Як вчити дві мови одночасно

Вітаємо, любі друзі!

Ми впевнені, багато хто погодиться, що в сучасному світі дуже складно обійтися без знання іноземної мови. Англійська, звичайно ж, по праву вважається міжнародним і, в принципі, їм можна обійтися в подорожі або на міжнародних переговорах. Але якщо є бажання вивчити китайську, наприклад, тому що все частіше ми чуємо, що майбутнє за ним? Або іспанська, все-таки на ньому говорить більше півмільярда людей? А може італійська або французька, адже ніщо не звучить так романтично, як ці мови?

Зміст статті:

 Як вчити дві мови одночасно

І тут кожен з вас заперечить:

“Дозвольте, щоб добре заговорити однією іноземною мовою потрібно два, а то і три роки! Скільки ж часу займе вивчення другої мови? Як можна вчити французьку та англійську одночасно? А раптом виникне плутанина, каша в голові, тоді і перша мова забудеться!”

Поспішаємо вас порадувати! Вивчення двох мов одночасно можливо і навіть корисно.

У цій статті пропонуємо розвіяти ваші страхи про те, чи можна вчити одночасно кілька іноземних мов, розповімо чому це може допомогти і дамо деякі корисні поради.

Навіщо нам вчити дві мови одночасно

Давайте пройдемося по цьому пункту. Мотивації багато не буває, адже EnglishDom надихає вивчити.

Кар’єрні можливості

Зараз на будь-якому Інтернет ресурсі з пошуку роботи не так-то просто знайти вакансію без вимоги англійської мови. Бізнес будь-якої сфери прагне до розширення міжнародного співробітництва, тому роботодавцю вигідніше наймати працівника, який без перекладачів здатний спілкуватися з партнерами або вести переговори. А тепер уявіть, що ви володієте двома або трьома мовами. Наскільки ваші шанси отримати заповітну посаду збільшаться і кому ж роботодавець віддасть перевагу? Володіння кількома іноземними мовами може значно виділити вас серед інших кандидатів на ринку праці.

Освіта

Ні для кого не секрет, що наявність закордонного диплома про вищу освіту зіграє вам на руку при пошуках майбутньої роботи, та й взагалі, значно розширить вашу картину світу, як фахівця. Звичайно, провчитися кілька років в іншій країні, познайомитися з іноземцями, подивитися як живуть люди іншої культури – все це колосальний життєвий досвід, здатний відкрити неймовірні перспективи.

Читайте також:  Як вибрати курси англійської мови: цілі, завдання, вимоги і методика

Багато закордонні Вузи проводять лекції англійською мовою, але далеко не все. Величезного кількість навчальних закладів вимагають наявність вступного мінімального рівня, що дозволяє сприймати навчальний процес і не відставати від одногрупників. Але навіть якщо для обраного вами Внз англійської мови достатньо, подумайте скільки ви втрачаєте, не зумівши влитися в колектив із-за незнання мови.

 Як вчити дві мови одночасно

Подорожі

Неодноразово повторювалося навіть за межами даної статті, що англійська — мова міжнародного і з ним ніде не пропадеш. Проте, упевнені, що кожен з вас хоча б раз відчував незручність, перебуваючи трохи подалі від столиці країни, в якій ви відпочиваєте. Навіть у Центральній Європі є низка країн, жителі яких так ревно ставляться до своєї мови, що принципово не говорять з туристами англійською, навіть якщо володіють ним.

Саморозвиток

Напевно найголовніший пункт цього розділу. Згадайте, яке відчуття виникає у вас після чергового уроку англійської, на якому ви були активні, багато розмовляли і зрозуміли нову тему. Або коли після мовних курсів, ви приходите додому, займаєтеся своїми звичайними справами і раптом розумієте, що вже півгодини ведете свій внутрішній діалог англійською і навіть не помітили цього. Це ж справжня радість! Почуття, як ніби ви перейшли якийсь поріг.

Після таких подій ваша гордість, впевненість в собі і бажання продовжувати вивчення пущі колишнього зростають в сто крат. Але крім цього ми не повинні забувати про користь для здоров’я, яку приносить вивчення мови. Людині необхідно постійно щось вивчати. Будь-математика, історія або мови. Все наше дитинство і юність складаються з навчання різних дисциплін, а що потім? Потім навчання стає все менше і наш мозок не тренується. Доведено, що вивчення іноземних мов запобігає або значно скорочує ряд таких захворювань як деменція або хвороба Альцгеймера.

Вчити дві мови одночасно: добре чи погано

Страх, який заважає вивчення двох мов одночасно, насправді всього один: В голові неодмінно буде мовна каша!

Більшість поліглотів дотримуються саме такої методики вивчення нових мов, стверджуючи, що це їм навіть допомагає. Але навіть якщо вам нелегко даються мови, є кілька правил, виконання яких допоможе вам уникнути мовної інтерференції. Адже не дарма цей метод так широко поширений серед поліглотів!

Читайте також:  Oral Reading Fluency in English (7 відео уроків)

Як вчити дві мови одночасно

Складіть зручний розклад

Щоб уникнути тієї самої “каші у голові” краще не займатися різними мовами в один день. Найоптимальніший інтервал між заняттями — три дні. Тобто, якщо ви, приміром, вивчаєте англійську та німецьку одночасно, то розумно зробити так: англійська по понеділках і четвергах, німецький по середах і суботах. Таким чином, у вас буде достатньо часу усвідомити нову інформацію, якісно виконати домашню роботу і уроки будуть на достатній відстані один від одного щоб не змішатися в один незрозумілий мову.

Не лінуйтеся

Успіх в будь-якому починанні залежить від зусиль, які ви прикладаєте. Мовами потрібно займатися щодня, не лінуючись. Кожен день повторювати правила і вчити слова, дивитися щось на мові, що вивчається або слухати на ньому пісні, читати. Читати, до речі, краще всього вголос, промовляючи кілька разів фразу, мозок вже не боїться повторити її знову, тому так буде легше подолати мовний бар’єр. Також рекомендується вчити напам’ять діалоги і вірші, вони допоможуть нам запам’ятати вже готові фрази, а не будувати їх потім з нуля.

Головне робити це все РЕГУЛЯРНО!

Погодьтеся, що при будь зайнятості можна знайти вільні 15 хвилин в день. Ваш успіх залежить виключно від мотивації.

 Як вчити дві мови одночасно

Помічайте лексичні відповідності

Дуже багато слова прийшли в різні мови з латини і грецької, тому на деяких мовах вони звучать приблизно однаково, а іноді і зовсім один в один. Так, наприклад, всі слова, що закінчуються на “ція” в російській, будуть звучати аналогічно іспанською, італійською, французькою, англійською і так далі, от тільки наша “ція” перетвориться в “sion”, “zione”, “sion” і “tion” відповідно. Таким чином, ще до початку вивчення мови, у вас в кишені буде кілька сотень знайомих слів.

Порівнюйте граматику

Так, мови бувають різні, але в кожному з них є своя логіка. Деякі правила будуть абсолютно ідентичними, а деякі, навпаки, будуть різнитися. Тому, вивчаючи нову граматичну тему, порівняйте її з подібною у другому мові, що вивчається. Якщо вони співпадуть, то це значно спростить засвоєння нового матеріалу та прискорить розуміння обох мов. Адже недарма кажуть, що з кожним вивченою мовою, наступний дається легше!

Читайте також:  Тема "Винаходи в нашому житті" (Inventions in our life)

Захоплюйтеся культурою

Будь-яка мова це невід’ємна частина культури і проникнути в саму його суть без знань про культуру просто неможливо! Паралельне захоплення мистецтвом, кухнею або історією країни покаже вам характер мови. Крім того, ці знання не тільки підвищать рівень ерудиції, а також збільшать вашу мотивацію для вивчення мови.

Вивчайте теми паралельно

Намагайтеся вчити однакові слова на двох мовах і однакові граматичні теми. По-перше, як ми говорили раніше, багато слова прийшли з інших мов, а значить велика вірогідність того, що слова, що позначають одне і те ж, будуть звучати однаково або хоча б схоже і ви будете бачити відповідності в обох мовах.

У мовах і на війні всі засоби хороші

Вивчаючи мови за книгами і самовчителям ви, безсумнівно, отримаєте безліч знань і граматичний каркас мови. Але, як і будь-який живий організм, мова змінюється день у день, набуваючи нових обертів і лексичні одиниці. Щоб йти в ногу з часом і не відставати від сучасної мови, рекомендується дивитися фільми, серіали, читати журнали і соцмережі, а також перевести свої девайси на англійську мову. Такий метод допоможе вам звикнути до мелодики мови, пасивно вивчити ряд слів і ознайомитися з деякими жаргонними виразами живої мови носіїв. Крім того, метод допоможе вам з фонетикою та виправить акцент.

 Як вчити дві мови одночасно

Висновок

У вивченні будь-якої мови, а тим більше декількох відразу, головне набратися терпіння і зрозуміти, що цей процес тривалий і трудомісткий. Якісь речі будуть даватися легко, а над якими доведеться поміркувати довше. Дуже важливо зробити цей процес приємним. Може бути балувати себе чимось смачненьким за кожну тиждень суворої поведінки? Або чимось великим після досягнення певного рівня?

При самостійному вивченні добре мати знайомого носія або людини, що володіє цією мовою, який, у разі чого, міг би допомогти з роз’ясненням теми.

Але найголовніше — не здаватися. Тільки те, що ви задалися метою і почали вивчати не один, а два іноземних мови вже саме по собі гідно поваги і ви можете пишатися собою. Пам’ятайте, що терпіння і труд все перетруть!

Сподіваємося, стаття виявиться вам корисною і ви незабаром прийдете до своєї мети.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: