Як вивчити англійську мову за 5 хвилин в день | Englishdom

Hi everyone! У кожного є свої невідкладні справи. У кого-то робота, у кого-то родина, бізнес, можливо, хобі, навчання або постійні поїздки. Якщо при всьому цьому у вас залишається буквально 5-10 хвилин вільного часу в день, але ви все одно знаходите можливість займатися англійською, це заслуговує поваги.

У сьогоднішній статті ми розберемо, як вивчити мову, якщо вільного часу обмаль. Не будемо витрачати дорогоцінні хвилини на довгі вступу і перейдемо одразу до суті.

Зміст статті:

 Як вивчити англійську мову за 5 хвилин в день | Englishdom

Чи це Реально

Відразу відповімо на питання «А чи можливо це взагалі?». Відповідь вас може одночасно порадувати, й засмутити. З одного боку, якщо ви дійсно будете займатися щодня, то ефект буде. З іншого боку, ефект буде мінімальним, так як за цей час дуже складно освоїти нову інформацію. Підучити слова і виконати кілька вправ — так, можна. Але освоїти нове правило з граматики — навряд чи.

Короткі уроки можуть собі дозволити люди, у яких вже є хороша база. Якщо ваш рівень Intermediate і вище, якщо ви вже володієте хорошим словниковим запасом, вмієте будувати речення, розбираєтеся в граматиці, тоді так. Маючи цей вогнетривкий актив, ви можете крапля за краплею поповнювати його новими знаннями. А ось для Elementary користі від п’ятихвилинок буде дуже-дуже мало.

Якщо у вас є можливість, краще займатися хоча б два рази в тиждень, але по 20-30 хвилин, і вже точно не за п’ять. Це буде в рази ефективніше. Але якщо такої можливості немає, то щоденні п’ятихвилинні уроки — все одно краще, ніж нічого.

 Як вивчити англійську мову за 5 хвилин в день | Englishdom

Який буде результат

Зараз ми можемо почати нудну лекцію і розповісти про те, що людині потрібно час для перемикання з одного процесу на інший. Що найефективніша стадія запам’ятовування починається приблизно через десять хвилин після початку заняття. Що тривалі сесії продуктивніше коротких. Але давайте відкинемо ці деталі і просто порахуємо, скільки нам знадобиться часу.

Читайте також:  Топ 15 фактів про Манчестері

Звичайний урок триває близько 40-50 хвилин. Нормальна частота занять — близько трьох разів на тиждень. Плюс виконання домашніх завдань (додамо ще за двадцять хвилин перед кожним заняттям. Тобто в сумі звичайний среднестатичнический студент займається приблизно три години в тиждень (180 хвилин).

Ми ж плануємо займатися за п’ять-десять хвилин кожен день. Тобто 35-70 хвилин на тиждень. Трохи арифметики, і виходить, що нам потрібно у два з половиною тире п’ять разів більше часу. І поки ваші умовні сусіди по парті піднімаються на наступну сходинку за три місяці, вам на це потрібно до року.

Тому запасіться терпінням і не чекайте швидких результатів. Ефект буде, але далеко не відразу. Важливо не опустити руки.

 Як вивчити англійську мову за 5 хвилин в день | Englishdom

Як максимально ефективно наповнити п’ять хвилин

Зазвичай ми радимо наповнювати урок різними видами завдань. Наприклад, спочатку прочитати пару сторінок теорії, потім пройтися за новими словами, потім виконати вправи з граматики, потім переглянути відео з англійською мовою і під кінець прочитати текст. Так будується програма уроків в наші онлайн-курсах.

Подивитися відео або прочитати текст ви навряд чи встигнете. А ось ознайомитися з набором слів цілком можна. Потім ви можете просто постійно їх повторювати знову і знову до тих пір, поки вони не відкладеться в голові.

Виконати кілька вправ теж можна. Це можуть бути завдання на закріплення тих же слів, щоб ви запам’ятали їх вживання в контексті і просто не забули, як граматично будуються пропозиції.

Ці activities можна чергувати між собою. Або навіть вибудувати графік. Наприклад, в понеділок ви берете на вивчення новий набір слів, по вівторках, четвергах і суботах опрацьовує вправи, в середу і п’ятницю закріплюєте вивчені в понеділок слова, а по неділях повторюєте все слова, які вчили на минулих тижнях. Така програма буде вас дисциплінувати. Адже часом з-за щільного графіка і великий навантаження складно змусити себе працювати навіть п’ять-десять хвилин.

Щоб навчання проходило зручніше, скачайте на телефон спеціальний додаток. Наприклад, EdWords. Там слова розбиті за темами і рівнів. У процесі вивчення ви проходите за чотирма видами вправ: написати, скласти із запропонованих літер, прослухати і вибрати правильний переклад. На все потрібно якраз 5-10 хвилин в день. Завантажити додаток можна в Google Play і AppStore.

Читайте також:  Питальні слова в англійській мові

 Як вивчити англійську мову за 5 хвилин в день | Englishdom

Ставте зрозумілі цілі

Впевнені, ви знаєте толк в продуктивності. Для ефективного використання нашого безцінного часу поставте конкретні зрозумілі цілі. П’ятдесят нових слів в тиждень. Нове правило кожні два тижні. Мінімум десять вправ в день. І так далі. Нехай планка буде трохи вище норми. Це буде тримати вас у тонусі. Тоді ви будете відпрацьовувати ці хвилини в турбо-режимі, щоб встигнути досягти поставленої мети.

Думайте англійською

Якщо у вас немає часу читати, писати, говорити або слухати, просто думайте. Ви ж і так постійно цим займаєтеся. Спробуйте змінити свій мозок так, щоб він думав англійською. Знову ж таки, рада актуальний тільки для людей з рівнів Intermediate і вище.

Коли бачите якийсь предмет, згадайте його назву англійською. Наприклад, побачили людину на вулиці і в голові прокрутили, у що він одягнений. Потім можна скласти кілька простих речень. Чим частіше ви будете думати на іноземній мові, тим легше потім буде нею говорити.

На нашому каналі виходило відео на цю тему.

Що ще можна зробити

Вивчити англійську за 5 хвилин в день дійсно складно. Але ви можете займатися ним паралельно з іншими заняттями.

Слухайте мову носіїв в дорозі. За кермом, у громадському транспорті, під час пішої ходи, у ліфті і так далі. Якщо ви слухаєте музику в навушниках, замініть її на подкасти або аудіокниги. Навіть якщо ви не розумієте більшу частину і все пропускаєте повз вуха. Може здатися, що ефекту немає, але в довгостроковій перспективі це допоможе вам, так як ви звикнете до мовлення носія і несвідомо будете копіювати почуті мовні конструкції.

Оточіть себе англійською. Переведіть інтерфейс на телефоні, гуглите інформацію англійською і так далі. Адже є багато дрібниць, на які ви і так постійно витрачаєте час.

Читайте також:  Права людини: чи знаєте ви їх всі?

Використовуйте стікери і роздруківки. Це виглядає кумедно, але служить додатковим бонусом. Повісьте на стіну біля робочого місця цитати, розклейте на холодильнику стікери з написаними від руки словами. Все це не займає ні секунди вашого часу (не рахуючи саму розклеювання).

Підпишіться на акаунти англійців і американців. Яким би суворим не був ваш графік, ви, швидше за все, все одно знаходите декілька вільних хвилинок на Facebook або Instagram. Підпишіться на голлівудських акторів в инстаграме, на хороших фахівців у вашій області з США, на твіттер Трампа та Ілона Маска і так далі. Ще один плюсик до занурення в середовище.

Заведіть міні-щоденник. Залишайте там записи перед сном. Знову ж таки, навіть якщо ви зайняті 18 годин на добу, решту шість ви спите. Ніщо не заважає відсунути сон ще на п’ять хвилин і за цей час написати в записній книжці, як пройшов ваш день. Ці п’ять хвилин не допоможуть вам краще виспатися, зате допоможуть потренувати навички письма.

По можливості спілкуйтеся іноземною мовою вдома. Якщо ваша сім’я або чоловік добре володіють агнлийским, ви можете попросити їх допомогти вам. В ідеалі вони повинні вчитися разом з вами, адже тоді ви будете допомагати один одному, і у вас буде ще більша мотивація. Спілкуйтеся між собою і обговорюйте звичні речі по-новому, щоб попрактикувати розмовну мову.

 Як вивчити англійську мову за 5 хвилин в день | Englishdom

Наостанок

Головне правило — ні дня без англійської. Яким би завантаженим не був ваш день, як би не хотілося спати, не можна цього робити без відпрацьованих п’яти хвилин. Введіть це залізне правило. Пропустіть день — все пропало. Тому кожен день треба робити хоч що-небудь. Хоча б одне переглянуте відео, хоча б один прогін нових слів, хоча б п’ять хвилин в додатку EdWords. Це дуже важливо.

На цьому все. Спасибі, що прочитали цю статтю. Хоч це повинно було зайняти і більше п’яти хвилин. А тепер не втрачаємо час і починаємо робити перші кроки в навчанні!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: