Як вивчити англійську мову самостійно вдома (з нуля і швидко) – 9 рад

Вважається, що вчити англійську мову самостійно, зовсім не складно, достатньо озброїтися парою-трійкою цікавих фільмів і відео, скачати спеціальні програми і щодня приділяти хоча б півгодини на тренування. Проте не так все просто. Давайте розглянемо всі можливі способи, як вивчити англійську мову самостійно і розберемо кожний з них окремо.

de3186b7009ee0e03f8e2123460150f8 Як вивчити англійську мову самостійно вдома (з нуля і швидко)   9 рад

Англійська мова – світ можливостей

У той час як світова економіка розвивається швидкими темпами, відбувається загальна інтеграція людей: вони змінюють країну проживання, виїжджаючи на роботу, вступають у престижні іноземні вузи, спілкуються з друзями та коханими, які проживають на іншому континенті або просто подорожують. Ось тому так важливо знати загальноприйнятий світова мова – англійська.

Коли Ви опануєте мовою, вам відкриється безліч варіантів його застосування:

  • Ви зможете дивитися оригінальні версії різних фільмів і тільки що випущених серіалів;
  • Вам стануть доступні і зрозумілі різні комп’ютерні програми та література на іноземній мові;
  • володіючи мовою, Ви зможете вловлювати зміст текстів улюблених пісень;
  • вільна розмовна мова буде сприяти вашій інтеграції у світове культурне співтовариство (маса нових друзів, музичні фестивалі і подорожі).

Зрозуміло, можна відвідувати дорогі курси або найняти репетитора, але існує більш вигідне рішення: вивчити англійську самостійно з нуля, не виходячи з дому. Повірте нам, це абсолютно не складно і дуже навіть ефективно. Тому після наших порад питання про те, як вивчити англійську мову самостійно будинку з нуля не буде вас турбувати.

Постановка мети вивчення мови

Нездатних людей немає, бувають або погані вчителі, або слабке стимулювання. Деякі завзяті «учні» відвідують курси, наймають репетиторів, а віз і нині там.

4058ac6a1649958bde3ba3819867f7dc Як вивчити англійську мову самостійно вдома (з нуля і швидко)   9 рад

Бачачи свою несхильність до навчання, вони починають нарікати, мовляв, немає задатків до вивчення мови від природи. Нісенітниця і нісенітниця, скажемо ми їм. Вони просто ледарі «вищої» категорії.

Ось тому важливим моментом перед початком вивчення мови виступає постановка мети. Саме від неї буде залежати ваш кінцевий результат, а сила бажання досягти задуманого здатна незабаром принести свої плоди. Дамо лентяйству бій і поставимо цілі.

Постановка мети повинна бути реальною, в іншому разі або кидайте заняття, або придумайте її. Як правило, серед цілей новачки, що бажають вивчити англійську, виділяють:

  • нову роботу за кордоном або отримання посади в міжнародній компанії;
  • ведення власного бізнесу і міжнародна торгівля;
  • туристичні поїздки;
  • легкий флірт і створення сім’ї з іноземцем;
  • листування з друзями з інших країн і соціальна робота;
  • навчання в країні, де основною мовою є англійська.

Реально швидко вивчити англійську мову?

У наш час є безліч нових і актуальних технологій, які допоможуть вивчення мови. І у вас виникає цілком закономірне питання: за який час можна вивчити англійську самостійно з нуля?

Відповімо так: терміни індивідуальні, але це як мінімум кілька років. У наш час існує безліч повчальних відео і курсів, які обіцяють навчити вас мови за пару тижнів чи кілька місяців. Не вірте цьому – надто малі терміни. Адже уявіть собі, маленький дитина, що проживає в Штатах і постійно зростаючий в соціумі, де всі говорять англійською, більш-менш знає мову років до 7-10. Але вас від нього відрізняє те, що Ви доросла і свідома людина, який здатний організовано підійти до поставленого завдання.

Для гарного знання англійської мови вам доведеться витратити 2-3 роки. При цьому займатися потрібно регулярно, змушуючи виділяти на тренінги свій дорогоцінний час майже кожен день.

Вчені довели, англомовні слова краще запам’ятовуються в першій половині дня, а психологічний настрій, коли Ви радієте чергового уроку, зробить ваші заняття легкими і невимушеними. Так що виділені години на навчання не будуть здаватися цілою вічністю.

Ідеальний вік для вивчення мови: було встановлено, що діти сприймають мову ще в утробі матері. Тому чим раніше Ви почнете навчати малюка англійської, тим краще він засвоїть іноземна мова.

9 порад, як вивчити англійську самостійно з нуля

07b05fa3ccb3df2fbbd5eacbeed911cc Як вивчити англійську мову самостійно вдома (з нуля і швидко)   9 рад

1. Вчимо алфавіт і вимова літер

З цього якраз і варто почати своє навчання. Наприклад, незнання алфавіту завадить вам написати своє ім’я на іноземній мові, передати абревіатуру фірми або ж правильно використовувати словник. Так що приділіть цьому кілька уроків вивчення алфавіту і гарненько пройдіться по звучанню і транскрипції англійських звуків.

2. Запам’ятовуємо слова, які складаються з вивчених букв

Тут краще всього дати собі установку, скажімо, що за два місяці Ви вивчите 600 слів. Це означає, що в день вам як мінімум потрібно засвоїти і запам’ятати 10 слів. Звідки потрібно черпати слова?

  • словник (найпростіший, але банальний спосіб);
  • статті в інтернеті (можна займатися прочитанням тільки тим, у кого вже є мінімальний словниковий запас);
  • книги;
  • аудиоповторение;
  • відеоролики.

Важливий момент у вивченні англійської мови: слова краще підбирати самостійно, а не забивати голову рекомендаціями з підручників.

Як вивчити англійські слова швидко і легко: незасекреченная технологія

Всі ми з легкістю і надовго запам’ятовуємо тільки те, що нам дійсно цікаво. У даному випадку мається на увазі не тільки текст, але і ситуація. Наприклад: звучання слова «вівця» (sheep) і «корабель» (ship) однаково. Тому вам потрібно вчити ці слова з епітетами. Наприклад, «fast ship» – швидкий корабель або «curly sheep» – кучерява вівця і представляти їх образи. Так ви не тільки вивчите основне слово, але й запам’ятайте типові словосполучення.

Намагайтеся поєднувати:

  • іменник і прикметник;
  • іменник і дієслово.

Вивчення матеріалу блоками – це не найцікавіше, адже найкраще запам’ятовуються непередбачувані чотиривірші або фрази.

Крилаті фрази, які можна швидко запам’ятати:

  • Nobody’s perfect, but me – Ніхто так недосконалий, як я;
  • Every bullet has its billet – Кожна куля має своє призначення;
  • The future belongs to those who believe in beauty of their dreams – Майбутнє за тими, хто вірить в красу своєї мрії;
  • Give me back my heart! – Поверни мені моє серце назад.

3. Заведіть словник-зошит

Все, що вам сподобалося з освоєних слів, словосполучень або речень, запишіть собі в зошит. Це дозволить не тільки надалі прочитати ваші улюблені цитати, але і найкращим чином запам’ятати їх. Ви повинні знати, коли записуєте слова, розвиваєте моторну пам’ять.

Рада, як користуватися саморобним словником з англійської

Для початку Ви читаєте інформацію зі сторінки. Потім закриваєте російські слова з правої колонки, і робите переклад. Потім проробляєте з точністю навпаки: намагаєтеся вимовити або записати фразу з російських слів на англійську мову.

У наш час «непоганий», але менш ефективною заміною словників є слова-картки. Вони складаються з двох слів: англійської та російської, можуть мати візуалізовану картинку. Але, як показує практика, ці друковані матеріали швидко втрачаються.

4. Приділяйте увагу транскрипції

Це абсолютно не означає, що її потрібно поголовно записувати до кожного знову вивченого речі. Розпишіть тільки ті слова або словосполучення, у вимові яких ви не впевнені.

5. Особливу увагу звертаємо на граматику

Мало знати тільки слова, треба вміти їх правильно комбінувати і укладати в пропозиції. Саме розуміння граматики допоможе вам у цьому. Тут потрібно не тільки заучувати правила, але і як можна більше читати і слухати. Так, знаємо, читати книгу англійською дуже складно. Пограйте в таку гру: дайте собі установку, не прочитавши 3-х сторінок, ви не зможете з’їсти солоденького до чаю.

6. Думаємо і як можна більше спілкуємося англійською

Досконально вивчити англійську мову в домашніх умовах допоможе найпростіша методика. Ви запам’ятовуєте фрази, які найчастіше використовуєте у повсякденному мовленні, наприклад: «я дуже втомився» або «вистачить працювати, пора додому». Тепер переводите їх на англійську: «I am very tired» і «stop working, it’s time to go home».

Невелика порада для початківців: щоб перекласти фразу англійською, скористайтесь звичайними онлайн-перекладачами Google або Yandex.

Після вивчення цих фраз намагайтеся подумки або навіть усно проговорювати їх, коли це буде доречно. Тоді вони залишаться у вашій пам’яті на роки.

В ідеалі, знайдіть партнера-співрозмовника, який теж хоче вивчити мову, і спілкуйтеся з ним, благо в світі інтернет-комунікацій та соціальних мереж це зовсім не складно. Намагайтеся спілкуватися з людиною по Skype, іноді ведіть листування в ICQ (це допоможе вашій граматиці).

7. Дивимося фільми на комп’ютері або DVD-програвачі

Перед переглядом озбройтеся ручкою і листочком паперу. Як тільки якесь слово з контексту вам не буде знайоме, тут же запишіть його літерами. Тепер тиснете на паузу і відшукуєте слово в словнику.

Програми в допомогу: щоб швидко і легко зрозуміти, з яким словом або фразою виникли проблеми, – скористайтеся програмою відтворення тексту з голосу. Її можна скачати в інтернеті або налаштувати на сучасному телефоні (така функція присутня в багатьох гаджетах). Повторюєте фразу, пристрій зчитує її із голосу і видасть результат.

Також важливо звикнути до звуків мовлення англійською. Вимкніть субтитри, звертайте увагу на губи мовця і переводите самі. У цих цілях краще всього дивитися новини BBC, NBC, CNN або ролики з YouTube.

З якого фільму краще почати? Подивіться гучну киношку House of Cards (Картковий будиночок), в якій мова головних героїв проста і зрозуміла, а сюжет сприймається на ура.

8. Користуємося mp3-плеєром

Він допоможе прослуховувати улюблені іноземні пісні або аудіокнигу. Як показує практика, попсова музика швидко набридає, а ось книги в аудіовиконанні цікаві учням. Маленький секрет: Знайдіть текст до аудіокниги і побіжно пройдіться по ньому. Вибирайте не тільки цікаві книги, але й ті, які мають переклад на російську.

9. Навчальні онлайн-сервіси

Не нехтуйте сучасними технологіями. Вони найкращим чином дозволять вам побороти лінь і налаштуватися на вивчення в ігровій формі. Скачайте собі на смартфон навчальне додаток , word-list’и, спеціально створені у вигляді словника, програмку Lingvo Tutor, яка сама буде нагадувати вам, коли потрібно вчити англійську мову.

Обов’язково зверніть увагу на нашу власну розробку — навчальний сервіс Lim-English.com. Це онлайн-самовчитель, який дозволить Вам вивчати англійську мову самостійно з нуля не виходячи з дому. Унікальні вправи і тексти різного рівня складності дозволять не тільки навчитися читати і писати по-англійськи, але й істотно розширити свій словниковий запас, засвоїти вживання граматичних правил на практиці і навчитися сприймати англійську мову на слух.

Нижче, Ви можете пройти кілька вправ самостійно

Створити особистий обліковий запис і почати онлайн-навчання

План самостійного вивчення англійської мови

Основним секретом, як швидко вивчити англійську мову, є чіткий план занять. Наприклад, план вивчення англійської з нульового рівня може бути приблизно таким. Ви рухаєтеся від простих тим до складних, поступово нарощуючи словниковий запас і освоюючи граматичні структури.

Перевагою самостійного вивчення англійської мови є те, що Ви можете самі визначати час, який потрібен саме Вам на засвоєння тієї чи іншої теми. Не забувайте в кожній новій темі використовувати слова і правила пройдених тем. До будь-якої з тим можна повернутися, щоб додати до вивченою більш складні слова.

Граматика

Лексика

Алфавіт

Імена. Уявлення – I am

Особисті займенники. Is, are – утверждительные і негативні форми

Знайомство. Вітання, прощання.

Присвійні займенники. Артикль a/an

Моя сім’я.

Члени сім’ї, їх імена, вік, риси характеру. Числівники 1-10

Множина іменників. This – These

Предмети вжитку. Речі навколо нас.

Present Simple ствердна форма

Продукти. Улюблена їжа та напої.

Can/can’t

Фізична активність. Види спорту.

Present Simple вопросительная/негативна форма

Мій день. Розпорядок дня. Позначення часу. Заняття в будні і вихідні дні.

Числівники 1-100

Present Simple (he, she, it)

Мої друзі: риси характеру, професії. Улюблені заняття.

There is (are)

Мій будинок. Будинок/квартира: кімнати та предмети меблів та інтер’єру

Have got/has got. Ступені порівняння прикметників.

Опис зовнішності. Частини тіла.

Present Continuous ствердна форма

Погода. Пори року.

Present Continuous вопросительная/негативна форма

Одяг і взуття. Кольори.

Past Simple ствердна форма

Подорожі. Види транспорту.

Past Simple вопросительная/негативна форма

Шопінг. Види магазинів.

Present Perfect.

Хвороби. Медицина.

Future Simple. To be going to

Плани на майбутнє. Вільний час.

Основні складності англійської мови і шляхи їх подолання

0f875839ee433af3bcfe3ba034b4c874 Як вивчити англійську мову самостійно вдома (з нуля і швидко)   9 рад

В англійській мові, як і в будь-якій мові, є свої складності. Давайте розглянемо три ключові труднощі і спробуємо знайти шляхи вирішення для кожного з пунктів.

1.Часи. Ймовірно, причина такого ставлення до різноманіття дієслівних форм криється у системі освіти – у більшості шкіл на уроках англійської вчитель не ставить метою використання отриманих знань. Тому учні тільки дізнаються про все нових для себе типах часів і не практикують. Як наслідок, у них виникає страх під час розмови. Що стосується вирішення проблеми: ми пропонуємо не братися відразу за всі форми, а вивчити групу простих часів – минуле, сьогодення, майбутнє. Після засвоєння правил почніть складати прості речення з ними, також потренуйтеся в постановці окремих слів у різні форми. Знайдіть співрозмовника і практикуйте нові знання!

2.Неправильні дієслова. Тема дійсно важка. Однак і вона може стати зрозумілою. Ключовий момент – навіть у неправильних дієслів є система. Візьміть пару десятків з них для вивчення і визначте в групи за методом зміни, так, «beat-beat-beaten» і «eat-eat-eaten» будуть в одній, а «begin-began-begun» і «drink-drank-drunk» – в іншій. Побачили багато збігів? І ще одна гарна новина: у більшості неправильних дієслів всі форми однакові.

3.Відмінність у вимові та написанні. В даному питанні з Вами погодяться навіть носії мови. У деяких лексемах як на письмі, так і в мовленні легко можна зробити помилку. Вихід тільки один – з’ясовуйте складні для себе слова за диктором, якщо мова йде про лист – складайте речень з цим словом, навмисно кілька разів прописуйте його.

Як Ви бачите, будь-яка складність вирішувана, треба тільки докласти трохи терпіння і зусиль – так складності перетворяться на завдання, а другі з часом виконуватися!

Як навчитися правильній вимові і позбутися акценту?

Фонетика – це важливий аспект мови. Ви можете знати тисячі слів і сотні граматично правил, але якщо у вас погана вимова, то Ви не завжди зрозумілі, а значить, головна мета комунікативного акту не буде реалізована! Як же навчитися говорити красиво і прибрати акцент?

По-перше, потрібно багато слухати. Завжди і скрізь. Навіть якщо Ви тільки починаєте вивчати мову. Як вже говорилося вище, включайте англійські книги або радіо по дорозі додому і в пробках. Слухайте пісні і короткі історії в метро. Насолоджуйтеся англійськими піснями. Так ваші вуха швидше звикнуть до мови.

При читанні книг використовуйте їх аудіоверсію теж. Прослуховуйте її і одночасно слідкуйте за текстом. Так Ви почнете помічати фонетичні особливості нових слів і закріпіть вимову старих. По можливості можете повторювати за диктором після відтворення кількох пропозицій або абзацу.

Ще один спосіб, який по ефективності перевершує всі інші – це говоріння. Заведіть знайомство з носієм англійської та регулярно розмовляйте з ним. Через пару-трійку місяців Ви будете в шоці від свого прогресу!

При використанні всіх вищевказаних методів на постійній основі ваш акцент «випарується», а в діалозі з британцем або американцем не виникне непорозумінь.

Цікаві факти про англійською

Вивчати англійську мову – це не тільки можна і корисно, але і надзвичайно цікаво! Представляємо вам ТОП-5 найбільш складних слів на думку британців:

  • February, що в перекладі означає «лютий». Навіть для носіїв цей місяць важко выговариваем. Ось, погляньте на транскрипцію: [?febr??r?].
  • Philosophical або по-російськи «філософський». Носії не завжди справляються з написанням цієї лексеми.
  • Regularly або «правильно». Британців бентежить і написання, і вимова – [?regj?l?l?].
  • Приємне вуху «Remuneration» (ми в основному маємо на увазі переклад – «вознагражение») здається фонетично й орфографічно складним обивателям, так як є суттєві відмінності у відтворенні його на слух [r?mju?n??re??n] і на папері.
  • Anonymous [??n?n?m?s] (на російську перекладається як «анонімний») – викликає проблеми в основному при написанні.

Люди, які в додаток до «рідної» мови опановують англійську мову, живуть набагато довше. До того ж вони менш схильні до старечої деменції. Пояснення дуже просте: мозок для своєї постійної активності вимагає регулярних тренувань, які отримує від занять.

Це, мабуть, основні рекомендації новачкам, як вивчити англійську мову. Чи можна це зробити самостійно, та ще й не виходячи з дому? Звичайно, так. Тільки ваше бажання, постійні тренування та спілкування допоможуть Вам у цьому. Дерзайте, початківці поліглоти!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн