Як вчити англійську щодень | Поради по вивченню англійської мови на кожен день

У кожного учня свої запити і свої можливості по відношенню до англійської мови. Хтось хоче просто вчити «для себе», не напружуючись, за два-три години в тиждень максимум. Комусь потрібно терміново підтягти рівень перед поїздкою за кордон. У кого-то часу зовсім мало, і можна приділити вивченню всього п’ять хвилин в день, а кому-то графік дозволяє повноцінно займатися кожен день. Ось саме для таких студентів ця стаття.

Зміст статті:

 Як вчити англійську щодень | Поради по вивченню англійської мови на кожен день

А потрібно

На питання, чи варто займатися так часто, думки розходяться. Хтось каже, що це шкідливо, і йде перевантаження мозку, інші вважають, що нічого в цьому такого немає.

Іноді ми порівнюємо практику мови з тренуванням у спортзалі. Тільки якщо там дійсно потрібно витримувати паузи між заняттями для відновлення організму, то тут це не обов’язково.

Нові знання не пошкоджують мозок. Він достатньо пластичний, щоб запам’ятовувати стільки інформації, скільки ви самі готові йому дати.

Згадайте, скільки часу ви присвячували навчанні в школі та університеті. Від п’яти годин на день, п’ять днів на тиждень, і це як мінімум. При цьому вам вистачало обсягу пам’яті і гнучкості мозку, щоб все це запам’ятати і навчитися застосовувати на практиці. Тоді що ж заважає вам робити те ж саме з англійською, займаючись по годині в день?

Варто тільки враховувати свою денну навантаження крім англійської. Якщо ви, наприклад, зранку йдете на навчання, потім після обіду їдете на роботу, а по приїзду ще займаєтеся домашніми справами і додатковими завданнями, то чи буде у вас вистачати мотивації ще на цілу годину англійської? Чи Не будете ви відчувати перевтома? Адже це теж важливо, так як на свіжу голову інформація краще запам’ятовується.

Читайте також:  The Adventures of Tom Sawyer (1938)

  Як вчити англійську щодень | Поради по вивченню англійської мови на кожен день

Як скласти графік навчання

Великий плюс такого підходу — ви можете складати різноманітний тижневий план. На кожен день тижня запланувати прокачування певної навички: читання, письмо, говоріння і так далі. Приклад такого плану:

  • Понеділок: вчимо нові слова
  • Вівторок: читаємо тексти і виконуємо тестові завдання з ним
  • Середа: дивимося фільм або кілька відео на англійській мові
  • Четвер: повторюємо нові слова і займаємося граматикою
  • П’ятниця: практикуємо розмовну мову з носієм або в розмовному клубі
  • Субота: повторюємо граматику і ще раз проходимся по всьому словами, вивчених за останні кілька місяців
  • Неділя: заслужений відпочинок

Це лише один з варіантів. Ви можете складати план так, як вам хочеться. Головне — щоб всі навички були задіяні. Адже це одна з головних проблем, коли людина може вільно листуватися, але губиться в розмовної мови, знає багато слів, але не вміє пов’язувати їх в цілісні пропозиції.

Загалом, враховуйте свої можливості. Навіть не обов’язково намагатися зайняти весь свій вільний час. Досить виділити рівно стільки, скільки потрібно для впевненого просування за планом. Адже все добре в міру.

Це ж правило стосується і нового матеріалу. Не потрібно намагатися запам’ятовувати по 50 слів в день або проходити два нових правила щотижня. Інакше все просто перемішається.

Головна проблема при щоденних заняттях

Навчання, так чи інакше, вимагає сили волі. Деколи хочеться просто годинку-інший позависать в соцмережах або подивитися фільм, особливо після важкої роботи. Але потрібно вміти побороти себе і відповідально виділити годину на англійську.

