Як вивчити англійську текст напам’ять: ділимо на 7 і немає проблем

Кожна людина, що вивчає іноземну мову, періодично стикається з проблемою запам’ятовування інформації. Де знайти час, щоб сісти і вивчити текст, та так, щоб на наступний ранок не прокинутися з порожньою головою?

Каліфорнійські вчені прийшли до висновку, що людина отримує інформацію, яка дорівнює 174 прочитаним газетам в день. З усього цього інформаційного «мотлоху» необхідно вибрати тільки найпотрібніше, в іншому випадку мозок може «зависнути».

Отже, якщо Ви ставите питанням, як вивчити англійську текст напам’ять, можемо запропонувати кілька досить ефективних технік, які допоможуть Вам впоратися з необхідною кількістю інформації. Відразу обмовлюся, Ви повинні чітко розпланувати час, за який цей самий текст залишиться з Вами назавжди.

  • Техніка №1. Поділи текст на 7 і отримуй задоволення

Пам’ять влаштована таким чином, що запам’ятати 7 слів досить просто. Не складно відтворити і 7 фраз, абсолютно не пов’язаних один з одним. Якщо мова йде про текст, все набагато простіше. Перше, що необхідно зробити – прочитати інформацію, яку потрібно запам’ятати. Прочитали? Чи Все Вам зрозуміло з тексту? Якщо основна суть зрозуміла, можна сміливо ділити текст на 7 рівних частин і починати заучувати шматочками. Якщо в процесі запам’ятовування, Ви стикаєтеся з проблемою, зробіть паузу, дайте мозку відпочити. Через деякий час знову приділіть увагу тексту.

  • Техніка №2. Ключові слова – основні помічники в запам’ятовуванні тексту

Налаштуйтеся на позитив, адже запам’ятовування тексту – така проста задача smile Як вивчити англійську текст напамять: ділимо на 7 і немає проблем Ви вже зрозуміли, що пам’ять працює так, як того вимагає її володар. Прочитавши частину тексту, виділіть головну думку, виражену 2-5 словами. Саме ці слова-помічники стануть основними при відтворенні даного фрагмента. Розділіть текст на ключові фрази, які і стануть основою для переказу. Коли Ви запам’ятаєте складену схему, текст вже не буде здаватися таким складним, і розповісти його не складе труднощів.

  • Техніка №3. «Пакетне» вивчення інформації – скажи «ні» відволікаючому матеріалу

На думку Е. Е. Васильєвої, доктора педагогічних наук, професора Російської академії природничих наук, інформація повинна бути чітко розділена на «пакети» або «блоки», не заважають один одному. Вивчаєте англійську текст – не перемикайтеся на вивчення біології або правил дорожнього руху. Не заважайте Вашій пам’яті працювати в одному ритмі. Робіть невеликі перерви між блоками досліджуваної інформації. Переходьте до іншого тексту тільки тоді, коли Ваша голова готова сприймати іншу інформацію. Зазвичай це відбувається з ранку, коли Ви повні сил і енергії.

  • Техніка №4. Яскраві враження – помічники в процесі запам’ятовування

Допоможіть мозку налаштуватися на роботу. Необхідно вивчити текст, що розповідає про теорії 4Р (product, place, promotion, price) в маркетингу? Швидше вмикайте комп’ютер і знаходите яскраві ролики, що розповідають цікаві моменти, пов’язані з цією теорією. Перегляньте картинки, схеми, які докладно пояснюють матеріал. Саме так Ви запам’ятайте те, що більше всього виділилося із загального контексту, а значить засвоїти необхідну інформацію буде легше.

  • Техніка №5. Повторення – мати навчання, або думаємо про час

При разовому повторенні інформація забувається вже через 40-60 хвилин. Друге повторення варто зробити вже через 15 хвилин після першого, потім слідує перерва. Третє повторення оптимально провести через 6-8 годин. Наступного разу варто повернутися до досліджуваного тексту через добу, а фінальне закріплення провести через 24 години. Саме така схема дозволить Вам міцно закріпити інформацію, яка залишиться в голові надовго.

kak vyuchit anglijjskijj tekst naizust: delim na 7 i net problem32 Як вивчити англійську текст напамять: ділимо на 7 і немає проблем

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: