Як вчити англійську по аудіо та відео

Як було б чудово вивчити іноземну мову швидко і не докладаючи жодних зусиль, чи не так? Якщо б можна було не зубрити граматичні правила і не вчити величезні списки слів… Якщо б можна було вивчити іноземну мову переглядаючи улюблені серіали та фільми.

Зміст статті:

Відповімо чесно, повністю вивчити мову розвиваючи лише навичка аудіювання і читання не вийде, але поліпшити розуміння структури мови, його особливості лексичної ви точно зможете. Так що сьогодні ми з вами поговоримо про вивчення англійської аудіо та відеоматеріалів.

 Як вчити англійську по аудіо та відео

На сьогоднішній день існує декілька технік, які допомагають поліпшити прогрес вивчення мови при перегляді фільмів і серіалів або прослуховування радіо і подкастів.

Інтервальні повторення

Техніка полягає в тому, щоб повторювати невеликі обсяги матеріали через різні проміжки часу. Наприклад, у вас є список з 100 слів, і ви з нами погодьтеся, що буде досить складно вивчити всі 100 слів одним махом. Інтервальні повторення припускають, що ви будете вивчати слова по частинах при цьому не забуваючи повторювати вже вивчений матеріал через 1 день, потім через 3 дні, 6 днів і так далі. Такий процес допомагає закріпити вивчені слова в довгостроковій пам’яті, і ви зможете згадати потрібний вам матеріал у будь-який момент.

Давайте розберемо техніку інтервального повторення або Spaced Repetition Technique на прикладі найпопулярніших ситкомів Друзі або Як я зустрів вашу маму. Чим зручний ситком — серія триває не більше 25 хвилин і майже кожна серія — це закінчена історія.

Крок 1: Оберіть серію або уривок з ситкому.

Крок 2: Подивіться епізод і запишіть незнайомі для вас слова і вирази.

Крок 3: Подивіться цей же епізод через 3 дні, 6 днів, поки нові слова і вирази та їх вимова не закріпляться в пам’яті. Рекомендуємо переглядати серіали з субтитрами, так ви швидше запам’ятаєте нову лексику та її звучання.

Чи можна робити це простіше. У нас в EnglishDom є онлайн тренажер Видеопрактика. Там зібрані сотні відео з субтитрами. З кожного відео виноситься на навчання за декілька слів і фраз, плюс ви можете поставити на паузу і зберегти в словник яку фразу, яку захочете. Обов’язково спробуйте.

 Як вчити англійську по аудіо та відео

Запам’ятовування нової інформації перед сном

Напевно всі ми пам’ятаємо, як вчили вірші в школі. Перед сном читали вірш кілька разів, закривали книгу, поклавши його під подушку і засипали. Вранці, після прочитання вірша ще раз, його вже було набагато легше згадати, що минулого вечора.

Дослідження показують, що годинний денний сон покращує продуктивність роботи мозку. Ви також можете завести таку звичку, як прослуховування подкастів на англійській за 30 хвилин до того, як лягати спати.

Крок 1: За півгодини до того, як ви запланували лягти спати або подрімати, увімкніть подкаст англійською мовою, який вам здається цікавим.

Крок 2: Слухайте активно, робіть нотатки і повторюйте те, що ви чуєте вголос.

Крок 3: Запишіть короткий зміст прослуханого і нові слова або фрази, які ви запам’ятали.

Крок 4: Відкладіть запису і лягайте спати. Сон буде працювати на вас.

Крок 5: Після того, як прокинетеся, перегляньте свої записи. Спробуйте згадати слова і фрази, які ви запам’ятали вчора. Якщо є матеріал, який не запам’ятався, то можна виписати його на окрему картку і прослухати подкаст ще раз.

Читайте також: Добірка серіалів для вивчення англійської

Використання субтитрів при перегляді відео або транскриптів при прослуховуванні аудіо

Практика показує, що розуміння мови вище у тих учнів, які одночасно сприймають мову на слух і бачать текс.

З субтитрами можна дивитися серіали, фільми і мультики на платформі Netflix. Потрібно тільки внести необхідні зміни в налаштуваннях під відео. Якщо ви вибираєте довгий фільм Володар кілець і Аватар, то рекомендуємо розбити його на кілька частин.

Крок 1: Спочатку подивіться відео або послухайте аудіо без субтитрів і спробуйте вловити загальний сенс того, що відбувається. Можете спробувати переказати собі основні події.

Крок 2: Перегляньте чи прослухайте уривок ще раз, але вже читаючи субтитри або транскрипт.

Крок 3: Випишіть нові слова і фрази і спробуйте придумати з ними речення.

Крок 4: Прослухайте або переглянути запис ще раз, але вже не заглядаючи в текст.

Така техніка ефективна, якщо ви візьмете собі за звичку переглядати фільми або слухати подкасти англійською постійно, наприклад в п’ятницю ввечері smile Як вчити англійську по аудіо та відео

Перегляд не лише розважального, а й навчального контенту

Тут на допомогу прийде YouTube з нескінченними роликами про науку, культуру, технологіях, освіті та мистецтві. Загалом, вибирайте ролик на ваш смак.

Відеоролики за невеликий проміжок часу дають можливість дізнатися багато корисної і практичної інформації: як приготувати качку по-пекінськи, зібрати робота з того що лежить у вас в гаражі і багато іншого.

Робота з відеороликами така ж як і з фільмами і серіалами.

Крок 1: Вибираємо тему, що вас цікавить. Дивимося ролик з субтитрами або без. Виписуємо для себе нову інформацію: слова і вирази.

Крок 2: Переглядаємо ролик ще раз і намагаємося вимовити нову лексику так само як і носій мови.

В одному з відео ми показували кілька цікавих каналів англійською мовою.

Англійська повинен бути всюди

Англійська можна вчити не тільки сидячи за столом з підручниками, але й пасивно — роблячи прибирання в кімнаті і слухаю улюблену групу або виконавців, можна у фоновому режимі включити радіо на англійській або новини. Така техніка допоможе вам краще сприймати мову на слух, ви будете слухати темп і ритм мовлення носіїв мови, різні акценти. Ви й не помітите як англійська мова з простого шуму перетворитися на окремі слова, фрази, а потім і в пропозиції. Ваш лексичний запас збільшиться і ви зможете розрізняти англійські часи набагато швидше.

Увімкніть радіо, музику або аудіокниги англійською. Займайтеся домашніми справами: миття посуду, прибирання, прання і готування. Вам не потрібно зупиняти запис. Нехай англійська мова оточує вас зі всіх боків, поки ви займаєтеся повсякденними домашніми справами.

 Як вчити англійську по аудіо та відео

На закінчення хочемо зазначити, що вивчення англійської мови за фільмами і серіалами є ефективним з багатьох причин.

По-перше, ви розважаєтесь і навчаєтеся одночасно

У перервах між розбором нової лексики і розумінням черговий граматичної конструкції можна подивитися нову серію улюбленого серіалу у день виходу, не чекаючи озвучки. І якщо вже говорити про озвучку, вона буває не найкращою і не зовсім вірною. Іноді втрачається сенс жарти або фрази при неправильному перекладі.

По-друге, розвивати навички аудіювання в англійській просто необхідно. Без нього ви не зможете подолати мовний бар’єр, так як завжди будете сумніватися чи правильно ви зрозуміли співрозмовника.

По-третє, ви збільшуєте словниковий запас. Переглядаючи фільми і серіали ви будете збільшувати ваш пасивний словниковий запас дізнаючись про значення слів з контексту.

По-четверте, ви вивчите ідіоми, фразові дієслова, сленг. В цілому покращуєте вашу розмовну англійську.

По-п’яте, ви вчитеся правильній вимові. Ви слухаєте живу мову актора з логічними паузами, наголосами і інтонацією. З часом ви почнете копіювати носіїв мови, вживати ті ж фрази, ідіоми і вирази, які запам’ятали з фільму.

По-шосте, ви збільшуєте свій кругозір. Переглядаючи фільми і серіали можна познайомитися з культурою та звичаями інших країн, дізнатися їх традиції та менталітет.

 Як вчити англійську по аудіо та відео

Ми сподіваємося, що змогли переконати вас у тому, що вивчення англійської може бути цікавим і корисним. Частіше дивіться фільми та серіали з субтитрами, слухайте подкасти або аудіо книги. Не забувайте розвивати audio skill in English.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн