Як використовувати дієслова was/were

Hi everyone. Сьогодні будемо розбиратися з дієсловом to be в минулому часі. Як і коли він використовується, чим відрізняється was від were і як тут не помилитися. В кінці буде десять завдань для самоперевірки. Окей, починаємо.

Зміст статті:

 Як використовувати дієслова was/were

Коли використовується was/were

Ці дієслова – це форми минулого часу дієслова to be. А am/is/are в свою чергу є формами цього ж дієслова для теперішнього часу. Тобто was/were буде використовуватися там же, де і am/is/are, але вже коли мова заходить про минулому часі.

Давайте утворимо минуле від теперішнього.

I am a teacher – Я (є) викладач.
I was a student – Я був учнем.

He is my student – Він (є) мій учень.
He was my student – Він був моїм учнем.

We are working together – Ми працюємо разом.
We were working together – Ми працювали разом.

Як бачите, все дуже просто. Пропозиції будуються за правилами англійської мови, де присудок йде після підлягає. У цих прикладах I/he/we виступають підметом, а дієслова was/were – присудком (що робив – був, що робили – були).

У чому різниця між was і were

Все просто. Was використовується з єдиним числом, а were – з множинним. З займенником you традиційно використовується were. Тому можна сказати, що в англійській мові всі звертаються один до одного на «ви», а не «на ти».

Ми тут використовуємо займенники, але це тільки щоб спростити приклади і дати вам сконцентруватися на найважливішому. Звичайно, was і were використовуються не тільки з особистими займенниками, але і з іншими словами. Якщо у вас є сумніви, чи варто слово в однині або у множині, спробуйте підібрати до нього займенник. Julie – she, weather – it, members – вони і так далі.

Читайте також:  TED Talks. How leaders inspire (11 відео)

 Як використовувати дієслова was/were

Речення в Past Simple з дієсловом to be

Про граматичну конструкцію Past Simple ми вже докладно писали в цій статті. Зараз розберемо окремо, як воно утворюється з дієсловом to be.

Якщо ви хочете сказати, що хтось чи щось було/було чимось або кимось, то дієслово was/were в англійському буде замінювати наше «був/були…». Наприклад: Він (підмет) + був (дієслово «бути» в минулому часі) + менеджером. Перекладаємо: He (subject) + was (to be in past) + a manager.

Тепер переробимо пропозицію під заперечення. Береться все той же дієслово, але після нього додається not. Саме після нього, а не перед, як у російській мові. Можна написати повністю: was not / were not, або в скороченій формі: wasn’t / weren’t. Щоб не ускладнювати, візьмемо той же приклад. Він не був менеджером. He wasn’t a manager / He was not a manager.

І нарешті побудуємо питання. Для цього міняємо місцями підмет і дієслово was/were. І у нас виходить: Був він менеджером? – He Was a manager?

У прикладі з менеджером ми використовували займенник he, тобто єдине число. Саме тому використовувалося дієслово was. Якщо б ми говорили про групу людей (вони), то на його місці стояв би were. І артикль a вже не використовувався б.

До речі, у нас в блозі є окрема стаття про артиклі.

Конструкція there was / there were

Ця конструкція використовується за тим же принципом, що і there is / there are. Коли ми хочемо сказати, що «щось десь є» або «якась подія має місце бути» ми можемо скористатися таким формулюванням. Наприклад:

There was a lovely weather – Була чудова погода.
There were two oranges on the table – На столі було два апельсина.

Читайте також:  Презент Сімпл і Презент Континиус - правила | Порівняння Present Simple та Present Continuous, приклади

Was/were в Past Continuous

Такс. Ми розібралися, як використовувати цей дієслово у простому минулому часі. Тепер можна перейти до більш складних конструкцій.

В Past Continuous ми говоримо, що хтось був у процесі виконання якоїсь дії. Наприклад: Вона бігала (протягом певного часу). She (підмет) + was (допоміжний дієслово) + running (основний дієслово з инговым закінченням).

Тепер заперечення. Ставиться відразу після допоміжного дієслова. She was not running.

І питання. Міняємо місцями допоміжний дієслово та підмет. She Was running?

 Як використовувати дієслова was/were

Was/were в реченнях з пасивного стану

Тепер нам потрібно сказати, що хтось відчував на собі якусь дію. Наприклад: Вони були здивовані. У нас немає того, хто виконує основну дію. Ми не знаємо, хто дивує. Але ми знаємо, що якісь «вони» відчувають на собі цю дію. У нашій статті про пасивний заставу в англійській ви можете почитати про це детальніше, а поки просто побудуємо з ним просте речення.

Вони (підмет) були (дієслово «бути» в минулому часі) здивовані (дія) – They (subject) were (to be in past) surprised (verb with [ed] ending). У цьому прикладі дієслово surprise – правильний. Але якщо б він ставився до списку неправильних дієслів, то тут використовувалася б третя форма.

Вже знайомою схемою побудуємо заперечення. Вони не були здивовані – They were not surprised.

І нарешті питання. Вони були здивовані? – Were they surprised? Якщо ми хочемо поставити запитання з питальним словом, він буде виглядати приблизно так. Чому вони були здивовані? – Why they were surprised?

Вправи для самоперевірки

  • He (was/were) born on Monday.
  • Dr. Brown (was/were) a bus driver seven years ago.
  • Over 500 incidents (was/were) recorded by this year.
  • All documents (was/were) removed and concealed.
  • What (was/were) the reason?
  • (Was/Were) you reading today?
  • There (was/were) a child in the yard.
  • This picture (was/were) painted in 17th century.
  • Where was/were) they going?
  • I (was not/were not) at home today.
Читайте також:  Гра престолів 8 сезон 2 серія англійською

Пишіть ваші відповіді на завдання в коментарях. Ми їх побачимо і перевіримо.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: