Як запам’ятати правопис англійських слів: приклади, таблиця

Hi everyone! Якщо ви досі при написанні слова language проговорює в голові «лангуаге», то ця стаття для вас. І не тільки. Адже правопис англійських слів — не найпростіша тема, і деколи простіше запам’ятати кожне окреме слово, ніж розібратися з системою.

Зміст статті:

Бачили коли-небудь, як в американських фільмах діти в школі і коледжі на іспиті проговорюють слово по буквах? Це називається spelling. І так, навіть для нейт спікерам не завжди легко дається правопис рідної мови. Як, власне, і у нас не кожен знає, як пишуться слова російською. От ви, приміром. Скажіть, як правильно: вінегрет, венегрет або вінігрет? Нишком або изподтишка? Якщо що, в обох випадках правильний варіант — перший.

Anyway, у нас тут школа англійської мови, а не російської. Тому давайте нарешті перейдемо до нашої теми!

Часто зустрічаються помилки в правописі англійською

Частково проблему можна розв’язати, вивчивши кілька правил. Хороша новина в тому, що це дасть вам розуміння і допоможе рідше помилятися. Погана: в англійській мові багато слів, які не піддаються правилами, і їх доведеться просто запам’ятати. Але про це пізніше. А поки розберемо, де носії російської мови найчастіше помиляються.

Невимовні букви (silent letters)

Якщо слово вимовляється так само, як і пишеться, воно називається фонемическим. Наприклад, слово «земля» – фонемическое. Ми можемо вимовити по буквах, і вийде те ж саме. А ось «сонце» — немає (в ньому не вимовляється буква л). У російській мові велика частина слів фонемические, адже у кириличному алфавіті більше букв, ніж у латиниці. А от написання слів в англійській або французькій складніше тим, що часто кілька букв передають один звук.

Читайте також:  Across the Universe: плюси онлайн-навчання іноземної мови

Наприклад, knee (коліно). Букви чотири, а звуку всього два. Перша k не читається, а подвійна ee дає один протяжний «ші».

 Як запамятати правопис англійських слів: приклади, таблиця

Позбутися від цих конструкцій і замінити їх фонемическими вже не можна. Адже є слова, які вимовляються однаково, і тільки на письмі їх можна відрізнити без контексту. Eye/I, no/know і так далі.

Буква e в кінці слова не вимовляється. Зрозуміти, чи є вона там, можна за попереднім голосному (пам’ятаємо, що голосні у відкритому і закритому складі звучать по-різному). Cop (поліцейський, коротка о) / Cope (справлятися, чується оу). Star (зірка, а коротка) / stare (витріщатися, протяжна е).

Буква h часто йде в парі з w, якщо після них йде голосний: what, white, whitch. Але не завжди: well, window, water.

Беззвучна g зустрічається перед n і h: foreign, sign, might, thought, ought. Але, знову ж, не завжди: since, coin, Sahara.

Як ви вже зрозуміли, єдиного правила орфографії англійської мови немає, і не знаючи слова в обличчя, вгадати його не завжди вийде. Багато іменники і дієслова запозичені з французької, латинської, німецької і так далі. Написання перенялось, а вимова згодом підлаштуватися на англійський лад.

Подвоєна приголосна

Якщо в слові останні три букви йдуть в послідовності приголосна + голосна + приголосна, то остання буква перед закінченням або суфіксом подвоюється. Наприклад: big – bigger, plan – planning, beautiful – beautifully і так далі. Це досить легке правило, але про нього забувають.

Поєднання ei/ie

Ці дві букви разом дають [ i: ], протяжний в. Наприклад, у словах believe або receive. Дуже схожі звуки дають поєднання букв ee (feed) і ea (leave). Але якщо ви точно пам’ятаєте, що у слові фігурують саме ei або ie, то є просте правило, щоб дізнатися правильний варіант.

Поєднання ei використовується тільки після букви c. У всіх інших випадках правильний варіант — ie.

Все просто.

Читайте також:  To overcome obstacles and strike a knockout blow: бізнес-англійська лексика на всі часи

 Як запамятати правопис англійських слів: приклади, таблиця

Чергування y/i

Букви i і y при додаванні закінчення або суфікса часто чергуються. Іноді i замінюється на y, щоб не було повторюваної гласною. Lie – лежати, lying – лежачи. В інших випадках y на кінці змінюється на i. Happy – happiness, carry – carried.

Суфікси able/ible

У всіх словах англійського походження з таким суфіксом (а це більшість) ставиться літера a. Перевірити просто: спробуйте відняти суфикс і залишити саме слово. Якщо вийшло цілісне слово, то пишеться able (renewable – поновлюваний, renew – відновлювати). А якщо ні, то це запозичене слово, і пишеться ible (terrible, visible).

Правило працює, але є винятки. Наприклад, reliable (надійний). Якщо припустити, що там стояла б y, то слово мало б сенс (rely – покладатися). Flexible (гнучкий), flex – згинати, але пишеться i.

Це далеко не всі правила. Їх дійсно дуже багато, і в одну статтю їх не вмістити. На щастя, матеріалів у нашому блозі достатньо. Ось ще кілька статей, які будуть вам корисні. Можете відкрити в новій вкладці і читати далі.

Правила написання суфиксов
Граматика англійської мови
10 найбільш важливих правил англійською
Правопис закінчень
Як правильно читати англійською

І ось ми знову прийшли до того, що знати правила мало, потрібно запам’ятовувати і відточувати на практиці. Про це — наступний пункт статті.

 Як запамятати правопис англійських слів: приклади, таблиця

Як назавжди запам’ятати складні слова

Правопис одних слів піддається правилам, а інших — немає. Їх потрібно запам’ятати. До того ж не завжди слово можна «вгадати» за звучанням. Як зрозуміти, яка буква ставиться, якщо навіть слова son (син) і sun (сонце) звучать однаково?

Потрібно постійно практикуватися. Є чотири перевірених способу.

Вводимо слово в активний словниковий запас. Це ті слова, які ми використовуємо постійно в мовленні. Наприклад, слово «будинок» відноситься до активного запасу, а слова «химерний» і «соціоніка» у більшості людей лежать в пасивному словнику (це означає, що ви дізнаєтеся це слово і знаєте його значення, але не використовуєте у повсякденному мовленні). Якщо ви вивчили нове слово, але ще не довели написання до автоматизму — тоді частіше використовуйте його в написанні. Вставляйте його в діалоги, використовуйте в творах і листах і так далі.

Читайте також:  Past perfect (I had done)

Зазубривайте. Пам’ять поділяється на короткострокову та довгострокову. Якщо ви постійно будете звіряти написання в словнику або перекладача, мозок не вважатиме за потрібне відкладати цю інформацію. «Навіщо, якщо джерело є під рукою?» Щоб перенести правопис в довгострокову пам’ять, треба зазубрити, повторити кілька разів протягом дня, потім на наступний день, ще кілька повторень протягом тижня, і так до тих пір, поки слово не збережеться в пам’яті назавжди.

Можна проробляти це в дорозі, стоячи на зупинці, за домашніми справами. З’явилася вільна хвилинка, прокрутили у себе в голові p-a-r-t-i-c-i-p-at-i-on, participation, m-i-d-n-i-g-h-t, midnight… Це не займе багато часу, але дасть ефект.

Більше читайте. Читаючи російською мовою, ви вырабатываете інтуїтивну грамотність. Так ви рідше допускаєте помилки в словах, адже частіше зустрічаєте їх візуально. Те ж саме працює з англійською. Підберіть навчальні матеріали під свій рівень і вперед. Це може бути як американська преса, так і дитячі казки з простою лексикою.

 Як запамятати правопис англійських слів: приклади, таблиця

Використовуйте тренажери. У нас в EnglishDom є безкоштовні тренажери, де ви можете додати слово в персональний словник і поставити на вивчення. Система щодня видавати вам завдання: надрукувати слово, вибрати правильний варіант перекладу і так далі.

Тепер ви знаєте більше про правопис англійською. А наостанок кілька завдань для самоперевірки:

 1. Terr(i/a)ble
 2. No(w/w)ере
 3. O(p/pp)osite
 4. Marr(y/i)ed
 5. T-ш(o/i)rt
 6. W(a/ha)ter
 7. Bel(ie/ei)ve
 8. N(i/ai)ght
 9. Bra(w/v)e
 10. Dis(k/c)overy
 11. Thou(gt/ght)
 12. Eq(ck)ual
 13. Wa(ch/tch)es
 14. Comfort(a/i)ble
 15. Ch(ei/ie)f

Чекаємо на ваші відповіді в коментарях.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: