Як вивчити англійську вірш: три стадії запам’ятовування

Коли виникає питання, як вивчити англійську вірш, нічого вже не залишається, окрім того, що брати і вчити.

Тому зараз у Вас є час, щоб ознайомитися з основними правилами, не чекаючи моменту «х». Отже, на що потрібно звернути увагу, намагаючись максимально швидко запам’ятати рими, склади і наголоси?

  • Вчити заради тренування пам’яті

Спроба вивчити вірш потерпить фіаско, якщо Ви будете робити це просто так, намагаючись запам’ятати те, що запам’ятати не можна. Зрозумійте, що поезія – один з методів тренування пам’яті, освоївши який Ви будете почувати себе впевнено, повною мірою оволодівши мовою (фразеологізм вийшов).

  • Вчити заради пізнання літературних стежок

Вчити заради «запам’ятати» не можна, вчити заради ознайомлення з новим матеріалом потрібно. Скільки всього цікавого Ви можете зустріти в процесі вивчення? Склади, дифтонги, трифтонги, вживання розділових знаків, слова з численними значеннями. Крім того, Ви відкриєте для себе нові поняття, такі як хайку, танка, сонет, метафора, синекдоха, епітет, перифраз, гіпербола, литотес і багато іншого.

  • Коли вчити?

Біологічні ритми кожного з нас працюють у своєму режимі, тому треба прислухатися до внутрішнім годинником і вчити тоді, коли в голову не лізуть сторонні думки, а мозок здатний швидко сприймати і аналізувати інформацію. Краще це робити з ранку після пробудження. Спочатку прочитайте вірш кілька разів, зрозумійте сенс, виділіть для себе головні моменти, зробіть позначки, якщо потрібно намалюйте міні-картинки і вже після цього починайте запам’ятовувати вірш по куплетах. Куплет можна розділити на рядки, намагаючись запам’ятати першу з другою, потім першу, другу та третю і т. д. Але якщо такої можливості немає, можна залишити вивчення на вечір, коли всі справи зроблені, і Ви готові розслабитися. Спробуйте запам’ятати вірш перед сном.

  • Як вчити?
Читайте також:
Англійські слова в російській мові

Зверніть увагу на кількість складів у кожному рядку, зазвичай їх кількість однаково в першій і третій сходинці, другої і четвертої. Так Ви швидше запам’ятаєте ритм і не пропустіть потрібне слово. Рима – головний помічник при вивченні вірша. Кожен рядок закінчується словом, рима до якого повинна бути присутніми в одному з найближчих рядів. Короткий вірш можна переписати, таким чином Ви задіюєте моторну пам’ять.

  • Приділіть увагу проблемних місць

Запинаетесь на початку наступного рядка? Зробіть позначки: запишіть перше слово, яке з трудом запам’ятовується, і подсматривайте до тих пір, поки не вивчите вірш повністю. Не захоплюйтеся думками про те, що цей вірш Вам не по плечу, не варто заздалегідь прирікати себе на невдачу.

  • Три стадії запам’ятовування

Вперше ознайомившись з віршем, виникає чуттєве сприйняття. Ви уявляєте картинки, малюєте в голові образи. Короткочасна пам’ять включається в роботу, коли Ви намагаєтеся запам’ятати і утримати потрібні рядки у голові, подумки повторюючи слова та рими. Після того, як вірш вивчено, Вам потрібно повторити кілька разів. Так з короткострокової пам’яті воно перейде в сховище інформації, яке зветься довгострокової пам’яттю. Якщо Ви успішно пройшли всі три стадії запам’ятовування, вірш залишиться з Вами назавжди.

kak vyuchit anglijjskijj stikh: tri stadii zapominaniya27 Як вивчити англійську вірш: три стадії запамятовування

Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн