійшли у вашу підсвідомість (краще, звичайно, щоб ви слухали їх в mp3 плеєрі). Вживайте нові слів у повсякденному житті (на форумах, у спілкуванні, на роботі тощо).

  І звичайно ж, вам не обійтися без гарного англо-російського і англо-російського словника. В них ви можете знайти приклади вживання, значення, а також синоніми.

  І знайте, що найкращий спосіб правильно вчити англійські слова — це вчити їх із задоволенням!

  Подобається? Поділіться з друзями:
  Вчити англійську: Англійська мова онлайн