Знаходити таку годину два-три рази на тиждень не так складно. Але якщо робити це щодня, дуже скоро може набриднути. І тут-то і починаються складності. В голову проникають думки «А чи мені це потрібно?», «Може, варто відкласти на літо або на наступний рік?».

Читайте також:  Уроки з англійської мови - Урок 77

Такі думки будуть терзати вас перший час. Варто протриматися три місяці — і це увійде в звичку. Тоді вивчення мови стане таким же звичним повсякденним заняттям, як приготування їжі або миття посуду.

Вчимо англійську кожен день, не виділяючи часу спеціально

Здивуєтеся ви чи ні, але щоденного вивчення англійської навіть не обов’язково виділяти окремий час для заняття. Ви можете просто робити кілька вправ протягом дня. З одного боку, це економить час. З іншого, при відсутності сили волі ви ризикуєте піддатися спокусі схалтурити. Тому тут самі оцінюйте свої сили. А ми поки підкинемо поради з вивчення англійської щодня.

Навчальні програми. Докладніше про них ми писали тут.

Листування з носієм. Навіть якщо у вас в місті немає можливості познайомитися з таким є спеціальні форуми, групи в соцмережах і навіть спеціалізовані сайти на кшталт italki.

Пасивне навчання. Сюди входить прослуховування аудиоуроков по дорозі на роботу, перегляд фільмів фоном під час занять домашніми справами, читання постів англійською в соціальних мережах і так далі. Не варто використовувати пасивний тип навчання як основний, але в якості додаткового навантаження — цілком можна.

Що важливо пам’ятати при регулярних заняттях

Ось ви виділили на іноземну мову досить багато часу. Це похвально. Однак при нераціональному витрачанні цього часу так нічого і не добитися. Тому пам’ятаємо ось про що.

Важливо не кількість, а якість. Не варто проходити заняття чисто для галочки. Вникайте в тему. Якщо вчіть слова, намагайтеся запам’ятовувати надовго, якщо дивіться фільм, вслухуйтеся в слова і запам’ятовуйте фрази.

Повторення — мати навчання. Не варто поспішати з проходженням нових тим. Краще залишитися на одній темі трохи довше, але відточити її до автоматизму. Інакше ви ризикуєте забути її вже через пару тижнів з-за великого потоку нової інформації.

Читайте також:  Випуск 10 - ПРАВИЛЬНЕ ОТОЧЕННЯ

 Як вчити англійську щодень | Поради по вивченню англійської мови на кожен день

Займайтеся за готовими планами. Самостійні заняття теж принесуть користь, але прогрес буде не так помітний. У готових програмах навчання у вас є початкова і кінцева точка, і ви будете розуміти, що ось за такий відрізок часу ви поліпшите свої знання ось на стільки. Наприклад, у нас в онлайн-курсах є спеціальні програми для Elementary, Pre-Intermediate і так далі. Такий курс складається з 25 уроків. Тобто його можна освоїти за місяць-два.

Великі перерви небезпечні. При постійному вивченні вам в якийсь момент може захотіти відпочити від усього цього. З’їздити у відпустку, відволіктися і зайнятися іншими справами, просто трохи перепочити. Але такі перерви можуть погано позначитися на вашому прогресу. Якщо вже підняли планку до одного заняття кожен день, то перерва більше двох тижнів — не для вас.

Продовжуйте займатися навіть після досягнення мети. Насмілимося припустити, що ви обрали такий графік, щоб просто вивчити мову в максимально стислі терміни. При наполегливих заняттях в якийсь момент вам здасться, що «ось тепер вистачить». Але ні, не вистачить. Хоч не так інтенсивно, але одно доведеться займатися далі, щоб не розгубити вже отримані знання.

Висновок

При бажанні можна все. Займаючись англійською щодня, ви при інших рівних досягнете великих результатів, ніж ті, хто займаєте два-три рази в тиждень. Головне — щоб у вас вистачило мотивації. Для цього і є ми smile Як вчити англійську щодень | Поради по вивченню англійської мови на кожен день

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: