Який словниковий запас потрібний для розмовної англійської мови

Привіт. Ти тільки недавно почав вчити мову, але вже старанно йдеш до своєї мети. Регулярно повторюєш нові слова, вчиш теми і повільними кроками рухаєшся до наступного рівня володіння мовою. Але часом руки опускаються, адже словниковий запас стає все більше, але його все одно не вистачає, щоб підтримати діалог англійською. Знайоме?

І ось ти задався питанням, скільки потрібно знати англійських слів. Ми дамо на це питання є дві відповіді: короткий і повний.

Зміст статті:

 Який словниковий запас потрібний для розмовної англійської мови

Коротка відповідь

Навички розмовної англійської складається з декількох інших. Крім словникового запасу, в нього входять уміння сприймати на слух англійську мову, вміння користуватися граматикою для побудови речень, подолання мовного бар’єру і так далі. Можна знати кілька тисяч слів і не вміти зв’язати їх в речення, а можна знати кілька сотень і вміло ними жонглювати.

Якщо всі інші навички у вас достатньо відпрацьовані, то для підтримки простої бесіди на побутові теми достатньо знати 1500-2500 слів. Це зовсім не багато, якщо вам так здалося. Це рівень Elementary–Pre-Intermediate, тобто рівень молодшої школи.

Розгорнуту відповідь

Адже ми розуміємо, що «щоб заговорити» — поняття широке. Комусь достатньо запитати дорогу та зробити замовлення в ресторані, а кому-то доведеться постійно спілкуватися по роботі з іноземними колегами або навіть жити за кордоном. Лінгвісти давно зробили розбивку за рівнями мови від A1 до C2, де розписано, що і на якому рівні повинен знати студент. У нас в блозі є опис кожного з цього рівнів:

 • Elementary
 • Pre-Intermediate
 • Intermediate
 • Upper-Intermediate
 • Advanced
 • Proficiency

Можете перейти по посиланню і дізнатися, що потрібно вміти для досягнення певного рівня. У цій статті ми коротко розглянемо безпосередньо за словниковим запасом.

 Який словниковий запас потрібний для розмовної англійської мови

Рівень Elementary — це близько 1000 слів. Цього достатньо, щоб говорити на деякі заздалегідь вивчені теми: погода, будинок, тварини, хобі. Багато хто навіть загальновживані слова в цю тисячу не входять, і за рамками вивчених тем зрозуміти співрозмовника вам вже не вдасться.

Рівень Pre-Intermediate — до 1500-2000 слів. З таким запасом вже можна будувати якісь пропозиції і говорити на більшу кількість тим, спілкуватися з використанням перекладача.

Читайте також:  Основи вивчення англійської мови: дієслово, займенник, негативна частка + таблиця для запам'ятовування

Рівень Intermediate — це вже 2000-3000 слів. Це середній рівень, який вважається достатнім для комфортного спілкування англійською. Складні теми на зразок науки або бізнесу можуть бути ще занадто складними для вас, але у звичайних життєвих ситуаціях ви будете почувати себе комфортно. Звичайно, за умови, що й інші навички не просідають.

Пройдіть тему в онлайн тренажері:

 • Топ 100 слів рівня Elementary
 • Топ 100 слів рівня Pre-Intermediate
 • Топ 100 слів рівня Intermediate

Скільки потрібно знати англійських слів, щоб говорити як носій

Беремо планку вище. Припустимо, у вас вже дуже хороший рівень, і ви не хочете відставати від носія. Вважається, що пересічний носій мови (той, хто народився і все життя прожив в англомовній країні) вчить до тисячі нових слів кожен рік, починаючи з народження і аж до дорослішання. Тобто до п’яти років дитина знає близько п’яти тисяч слів.

Ви можете обуритися, мовляв, як так, п’ятирічна дитина знає більше слів, ніж вивчає на рівні Intermediate. Справа в тому, що п’ятирічна дитина слухав багато англійської, і тому він розпізнає більше слів. Але це не означає, що він їх активно використовує. Так само як і ви можете розпізнавати багато англійські слова, і при цьому не використовувати їх активної мови. Це відмінність активного і пасивного словникового запасу.

 Який словниковий запас потрібний для розмовної англійської мови

Таким чином, до 18-20 років процес вивчення нових слів закінчується, і доросла людина знає до 40 тисяч англійських слів, з яких використовує близько 20 тисяч, з яких активно використовує в повсякденному житті не більш 5-10 тисяч. Ось вам і відповідь на питання, скільки потрібно знати англійських слів для спілкування.

Для порівняння, у нас доросла людина знає приблизно 50-80 тисяч слів. Але, знову ж, активно використовується лише кілька тисяч.

Демотивуючий факт: в Оксфордському словнику більше 350 тисяч слів (і це не рахуючи застарілі).

Мотивуючий факт: менше 2% слів становлять 95% промови, а багато слова не знають навіть самі носії. Значить, щоб злитися з нейт спікерами, достатньо знати кілька десятків тисяч слів.

Як оцінити свій словниковий запас

Дві тисячі слів, три тисячі слів, десять тисяч слів… Це просто цифри, і приблизно прикинути, багато це чи мало, складно. Ще складніше оцінити власний словниковий запас. Не виписувати ж всі слова, які приходять в голову.

Є спеціальні тести. Як вони працюють? Вам дається список з приблизно 100-200 слів різних рівнів. Ви відзначаєте галочкою знайомі, і система дає вам приблизну оцінку. Наприклад, якщо ви відзначили слова like he house і як знайомі, система передбачає, що слова she, hate і garden вам також відомі. Це дуже приблизно, насправді система враховує більше чинників.

Читайте також:  Коли починати вчити дитину англійської: світовий досвід

Пройти такий тест можна на TestYourVocab або Ghent University test. Другий тест на порядок складніше, і в ньому велика частина слів з рівнів Upper-Intermediate і вище. Він розрахований на носіїв мови. Тому залишимо його для найсміливіших. Іншим радимо перший.

 Який словниковий запас потрібний для розмовної англійської мови

Скільки часу буде потрібно на вивчення

Ще раз зазначимо, що великий словниковий запас — не панацея. Якщо вибирати між скромним вокабуляром з хорошою граматикою і великим словниковим запасом зі слабкою граматикою, то краще вибрати перше. Так ви і з двома тисячами слів зможете висловити свою думку і будете впевнено себе почувати. Але якщо на даному етапі ваша мета — саме словниковий запас, давайте розберемо, скільки знадобиться часу на його підкорення.

Для ефективного запам’ятовування слово потрібно повторити до десяти разів протягом місяця, і потім ще пару раз протягом наступних місяців. Це називається інтервальні повторення. Оптимально вчити до 25 нових слів в тиждень. Якщо буде більше, вони будуть нашаровуватися і перетворяться на кашу — ви не зможете засвоїти весь обсяг. І навіть для 25 слів вам доведеться гарненько попрацювати і виділяти по кілька годин на тиждень спеціально для прогону нових слів.

В такому темпі ви зможете вчити по 100 нових слів в місяць, і до тисячі на рік. Тепер помножте це число на два або на три, так як одне вивчене слово відкриває вам ще кілька інших. Наприклад, знаючи слово inspire (надихати), ви зможете розпізнавати і використовувати спільнокореневі слова: inspiration (натхнення), inspired (натхненний) і так далі.

Читайте також: Як швидко можна вивчити англійську з нуля

Як ефективно вчити слова

Уявіть, що англійські слова — це цеглинки. Тільки в цій аналогії ми не будемо будувати, а тягати їх. Зі складу «Англійська мова» вам потрібно перетягнути певну кількість цеглинок на свій склад «Мої знання». Самі вони до вас не прийдуть, і доводиться постійно за ними ходити і тягати. Так, це важко. Так, часом здається, що вам будуть потрібні роки, щоб перенести достатню кількість будматеріалів. Але ви точно знаєте, що прогрес є.

Читайте також:  Список освітніх подкастів для вивчення англійської мови

Чим частіше ви будете ходити на склад, тим швидше натаскаете потрібну кількість. А ще можна спростити собі завдання. Підійти до справи з розумом і спорудити візок у вигляді ефективного підходу до навчання. Зараз ми розповімо, як з меншими зусиллями і за менший час вивчити більше цегли, тобто слів.

 1. Скористайтеся програмою для вивчення слів на кшталт ED Words. Там слова розбиті по наборам. Можна брати слова звідти або додавати свої. Програма сама підставить вам інтервали повторення, щоб слово відклалося в довгострокову пам’ять як можна швидше.
 2. Не намагайтеся вивчити сто тисяч слів за раз. Краще вчити потроху, але проробляти це невелика кількість.
 3. Використовуйте вивчені слова в мовленні. Інакше ви їх згодом забудете. Практикуйтеся в розмовних клубах або знайдіть англомовного співбесідника в Інтернеті. В крайньому випадку самі час від часу вибудовуйте в голові діалоги.

Які слова треба вивчити, щоб знати англійську

Не всі слова однаково корисні. Багато програм для вивчення збирають набори в основному з іменників. Наприклад, 100 слів на тему «Спальня» — і там слова на кшталт «наволочка», «підодіяльник», «каганець» і так далі. І таких наборів кілька сотень.

Головна їх проблема в тому, що самі по собі ці набори не дозволять вам нормально заговорити англійською. Мова складається з іменників, прикметників, дієслів, прислівників і так далі. У той же набір «Спальня» потрібно було б як мінімум додати «заправляти», «стелити» і так далі. Це одна з переваг програми ED Words на тлі інших — у ньому зібрано слова різних частин мови, плюс їх можна відпрацювати в контексті і скласти пропозиції в тренажері.

Отже, якою має бути словниковий запас англійських слів? Як ви вже зрозуміли, він повинен бути різнобічним (слова різних частин мови на різні теми). Плюс у нього повинні входити ходові слова, а не просто рандомные списки слів за темами. Краще вивчити ввідні слова, сленг і так далі. Вивчайте те, що вам реально знадобиться.

Висновок

Перші три-п’ять тисяч слів — найважливіші для спілкування, так як такого словникового запасу достатньо для простого спілкування й розуміння більшості текстів. Однак чим більше слів ви вивчите, тим впевненіше зможете себе відчувати. Користуйтеся нашими порадами, качайте додаток ED Words, запам’ятовуйте слова і продовжуйте вчити англійську!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: