Як вчити англійську по лекціям TED Talk

Знайдіть в Інтернеті будь-яку добірку ютуб-каналів для вивчення англійської — і там майже напевно буде канал TED. Вже давно і непохитно лекції теда закріпилися в топах навчальних матеріалів. Ми вирішили взяти і розібрати його окремо. Сьогодні розповімо все про вивчення англійської за TED.

 • Що таке TED
 • Традиційний розповідь про важливість аудіювання
 • З якого рівня починати дивитися TED
 • Варто записувати незнайомі слова
 • Дивитися TED Talks з російськими субтитрами або з англійськими
 • Які уроки подивитися

 Як вчити англійську по лекціям TED Talk

Що таке TED

Дивне питання, звичайно. Давно пора б знати. Сподіваємося, що більша частина наших читачів просто прослизне очима повз цього блоку. Але якщо раптом ви ніколи не дивилися TED, то давайте ми коротко розповімо, що це таке.

TED — це освітній проект. Найчастіше мають на увазі TED Talk — це конференції без теми. Туди просто запрошують експертів з різних, не пов’язаних між собою галузей, і дають їм можливість розповісти щось цікаве. Причому розповідають вони так, щоб цікаво було всім, навіть тим, хто дуже далекий від їх сфери. Наприклад, конструктор дронов може показати цікаві концепції квадрокоптеров для самих різних цілей, ілюзіоніст розповість, як легко обдурити людину, а гейм-дизайнер проведе лекцію про користь комп’ютерних ігор. Це приклади реальних виступів, які можна знайти.

Є й інші проекти, наприклад, TED Ed. Тут вже йде інформація більш складна для сприйняття. З науковими термінами в науковому стилі. Розряджає Обстановку формат подачі у вигляді мультиків і факт того, що відео найчастіше невеликі, до десяти хвилин.

Чому ми вирішили присвятити вивченню англійської TED окрему статтю? Тому що це дуже популярна програма в тому числі серед не-англомовних. Швидкість і манера мови там дозволяють легко розібрати мову, і у багатьох виступів є субтитри. Як англійські, так і росіяни. Так що це відмінний спосіб підтягнути сприйняття мови на слух і заодно дізнатися щось новеньке.

Читайте також:
Крилаті фрази англійською: слова ще недовылетели, а я вже хотів, щоб вони влетіли назад

 Як вчити англійську по лекціям TED Talk 

Традиційний розповідь про важливість аудіювання

Ми нагадуємо про це при кожному зручному випадку, і цей не виняток. Англійська потрібно прокачувати по всім пунктам: говоріння, аудіювання (слухання), читання і письмо. Багатьох випускників пост-радянських шкіл школа навчила читати і писати, але підвела в питанні говоріння і сприйняття мови на слух. Тому на них потрібно звернути особливу увагу.

Чим більше ви дивіться відео англійською, тим простіше вам буде розуміти носія в реальності. Під час перегляду відео, зокрема відео TED, ви звикаєте до справжньої англійської мови з її справжнім темпом мовлення і часом з дивовижним акцентом.

З якого рівня починати дивитися TED

Ви могли зараз подумати «та ну, там термінологія ще, напевно, це поки дуже складно». Ми не станемо вас переконувати. Для початківців це дійсно too much. Починати можна плюс-мінус з Intermediate. Не знаєте, чи є у вас Intermediate? Можете пройти тест тут.

 Як вчити англійську по лекціям TED Talk

А взагалі найпростіший спосіб — це просто включити пару лекцій, за бажанням включити субтитри і посидіти послухати хвилин п’ятнадцять. Якщо на п’ятій хвилині мало що зрозуміло — сидіть далі і терпляче чекайте п’ятнадцятої хвилини. Відразу складно налаштуватися на сприйняття іноземної мови. Потрібно час втягнутися. От якщо через п’ятнадцять хвилин все ще кожне друге слово незрозуміле, тоді вже варто відкласти тед до кращих часів і подивитися щось простіше.

Варто записувати незнайомі слова

По суті, дивитися лекції — майже те ж саме, що дивитися фільми, серіали або ток-шоу. Різниця тільки у форматі, але для вивчення мови принципової різниці немає. Просто з серіалів ви почерпнете більше розмовної лексики, а в лекціях можна почути багато корисних термінів. Тому тут ми радимо прочитати нашу стару, але не втрачає актуальності статтю про те, як вчити англійську з фільмів та серіалів.

Читайте також:
Аудіо оповідання "Beware of the Dog" by Roald Dahl

А зараз розберемо один питання окремо. Варто виписувати слова? Відповідь — так. Але не обов’язково ручкою. Це метод робочий, але не дуже зручний. Як плюс – ви навантажите м’язову пам’ять. Як мінус — давайте начистоту, чи є у вас бажання вести вручну блокнот і постійно читати з нього, коли можна зберегти всі слова в одній базі в електронному вигляді?

 Як вчити англійську по лекціям TED Talk

Якщо ви будете дивитися TED через наш сайт, то в процесі перегляду можна буде поставити на паузу, натиснути на слово або фразу в субтитрах і в два кліка додати його в свій персональний словник. Слово збережеться в онлайн-тренажері, і ви зможете час від часу відпрацьовувати його на сайті або у безкоштовному додатку ED Words. У нас в розділі Видеопрактика вже кілька десятків відео TED, можете зараз відкрити сторінку в новій вкладці.

Але навіть якщо вам зручніше записувати ручкою в блокноті, записувати обов’язково потрібно. Інакше нові слова забудуться навіть не на наступний день, а в цей же.

Дивитися TED Talks з російськими субтитрами або з англійськими

Вічне питання, про яке ще століттями будуть сперечатися мудреці. Наша філософія проста: виходить дивитися без субтитрів — дивіться без. Більше будете себе навантажувати — швидше помітите прогрес. Потрібно привчати себе слухати і розуміти англійську мову на льоту. В житті у реальному діалозі субтитрів не буде.

Якщо вже зовсім ніяк, то залишається дві стратегії: дивитися з англійськими субтитрами і дивитися перший раз з росіянами, а другий раз з англійськими. Просто дивитися TED з російськими субтитрами і більше ніяк не можна. Ви тільки привчіть себе читати текст внизу і пропускати аудіотрек повз вуха. Це небезпечна пастка. Так що не робіть собі поблажок — навантажуйте себе настільки, наскільки можливо.

Читайте також:
Безкоштовний словник англійської сленгу — розширений американський та англійський варіанти

Які уроки подивитися

Орієнтуйтеся на ті теми, які вам цікаві. Вибирайте те, що ви б з задоволенням подивилися б російською мовою у вільний час. Щоб це не було в напряг. З часом у вас в рекомендаціях ютуба буде з’являтися все більше і більше відео англійською — а ви все частіше лежачи ввечері з телефоном на дивані будете думати «А чому б і ні?». На англійській мові багато хорошого контенту — його приємно дивитися і слухати. І навіть самому приємна думка, що це для тебе більше не закрита територія.

Але ми відволіклися. Що подивитися? Ось сторінка, де зібрані уроки. А ось десять лекцій на вибір, якась з них вас повинна зачепити.

 • Переваги двомовності
 • Як не погоджуватися продуктивно
 • Що вміє собака-робот
 • Сила зваблювання в реальному житті
 • Як розвинути в собі впевненість
 • Як виглядати розумним
 • Як об’їхати весь світ без грошей
 • Звідки беруться забобони
 • Про смартфони та цивільні права
 • Про що думає прокрастінатор

Що ще подивитися

Якщо вам не подобається формат TED, ви не звикли вантажити себе науково-популярним жанром і вам ближче інші формати, не треба його дивитися. Це не щось, що гарантовано підніме ваш мову в найкоротші терміни. Просто популярне шоу, яке подобається багатьом. Ви підбирайте для себе те, що подобається особисто вам. У нас на YouTube каналі якось виходило відео з підбіркою найцікавіших каналів на англомовному ютубі. Ось вам для натхнення.

Дивіться фільми, серіали англійською, розмовних блогерів, та хоч сторисы кумирів в инстаграме. Місцями це навіть корисніше.

Сподіваємося, цього вистачило, щоб надихнути вас. Можете вже зараз переходити в розділ видеопрактики і вчитися за відео з TED. Успіхів!

Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн