Як вивчити текст англійською мовою напам’ять

d0ca13bc8b4423521d62db6f1a7709d7 Як вивчити текст англійською мовою напамять

В наш час не можна переоцінити знання іноземних мов. Володіння англійською – величезний плюс в будь-якому віці. До того ж це процес вивчення можна зробити цікавим і захоплюючим, якщо правильно підходити до його організації. Більшість школярів вважає, що заучування текстів – це важко і нудно. Проте розповіді англійською можуть стати справжньою пригодою, завдяки якому ви дізнаєтеся цікаві факти про культуру, історію, географію, звичаї Великобританії, познайомитеся з біографіями видатних письменників, музикантів, художників.

Якщо вас цікавить питання, як швидко вивчити текст англійською мовою напам’ять, то ця стаття саме для вас.

Багато хто скаже, що це просто неможливо: запам’ятати значний обсяг інформації іноземною мовою напам’ять за 15 хвилин. Але це не неправда. Головне, грамотний і професійний підхід до виконання поставленого завдання.

Наша пам’ять охочіше і ефективніше працює, коли є інтерес до теми, мотивація, позитивні емоції (особливо радість, схвалення, впевненість)

Варто звернути увагу на те, що методи запам’ятовування, а відповідно і поради, як швидко вивчити англійську текст людям різного віку, будуть трохи відрізнятися. Це пов’язано віковими особливостями механізмів пам’яті.

Як малюкам швидко вивчити текст англійською

Отже, для батьків школярів молодших класів відповідь на донимающий їх питання, як швидко вивчити текст з англійської мови з їх «чадами» звучить так: перетворіть це заняття в захоплюючу гру. Такий підхід має безліч плюсів для вас обох:

 • ігрова форма викликає позитивні емоції у дитини;
 • включається мимовільне увагу, що допомагає швидко запам’ятати текст без особливих зусиль;
 • є можливість задіяти кілька видів пам’яті одночасно: зорову, слухову, моторну, образну;
 • ви перетворюєте часто ненависний процес підготовки уроків в позитивне проведення часу.
Читайте також:  Ідіома тижня: a piece of cake

Ось кілька варіантів ігрової діяльності:

 • Читайте текст по черзі, граючи ролі або різними голосами.
 • Виділіть нові слова і влаштуйте змагання за їх написання.
 • Створіть історію в картинках. Вміння малювати – не головне. Важливо створити творчий настрій і активувати пам’ять!
 • Розділіть текст на невеликі логічні частини, запишіть їх на окремих картках. Попросіть дитину розкласти їх в правильному порядку; розповісти кожен окремо.
 • Придумайте свої варіанти ігор, враховуючи інтереси та здібності ваших дітей.

  Як вивчити текст англійською напам’ять школярам і студентам: поради

  Якщо стоїть питання, як вивчити текст англійською мовою напам’ять школяру або студенту, то відповідь вас порадує: швидко цілком можливо! І не тільки швидко, але і якісно.

  Загальна картина

  Прочитайте текст, перекладіть його, створіть свій штучний образ та його зв’язок з тим, що ви знаєте з цієї теми з інших джерел. Якщо тема вам «чужа», то спочатку постарайтеся «вникнути» у неї рідною мовою. Благо, що зараз для цього є безліч можливостей!

  Читання вголос

  Прочитайте статтю або розповідь вголос, краще кілька разів. Ви зможете не тільки краще запам’ятати, відпрацювати вимову англійських слів, що стане у нагоді під час уроку або пари.

  Невеликі порції

  Діліть текст на логічні частини, виділяючи ключове слово або фразу кожної з них. Виходить свого роду план, по якому буде легше швидко запам’ятати порядок оповідання. Спочатку запам’ятовуйте і переказуйте інформацію по частинах, а потім спробуйте розповісти цілком. До кожної частини можна намалювати малюнок-символ, а потім, спираючись на них, викладати інформацію.

  Нумерація абзаців

  Пронумеруйте кожен абзац. Ви легше вивчіть інформацію, якщо кожна частина буде асоціюватися з певним числом. Також варто виписати з кожного абзацу незнайомі слова, перевести їх і постаратися запам’ятати.

  Читайте також:  Ступені порівняння прислівників в англійській мові на прикладах

  Запам’ятовування цікавого

  Визначте, яка частина – найбільш цікава для вас. Цікаве мозок запам’ятовує набагато швидше. Далі буде набагато легше. Не вірите? Перевірте!

  Увага до деталей

  При роботі з кожним фрагментом тексту звертайте увагу на мовні конструкції, виписуйте і вчіть слова, добирайте до них вже знайомі синоніми. Це дасть вам свободу і допоможе не «застигнути» з відкритим ротом забувши всього лише одне слово, а продовжувати розповідь, передаючи головну суть.

  Відкиньте зубріння

  Зазубривши речення англійською в домашній обстановці, ви можете розгубитися перед вчителем чи викладачем і забути відразу всю інформацію. У цьому випадку незадовільний бал гарантований. Тому краще зрозуміти прочитане, щоб, забувши щось, мати можливість спокійно висловити думку іншими словами. Це набагато краще, ніж не сказати зовсім нічого.

  Повторення – мати навчання

  Не лінуйтеся повторити необхідну інформацію кілька разів, зайвим не буде!

  Можна записати ваш розповідь на диктофон з метою самоконтролю.

  Ще один варіант – на початковому етапі виразно начитати текст на диктофон для подальшого прослуховування через певні інтервали часу. Таким чином, у вас включиться в процес запам’ятовування ще й звукова пам’ять. Також можна знайти в інтернеті аудиовариант розповіді.

  Переписати

  Якщо інформацію потрібно вивчити дослівно, хороший спосіб – переписати текст, вникаючи в кожне слово.

  Зосередження уваги

  Зосередьтеся на інформації, яку вам потрібно вивчити. Вимкніть соцмережі, месенджери, музику і усуньте інші відволікаючі фактори. Налаштуйтеся на тему, проникніться нею, і результат не змусимо себе чекати.

  Комфортна обстановка

  Простежте за тим, щоб на робочому місці у вас був порядок, тоді і в думках зможете розкласти все «по поличках». Також варто забезпечити свіже повітря в приміщенні і правильне освітлення. Поєднання сприятливих факторів навколишнього обстановки допоможе мозку краще сприймати і запам’ятовувати інформацію.

  Читайте також:  Важкі англійські слова: як читається "colonel", і навіщо "s" в "island"

  Вивчити текст напам’ять навіть на рідній мові не завжди легко, тим більше англійською. Але при правильному підході це можна зробити досить швидко. Англійські пропозиції мають чітку структуру, що полегшує вивчення.

  На уроках або парах в коледжі і університеті вам регулярно будуть задавати вчити тексти або просто інформацію англійською. Тому застосовуйте на практиці ці поради або хоча б деякі з них, які вам сподобалися найбільше. Тоді подібні завдання не будуть викликати у вас паніки, і ви завжди будете отримувати високий бал. До речі кажучи, вміння переказувати інформацію обов’язково стане вам у нагоді під час іспитів з іноземної.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: