Як викладати англійську дітям

Як показує практика, діти з зацікавленістю і захопленням засвоюють все нове. І хоча у віці до трьох років вони не до кінця усвідомлюють і розуміють причини, навіщо з ними говорять, наприклад, англійською мовою, який зовсім їм не знайомий. Зате, вони на відміну від дорослих із задоволенням вивчають мову, не задаючись питанням, для чого це необхідно. Як викладати англійську дітям, оскільки для дитини важливий сам процес пізнання, а не результат? Психологи і фахівці психофізіології рекомендують приступати безпосередньо до навчання у віці до шести років. Це позитивно впливає на подальше формування психічних функцій дитини і стимулює загальні мовленнєві процеси і швидкий розвиток пам’яті. В основі методики як викладати англійську дітям лежать 7 основних положень.

Успішні секрети навчання дітей англійської мови

  • Вивчення англійської має приносити радість, як і учня-дитині, так і педагогу-дорослому. На першому етапі освоєння діти більше слухають, ніж відтворюють, вони дуже добре розпізнають високі нотки і піднесений тон голосу. Це говорить про позитивний настрій. Обов’язкові розповідь про навколишній світ і демонстрація знайомих предметів, які мають свої англійські назви. Особливо глибокі пізнання в англійській мові на цій стадії не потрібні, важливі тільки позитивні емоції. Не діставайте дитині, коли немає бажання слухати, і не вимагайте багато. Просто радійте його справжнім, хоч і не великим успіхам, і не варто скупитися на похвалу.
  • Найменших вчать іншомовного спілкування, а не мови. Треба пам’ятати, що мова є не метою, а засобом комунікації. Щоб чоловік говорив, у нього має виникнути потреба це зробити. Іншими словами, потрібен мотив для висловлювання та близькі дитині ситуації, які ви завчасно продумуєте.
  • Відбір моделей мови слід проводити, відповідно до потреб і віковим критеріям. Поважайте бажання маленького у виборі тематики. Нехай незначні діалоги поступово стануть звичними.
  • Гра і наочність – це не тільки найефективніші методи, але і форма навчання. Заняття повинні бути цікавими, адже здорово побавитися разом з дитиною, спостерігаючи, як підсвідомо він, як губка, вбирає інформацію, роздивляючись картинки, і озвучує героїв казки.
  • Як викладати англійську дітям, звичайно ж, використовуючи пізнавальну діяльність. Через гру дітьми пізнається світ. Дорослі повинні підтримувати і трансформувати прояв допитливості у процес навчання.
  • Заняття в системі – базова форма навчання дошкільнят. Введення нового, практика та закріплення, а так само систематичне повторення матеріалу стануть основними видами роботи, цього вимагають особливості і специфіка дитячої пам’яті.
  • І самий важливий пункт як викладати англійську дітям – Успіх породжує Успіх. Для батьків дитина самий добрий, розумний, кмітливий. У кожній дії дитини, потрібно знаходити щось таке, що він робить краще, дитині важливо запам’ятати це відчуття успіху, що допоможе у подальшому вивченні англійської.

Маленькі діти опановують англійську мову швидше і вільніше дорослих. Це пояснюється, по-перше, інстинктивним бажанням наслідувати дорослим, оскільки для них це основний шлях світовідчуття; по-друге, синкретизмом і комплексністю дитячого сприйняття, що дає можливість освоювати великі обсяги. Таким чином, навчання англійської – це організований процес у вигляді вигаданих, уявних чи реальних ситуацій спілкування, коли у дитини виробляється потреба і власне прагнення використовувати в особистому мови, вивчена за допомогою гри, іншомовний матеріал.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: