Яку мову вивчати: британський або американський англійський?

Яка версія англійської краще: британська або американська?

Звичайно, однозначної відповіді на це питання немає, але сьогодні ми розглянемо 5 моментів, які необхідно враховувати, вибираючи одну з них.

Що таке британський або американський англійський?

Говорячи в загальному сенсі, американський варіант англійської мови – термін, використовуваний для позначення форми англійської мови, яка використовується в Сполучених Штатах, включаючи всі діалекти, використовувані там. А британський варіант англійської мови – форма англійської, використовуваного в Сполученому Королівстві, а також всіх його різновидів.

Які відмінності між британським та американським англійським?

Загалом, обидва ці варіанту англійської мови дуже схожі. Є деякі тонкі відмінності, але вони зазвичай не заважають комунікації або розуміння. Деякі з цих відмінностей існують…

  • у лексиці: більшість слів ті ж, але є деякі винятки. Наприклад, англійці кажуть biscuit, а американці кажуть cookie. Тим не менше, люди з обох країн чудово розуміють один одного.
  • у граматиці: більшість дієслів і структур однакові, але є деякі відмінності у використанні. Наприклад, британець може сказати: “Have you had dinner?”, а американець сказав би: “Did you have dinner?”
  • у сленгу: тут існують кілька відмінностей. Для прикладу: британець міг би сказати: “Alright, mate?”, а американець сказав би: “OK, buddy?” І, звичайно, існує безліч різновидів сленгу як у США, так і у Великобританії.
  • в орфографії: більшість слів пишеться однаково, але деякі слова в американському варіанті спрощені з точки зору написання. Наприклад, англійці пишуть colour і gynaecology, в той час як в американській версії пишеться color і gynecology.
  • у вимові: британці переважно вимовляють звук [ə] в словах, які закінчуються на -er (water, later, never). У той час як американці вимовляють звук [r] більш виражено.

kakojj yazyk izuchat: britanskijj ili amerikanskijj anglijjskijj 53 Яку мову вивчати: британський або американський англійський?

Який варіант легше вивчити?

Неможливо однозначно сказати, яка версія англійської є найпростішою. Багато залежить від того, яку версію Ви віддаєте перевагу. Будь-якого британця або американця, який говорить досить чітко, буде однаково легко зрозуміти. Наприклад, якщо Ви слухаєте ведучого BBC або CNN, Ви, найімовірніше, не помітите велику різницю в акценті. Зрозуміло, що в обох країнах Ви можете зустріти людей, яких буде важко зрозуміти.

Яка версія визнана офіційним англійським?

Не існує жодної офіційної версії англійської мови. Є Standard English (вид англійської мови, який Ви зустрічаєте в газетах, офіційних листах і юридичних документах), але це не офіційний англійська мова. І лінгвісти класифікують Standard English як діалект, так само, як і всі інші варіанти, такі, як канадський англійська, новозеландський англійська, південноафриканський англійський, американський англійський, британський англійський, американський англійська, шотландська англійська, ірландська, англійська…. Так що ніяка версія англійської мови не перевершує іншу – всі вони рівноправно використовуються.

Так який варіант англійської вибрати?

Зрештою, вирішувати тільки Вам, яку версію англійської Ви виберете для вивчення. Оскільки відмінності між варіантами англійської мови мінімальні, а «офіційної» версії англійської не існує, це дійсно не має значення. Звичайно, якщо Ви плануєте емігрувати в США краще приділити більше уваги американської версії англійської мови; а якщо Ви плануєте вирушити в Австралії, Вам, ймовірно, слід зосередитися на австралійському англійською. Тим не менш, якщо ці речі не є проблемою, то найкраще було б, слухати різні версії англійської мови, в тому числі і не місцеві, щоб відчути цей міжнародний мову.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: