З чого почати вчити англійську мову

Знання іноземних мов, передусім англійської в даний час є необхідністю. Це дозволяє значно розширити коло свого спілкування і дає велику перевагу при працевлаштуванні. Звичайно, вивчення англійської краще починати з самого раннього віку в дитячому саду або в початкових класах школи. Але і в більш зрілому віці при правильно підібраною програмою навчання можна успішно освоїти іноземну мову.

Навчання можна проводити під керівництвом досвідченого викладача, або ж самостійно. Основна трудність вивчення мови без допомоги викладача полягає в тому, що вам доведеться самостійно вирішувати з чого почати вчити англійську. Крім того, у цій справі знадобиться хороша самоорганізація і дисципліна, щоб не пропускати заняття і регулярно виконувати завдання.

Незалежно від того, для якої мети необхідне знання англійської, вивчення мови слід починає з самих азів – знання алфавіту та правильну вимову звуків. Після цього можна приступати до ознайомлення з найпростішими і найбільш поширеними словами, з яких пізніше складати пропозиції. Поповнювати словниковий запас необхідно постійно, навіть коли знання мови буде на більш високому рівні.
Основні складові у вивченні англійської мови

При вивченні англійської мови необхідно в рівній мірі приділяти увагу чотирьох основних компонентів: читання, усна та письмова мова, а також сприйняття англійської мови на слух. Такий комплексний підхід дозволить найбільш швидко і ефективно освоїти нову мову і навчитися правильно його використовувати.

Уміння правильно читати англійські тексти – один з основних навичок при вивченні мови. Починати слід з найпростіших і довгих текстів. При цьому кожне нове або незрозуміле слово можна виписувати в спеціальний словник, де слід зазначати переклад слова і його транскрипцію. Не зайвим також буде, якщо до кожного слова записувати синоніми та антоніми. Це дозволить швидше поповнити свій англійський лексикон. З часом слід вибирати більш складні і довгі тексти.

Читайте також:
Цікаві факти англійською мовою. 1000+ фактів

Багато посібники з того, з чого почати вивчення мови, радять щодня практикувати усне мовлення. Спочатку можна просто читати різні тексти вголос і поступово переходити до запам’ятовування і переказу цих текстів. Такі вправи допомагають не тільки покращувати розмовну мову, але й запам’ятовувати ключові фрази і вирази, які будуть корисні у майбутньому. Рекомендується також складати діалоги та усні відповіді на різні питання. Для найбільш ефективних результатів краще практикувати розмовну мову з носієм мови, або ж людиною, яка добре володіє англійською. Можна навіть створити невелику групу однодумців, які вивчають англійську мову, і періодично влаштовувати зустрічі, на яких спілкуватися один з одним виключно англійською.
Граматика — не забувайте про головне

Дуже важливо вміти грамотно писати англійською мовою. Ця навичка включає в себе не тільки вміння правильно складати речення, але й уміння використовувати різноманітну і відповідну лексику. Крім того, важливо враховувати стилістику тексту та його призначення. Кращим способом поліпшити свої навички письма є постійна практика написання есе та інших текстів на різну тематику. Для початку можна писати викладу прочитаних текстів, а вже потім приступати до самостійного твору. Удосконалювати техніку письма можна, постійно читаючи літературу. Таким чином, можна не тільки поповнити словниковий запас, але й навчитися використовувати різні мовні звороти та вирази.

Навіть при самому великому словниковому запасі і вміння грамотно писати, знання англійської мови не може бути повним без уміння сприймати усне мовлення співрозмовника. Це важливий навик, який можна розвивати за допомогою аудіювання та виконання завдань до нього. Крім того, можна регулярно слухати англомовне радіо і аудизаписи, а також дивитися англійські телеканали. Такі вправи допомагають не тільки сприймати англійські слова на слух, але і покращують вимову. При цьому слід мати на увазі, що вимова одних і тих же англійських слів може відрізнятися залежно від країни. Так, наприклад, британське вимову значно відрізняється від американського чи австралійського.

Читайте також:
Climate beats culture: англійські прислів'я про погоду

Якщо ж при вивченні мови виникнути труднощі або проблеми, то завжди можна звернутися за допомогою до досвідченого викладача, який підкаже, з чого почати вчити англійську. Він також допоможе скласти найбільш ефективну програму навчання, яка дозволить освоїти англійську мову в найбільш короткі терміни. Однак слід бути готовими, що на вивчення англійської доведеться витратити не менше одного року регулярних занять.

Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн