Як вчити англійські слова швидко, легко і правильно

2e1c8855aefa6e5f853c2a624c134643 Як вчити англійські слова швидко, легко і правильно 8bb0f3339fdfe83a82b94ac581e5cb87 Як вчити англійські слова швидко, легко і правильно

Я репетитор англійської мови. За три роки практики у мене було досить багато учнів від 18 років і старше. Зазвичай мова ними вивчався зі шкільних років «досить активно» і 90% з них бентежило таке питання: «як вивчити англійські слова швидко?».

Моя перша думка: «Я репетитор, а не чарівник. Вчити потрібно, щоб запам’ятовувалися». Грубо це чи ні – мені все одно. Я знаю на своєму досвіді: якщо ти працювати не будеш (це стосується не тільки вивчення іноземної мови), то нічого, зовсім нічого не вийде.

У цій статті я хочу поділитися своїм досвідом, і, може, зовсім трохи заощадити ваш час і зусилля в процесі вивчення слів.

У мене є рада, що складається з двох кроків, виконавши які у вас з’явиться шанс поселити шкідливі слова в своїй голові на достатньо довгий проміжок часу.

Крок 1. Вчимо слова

Погодьтеся, поняття «легко» і «швидко» до вивчення слів не мають ніякого відношення. Але ми зобов’язані пробачити їм це тому що, якщо ми не знаємо слів, ми абсолютно марні зі своєю граматикою, гарною вимовою і здатністю вловлювати основне». Тому беремо себе в руки, переконуємо себе в тому, що без цього нікуди і приступаємо до вивчення.

Тут спочатку варто сказати декілька слів про джерела поповнення словникового запасу. Можна заучувати слова списками, прив’язуючи їх до якихось тем або категорій. А можна вчити слова з контексту, тобто джерелом нових слів вибрати різноманітні розповіді, діалоги, анекдоти. Тоді значення слів будуть прив’язані до певної ситуації, в якій використовувалися. Тоді читання, переказ та виконання вправ до таких текстів вже буде своєрідною практикою їх застосування.

Читайте також:  Англійський алфавіт для дітей: вивчення англійських букв в картинках, картках з транскрипцією

Природно, існують способи трохи спростити цю важку працю. Тут ми шукаємо різні барвисті, яскраві і чарівні за своєю суттю програми та програми типу: «вчи 100 слів в день», «5 слів за 5 хвилин», «простий спосіб вивчити 5000 слів» і т. д. і т. п. Вони, безсумнівно, мають ряд переваг, може після проходження декількох рівнів щось у пам’яті і залишиться, але у нас є одна противна штука – всі ми закидаємо, тому що результат не чарівний.

Проблема ж залишається, так адже? Нам потрібно знати слова, ми не можемо чітко висловити свою думку. Основна порада: ну їх в баню ці синоніми і все їм подібне! Якщо ви звичайна людина, у якого в планах спілкування з такими ж звичайними людьми, вам не потрібно вивчати шість варіантів слова “good”! Це трата часу і сил. Різні: «100 самих популярних дієслів», «250 улюблений слів англійців» і т. д. – ваші головні друзі. Не топіки, коли в темі «Лікарня» 15 найменувань хвороб, ви їх рідною мовою використовуєте 3-4 рази в житті, що говорити про іноземне.

Отже, ми розібралися, як вчити англійські слова. Тепер час їх застосувати.

Крок 2. Використовуємо вивчене на практиці

Але після того, як ви напружилися і вивчили свої 50-100 слів за певним списком, ви повинні стрімголов бігти і шукати спосіб їх використовувати на практиці.

Чому це так важливо? Нехай ви вісімдесят чотири рази повторили одне і те ж слово, прокрутили в голові ще стільки ж разів і відклали з думками, що воно «ваше», воно перестане ним бути, якщо ви його будете використовувати. Якщо не вірите – спробуйте.

c9af0d9ce8af54ee983aeb7a6a460bcf Як вчити англійські слова швидко, легко і правильно

Де знайти практику? Якщо ви не їдете жити в країну, мову якої вивчаєте, доведеться трохи пошукати. Запропоную кілька варіантів.

Читайте також:  Розповідь про сім'ю "My family" (з перекладом)

Перший – це розмовні клуби. Туди ходять такі ж як і ви – охочі говорити англійською або будь-якому іншому мовою, залежить від того, якої вивчаєте. Деякі клуби будують свої зустрічі так, щоб кожен говорив в обов’язковому порядку, зазвичай це робиться за допомогою різних ігор. А є клуби, в яких панує порядок «хочеш – говори, не хочеш – не кажи». Якщо у вас є проблеми з комунікабельністю, то краще йти туди, де говорити вам доведеться. Якщо ж ви любите незнайомців і спілкування з ними, тоді йдіть куди завгодно . Особисто для мене, розмовний клуб – найкращий варіант. Але такі клуби рідко зустрічаються у маленьких містах або можуть розташовуватися далеко від вас.

Тому пропоную альтернативу – спілкування в Мережі. В Інтернеті потрібно шукати саме тих, хто бажає покращувати свій мовний навик, а не тих, хто пише “pretty” і “sweetie” через слово, запрошуючи в гості.

Можна ходити на показ фільмів іноземною мовою, а після перегляду цей фільм обговорювати з іншими. Такий варіант ще хороший тим, що дуже часто йдеш звідти з двома-трьома цікавими фразами або ідіомами. Вони добре запам’ятовуються, тому що зазвичай до фільму йде розбір цікавих фраз, а потім ви цю фразу зустрічаєте під час перегляду і концентруєте на ній свою увагу.

Коли немає можливості «дістатися» до живих, балакучих людей, вам на допомогу приходять друзі: серіали, журнали, книги, фільми, радіо і пр.

З усього перерахованого (а це тільки мала частина того, що є), вибирайте близьке вам – і вперед! Не давайте вивченою словами втекти від вас, задайте їх собі шляхом використання на практиці.

Що дає хороший результат в запам’ятовуванні слів?

Повертаючись до контекстного запам’ятовування слів, правильно заучувати слова допоможуть online сервіси. Наприклад, на нашому сайті зібрано безліч коротких оповідань різного рівня складності, до кожного з них даються вправи. Проходячи навіть по одному уроку на день, ви зможете істотно збільшити свій словниковий запас, систематично застосовуючи на практиці вивчені слова. Наприклад, пройшовши урок з таким простим жартівливим розповіддю, ви запам’ятаєте не тільки назви кількох тварин, але і корисні фрази по темі медицина:

Читайте також:  Адреса англійською мовою - приклад перекладу

You need a vet

d4ec3bcc455646935ca2a7002985d05b Як вчити англійські слова швидко, легко і правильно
– Doctor, doctor, i’m not feeling very well.
– What’s the problem?
– I work like a horse, eat like a bird, and i’m dog-tired.
– You don’t need a doctor. You need a vet.

Слухати “You need a vet”

Вам потрібен ветеринар

– Доктор, доктор, я не дуже добре себе почуваю.
– У чому проблема?
– Я працюю як кінь, їм як пташка, і я втомилася як собака.
– Вам не потрібен доктор. Вам потрібен ветеринар.

Вивчення англійських слів за допомогою онлайн-вправ

Ще як вчити англійські слова ефективно? Звичайно, з допомогою онлайн-вправ. Виконувати їх легко дізнатися правильну відповідь. Давайте спробуємо виконати одну з них.

  • The students have just …handeddrawntaken over there papers to the teacher.

  • The Loch-Ness monster has never been …swumfoundrun .

  • The tarantulas have …scaredeatenswum tourists away.

  • The Sun has …escapedrisenlowered above the cliff.

  • We had …finishedruinedseen our trip before the sunset.

  • The scientists have …seentouchedheard some strange sounds in the cave.

  • Mitchells have already …donespreadbeen to Los Angeles three times.

ПроверитьСбросить результатБольше вправ

Підсумуємо. Вчимо слова з розумом, тобто не витрачаємо час на редкоиспользуемые. І як вивчили – одразу використовуємо. Все одно як, головне це робити. Ніколи не давайте знань лежати без діла.

Успіхів!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: