Як вчити англійську по дорозі на роботу | Вчити англійську в машині, автобусі

Hello ladies and gentlemen! Якщо ви досі використовуйте відмовку, що у вас немає часу на вивчення англійської мови, подумайте, скільки часу ви витрачаєте, щоб дістатися з дому на роботу і назад. Якщо дорога займає хоча б півгодини туди і півгодини назад, це вже 5 годин на тиждень. Достатньо часу для прокачування англійської, чи не правда?

Так що сьогодні ми поговоримо про те, як витратити час на дорогу з користю і розглянемо 8 способів поліпшити свою англійську. Отже. Корисні поради, як ефективно вивчати англійську в дорозі. Let’s go!

 • Подкасти
 • Відеоуроки
 • Книги та аудіокниги
 • Називайте предмети або дії озвучуйте
 • Оточіть себе англійською мовою
 • Побудуйте внутрішній діалог англійською
 • Домашні завдання
 • Пісні англійською
 • Англійська за кермом за методом Пимслера

 Як вчити англійську по дорозі на роботу | Вчити англійську в машині, автобусі

Подкасти

Якщо ви належите до типу людей, які краще засвоюють інформацію на слух — аудіали, то вам точно підійдуть подкасти. Використовуючи смартфон або планшет, ви можете завантажити і прослухати файл на будь-яку вподобану вам тему, починаючи від різниці між Британським і Американським акцентом до наукових статей про розвиток робототехніки. Якщо до подкасту йдуть додаткові матеріали або опис, прочитайте його. Там може виявитися міні-словничок або набір фраз, який допоможе вам зрозуміти почуте.

Пропонуємо вам ознайомитися зі списком подкастів для вивчення англійської:

Англійська з don’t Speak

Ці подкасти відмінно підійдуть для тих, хто тільки починає вивчати англійську мову або для тих, хто погано розуміє англійську на слух. Всі міні-уроки проходять російською мовою.

Англійська улюбленим пісням і фільмів від English Wave

Подкасти для кіноманів і меломанів. Також ведуться російською мовою. У кожному з них обговорюються цитати з фільмів та улюблені рядки з пісень. Ми впевнені, ви не залишитеся байдужими.

6 Minute English

Ці подкасти для більш обізнаних слухачів. Провідні на BBC Radio обговорюють повсякденну рутину. Кожний запис займає всього 6 хвилин. Якраз є час під час перерви на каву або чай smile Як вчити англійську по дорозі на роботу | Вчити англійську в машині, автобусі

Читайте також:  Скільки часів в англійській мові: an unknown quantity

The We Speak English

Теж подкаст від BBC, який виходить щотижня. На ньому розбираються розмовні фрази і сленг. З ним ви прокачаєте ваш speaking і наблизити ваш англійський до того, на якому говорять носії мови.

 Як вчити англійську по дорозі на роботу | Вчити англійську в машині, автобусі

Luke’s English Podcast

Подкаст виходить майже кожен день, і його творцем є Люк Томпсон — коуч і стендап-комік. Прослухайте кілька його ефірів і підніміть собі настрій. Ну і англійську, звичайно, підтягніть.

EnglishDom Podcast

Його можна послухати на Google Podcast, iTunes і Яндекс Музика.

Ми пояснюємо складні граматичні теми простою мовою, розбираємо сленг, фразові дієслова, порівнюємо акценти британського і американського англійського і не тільки. Чекаємо вас серед наших передплатників smile Як вчити англійську по дорозі на роботу | Вчити англійську в машині, автобусі

Відеоуроки

Такий вид прокачування англійської найбільш актуальне. На YouTube можна знайти безліч уроків від носіїв мови розповідають всі нюанси вимови звуків, правил граматики і пояснюють різницю між схожими словами на кшталт say, speak, talk і tell. Крім того, можна завантажити і подивитися останні новини, інтерв’ю улюблених акторів або різні Talk Show. Все залежить від ваших уподобань та інтересів.

Книги та аудіокниги

Якщо ви ставитеся до людей, які сидять, уткнувшись носом в книгу, візьміть книгу англійською. Краще почати з тією, яку ви вже читали російською. Так вам точно буде зрозумілий сюжет і ви легше будете запам’ятовувати нову лексику або ж спробуйте адаптовану літературу. Пропонуємо почати з рівня Pre-Intermediate і потроху підніматися вище. А тим, хто хоче слухати аудіокниги, але поки погано сприймає англійську на слух, радимо подивитися наш відео.

Називайте предмети або дії озвучуйте

Ви помічали таку закономірність, що наші думки англійською звучать краще, ніж проговариваемая мова? Все тому, що наш мовний апарат не звик до англійської мови і нам іноді важко швидко переключатися з однієї мови на іншу. Пропонуємо пограти в гру describe everything you see (опиши все, що бачиш), коли ви їдете в громадському транспорті, ведете машину або йдете пішки на роботу.

Можна почати з простих предметів: дерево, тротуар, пішохід, зебра, світлофор, парковка. А як все це буде по-англійськи? Потім можна будувати цілі пропозиції. The black cat is crossing the road at the traffic light. He’s parking his car on the backstreet.

Читайте також:  Чи Реально вивчити англійську за допомогою 25 кадру, або Як не спізнитися на поїзд?

Оточіть себе англійською мовою

Переведіть ваш смартфон або планшет на англійську мову. Скачайте додатки, які допоможуть вам збільшити словниковий запас або повторити/вивчити граматику. До речі, ми вже писали про це в статті 6 додатків для вивчення англійських слів. Гадаємо, ви знайдете для себе що-небудь цікаве.

Побудуйте внутрішній діалог англійською

Ми часто говоримо самі з собою: будуємо плани, обговорюємо те, що сталося за день або за тиждень, намагаємося зробити правильний вибір. Все це можна робити і на англійській мові. Така вправа є корисним, так як допоможе вам швидше переключати з рідної мови на англійську. Спробуйте. Вам точно сподобається!

 Як вчити англійську по дорозі на роботу | Вчити англійську в машині, автобусі

Домашні завдання

Якщо ви відвідуєте курси з вивчення англійської, то у вас точно буде час зробити домашнє завдання. Виконайте тести або вивчіть десяток нових слів з уроку, повторіть правило по граматиці. Але от писати есе у рухомим транспорті не радимо. Це досить складно.

Пісні англійською

Цей спосіб швидше підходить для тих, хто перебуває за кермом. Виберіть пісні, які ви любите, зробіть гучність побільше і можете сміливо співати улюблені пісні. Підніміть собі настрій і практикуйте англійська. До речі, у нас в блозі ви можете знайти тексти відомих пісень з перекладами, інформацію про улюблених артистів та уривки з інтерв’ю англійською.

 Як вчити англійську по дорозі на роботу | Вчити англійську в машині, автобусі

Англійська за кермом за методом Пимслера

Ця програма якраз підходить для абстрактного слухання. Досліджуваний матеріал повторюється в курсі з певною періодичністю, що дозволяє надійно закріпити його у вашій свідомості. Заняття за методом Пимслера тривають по 30 хвилин. Саме на такий час мозок готовий включитися в максимально активний режим. Довше утримувати його все одно було б складно, особливо з урахуванням того, що потрібно стежити за дорогою.

Процес навчання за методикою Пимслера чимось нагадує діалог з диктором. Ви будете відповідати на запитання, повторювати нові слова і самостійно конструювати речення з використанням вивченої лексики. Довго описувати не будемо. Якщо ви хочете ближче познайомитися з методикою, можете зробити це в нашій статті Метод Пимслера: чесний огляд

Читайте також:  Особисті займенники в англійській мові

Але хочемо звернути вашу увагу на те, що на наш погляд, дані аудіокурси не зможуть замінити повноцінне навчання англійської мови. Заняття за кермом будуть обмежені очевидними факторами.

 1. Ви не можете сконцентруватися на процесі навчання на 100% з очевидної причини — вам потрібно вести авто, стежити за дорогою і оцінювати ситуацію загалом. Періодично ви будете випадати з процесу навчання і пропускати матеріал.
 2. Займаючись тільки в машині ви будете прокачувати тільки один навик в англійській мові — аудіальний. Наприклад, ви чуєте слово, але не знаєте як воно пишеться, не бачите його транскрипцію, і швидше за все не зможете написати його без помилок на папері.

Але давайте не забувати про плюси такого навчання:

 1. Ви можете слухати матеріал від 30 хвилин кожен день, без додаткової організації або підготовки до заняття. Це зручно.
 2. Ви можете повторити один і той же матеріал стільки разів, скільки вам необхідно. І погодьтеся, при прослуховуванні слів і фраз по кілька разів, ви будете запам’ятовувати їх волею-неволею.

У будь-якому випадку поєднуйте цей вид навчання з іншими. Прослуховування подкастів, аудіокниг або уроків в машині може слугувати доповненням до основних занять, але не замінити їх.

 Як вчити англійську по дорозі на роботу | Вчити англійську в машині, автобусі

Практика показує, що тільки комбіноване навчання, де ви приділяєте увагу всім навичкам англійської мови: читання, говоріння, аудіювання і письмо, є найефективнішим. Ми пропонуємо вам поєднувати заняття з викладачем і аудіокурси. Тобто проходячи певну тему з викладачем, ви зможете її закріпити, прослухавши додатковий матеріал у машині. При такому підході до навчання хороший результат буде гарантований.

Сподіваємося, наші поради допоможуть вам у вивченні англійської. Ви з користю зможете провести хвилини або години витрачені на дорогу. Не забувайте оточувати себе англійським як можна частіше і використовуйте будь-яку можливість для поліпшення навичок в англійській мові.

EnglishDom #вдохновляемвыучить

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: