Як вивчити англійську онлайн, читаючи «бестселери одного дня»?

Вже два роки в руках не тримали паперову газету? А інтернет-портали з новинами Вам не газети? Добре, а чи давно Ви пробували читати новини англійською? Не вистачає словникового запасу?

А дарма – читання газет і журналів (неважливо, паперових або онлайн) дуже сприяє вивченню англійської мови.

Природно, що якийсь базовий рівень англійської повинен бути присутнім. Однак зовсім не обов’язково знати мову на рівні носіїв. Прочитайте лише деякі прийоми, які перетворять читання новинних і аналітичних матеріалів англійською в ефективний навчальний процес.

  • Читайте статті, «мовна» складність яких трохи перевищує Ваш поточний рівень англійської.

Це допоможе Вам поповнювати у випадковому режимі свій словниковий запас. Якщо занадто багато незнайомих слів, і Ви абсолютно не розумієте суть читаного, тоді це сигнал «спуститися» на рівень нижче.

  • Навчіться «сканувати» тексти.

Не обов’язково читати і розуміти з першого разу кожне слово. «Скануйте» тексти в пошуках основної ідеї. І тільки потім розбирайтеся з другорядними текстовими елементами. В принципі, це гарне вміння для будь-якої роботи з текстами – не тільки для вивчення англійської мови онлайн.

  • Читайте (перший раз) без словника.

Читаючи статтю в перший раз, не тягніться за словником, зустрічаючи незнайомі слова. Так Ви зможете прочитати статтю, не зупиняючись, що допоможе Вам вгадати значення слів за непрямими ознаками або за змістом зрозумілого Вам тексту. Слова, що залишилися незрозумілими, або ті, в яких Ви не впевнені після першого прочитання, при другому і третьому можна розшукати в словнику. Створіть для себе окремий список таких слів, до якого можна періодично повертатися.

  • Читайте, по можливості, вголос.

Читання вголос допомагає Вам поєднувати час для читання і розмовну практику. Ви можете працювати над своєю вимовою по ходу читання статті і нарощувати впевненість у тому, що Ви зможете використовувати певні слова і вирази в правильному контексті в потрібний момент.

  • Читайте в зручному для Вас ритмі.

В залежності від Ваших цілей виберіть для себе зручний ритм читання. Якщо Ви хочете споживати велику кількість інформації, «скануйте» статті на предмет потрібних елементів. Якщо хочете глибоко розуміти те, що читаєте, тоді працюйте з текстом повільніше і перевіряйте (або повторюйте) всі незрозумілі або «незручні» слова.

  • Читайте про те, що Вам цікаво!

Коли ми намагаємося вивчити щось нове, краще всього – зануритися в інформацію, яка нам по-справжньому цікава. Не варто читати просто заради нарощування абстрактного словникового запасу і поліпшення граматики – читайте матеріали, які відкривають перед Вами нові інформаційні горизонти або розважають Вас. Якщо Ви читаєте про методики виховання дітей або футболі російською, читайте про них англійською. Вам буде цікаво, а чи знайома Вам тема полегшить розуміння нового тексту англійською.

  • Але…читайте різноманітний матеріал.

Попередній пункт не означає, що потрібно зациклюватися тільки і виключно на темах, які Вам страшно подобаються і прості для розуміння. Знання мови передбачає спілкування з її носіями, а вони будуть з Вами розмовляти не тільки про дітей або футболі. Тому намагайтеся час від часу звертати увагу і на менш знайомі теми.

  • Отримаєте інформацію про тему статті рідною мовою.

На сьогоднішній день більшість новин дублюються на безлічі різних мов. Навіть всередині однієї країни зазвичай працюють новинні ресурси з різною мовною політикою. Тому, якщо Ви зібралися ознайомитись англійською з досить складним матеріалом, знайдіть попередньо інформацію про нього (або аналогічну новину) російською. Це допоможе Вам більш ефективно зорієнтуватися при першому прочитанні статті англійською.

  • Читайте небагато, але часто.

Читання англомовних статей по 15 хвилин в день 7 днів на тиждень значно більш ефективно (з точки зору вивчення англійської мови онлайн), ніж читання протягом двох годин поспіль один раз в неділю. Людський мозок краще запам’ятовує, коли нова інформація надходить до нього регулярним чином, в межах роботи короткостроковій пам’яті. Читайте, наприклад, 10 хвилин в процесі ранкової кави – це хороший спосіб почати день і ознайомитися зі свіжими подіями в навколишньому світі.

  • Будьте наполегливі!

Навіть якщо регулярне читання газет і журналів для Вас – справа незвичне, а рівень англійської спочатку заважає повноцінному розуміння прочитаного – не впадайте у відчай. Вже через досить короткий час Ви станете розуміти набагато більше і отримаєте задоволення від ознайомлення з новинами на цільовому мовою. А чим більше задоволення Вам буде приносити сам процес, тим ефективніше буде Ваше подальше вивчення мови.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн