Як з’являються нові слова в англійській мові, або що зараз популярно

Англійська мова є одним з найбільш динамічних мов у всьому світі, який щодня збагачується новими словами.

За підрахунками Global Language Monitor, нове слово з’являється кожні 98 хвилин. В результаті такого лексичного «повені» словник здатний поповнюватися на 5363 слова в рік.

Відомо, що варіантів англійської налічується безліч. У Великобританії існують ірландська, шотландська, уельський і ще безліч діалектів всередині кожного з них. Про це можна почитати в цій статті.

У США жителі всіх 50 штатів можуть сказати про те, що практично кожен штат говорить на своєму діалекті. Інша справа, що жителі Америки відмінно розуміють один одного, незалежно від того, звідки кожен їх них родом. Канадський, новозеландський і австралійський діалекти виділяються як окремі варіанти англійської мови, т. к. в них зосереджені слова корінних жителів, зрозуміти які буває досить складно без попереднього пояснення.

Як і коли з’являються нові слова?

Вчені відзначають, що найбільша кількість слів з’являється в моменти розвитку сучасних технологій. Однак не тільки поява нових пристроїв сприяє наповненню англійського словника, але і поява нових фільмів, нових пісень, природних явищ і навіть політичних ситуацій. Все це утворює абсолютно новий, зовсім невідомий нам англійську. Саме тому необхідно періодично звертати увагу на мовні «нововведення», щоб в один момент не опинитися в тій ситуації, коли буде абсолютно незрозуміло, про що говорять іноземці. Так, якщо б ми стали спілкуватися з людиною з XVIII сторіччя, то він навряд чи б розібрав, що означають всі сучасні слова.

Отже, як відомо, слова утворюються за допомогою аффиксации, конверсії, словосложения, скорочення, реверсії, постпозитивации, звуконаслідування, редуплікації або чергування. Детальніше почитати про це можна тут.

Крім технологій, які щодня вриваються в наше життя, Інтернет і соціальні мережі також активно поповнюють словник англійської мови. Так, з 2012 року кількість нових лексичних одиниць збільшилася в кілька разів порівняно з попередніми періодами. З’явилися всім вже відомі selfie, legsie, FOMO, FOGO і багато інших, які широко висвітлюються в Urban Dictionary і Oxford Dictionary.

В останні два роки в життя увірвалися нові кулінарні слова і вирази, наприклад, cake pop – або як їх називають кейк попси – десерт на паличці, м’який усередині і посипаний зверху шоколадом або кондитерськими прикрасами.

kak poyavlyayutsya novye slova v anglijjskom yazyke, ili chto sejjchas populyarno13 Як зявляються нові слова в англійській мові, або що зараз популярно

Double denim – «подвійний джинс» – вираз, що з’явилося, коли в моду знову увійшло носіння джинсів (або спідниці) і джинсової сорочки.

Актуальним залишається вислів “me time”, що означає особистий час людини, протягом якого він займається своїми справами.

Крім того, 2014 рік привернув увагу до таких новими словами, як “emoji” – смайлик “hashtag” – хештег або решітка (#), “to vape” – курити електронну сигарету, “blood moon” – 4 повних місячних затемнення, що сталися за 1,5 року. Одним з найпопулярніших і милих слів, яке, швидше за все, увійде до числа найбільш уживаних, є слово “bae” (before anyone else), в якомусь сенсі заміняє “baby”, “sweetie” – малюк(ка), цукерка, красуня (красень).

Вивчайте англійську і крокуйте в ногу з часом!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: